Soru Dualsense Şarj

Bu konuyu okuyanlar

MelikAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Öncelikle merhaba. Arkadaşlar telefon ve pc de kullanmak için dualsense almak istiyorum. Diyelim ki aldım normalde şarj ı PS5 den yapılıyor ama bende olmadığı için priz den telefonumun şarj aleti ile yapsam bir sıkıntı olur mu? Şarj aletim type c dualsense in ki de type c ama adaptör de hızlı şarj özelliği var yabancı bir kanaldan izlediğim videoda hızlı şarj cihazı kullanmayın batarya ömrü kısalır diyor. Ben bunu ne ile şarj edicem

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Öncelikle merhaba. Arkadaşlar telefon ve pc de kullanmak için dualsense almak istiyorum. Diyelim ki aldım normalde şarj ı PS5 den yapılıyor ama bende olmadığı için priz den telefonumun şarj aleti ile yapsam bir sıkıntı olur mu? Şarj aletim type c dualsense in ki de type c ama adaptör de hızlı şarj özelliği var yabancı bir kanaldan izlediğim videoda hızlı şarj cihazı kullanmayın batarya ömrü kısalır diyor. Ben bunu ne ile şarj edicem
Hızlı şarj desteklemeyen cihazlar bu özelliği kullanamazlar. Dualsense desteklemediği için batarya ömrüne etki olmaz çünkü cihaz normal hızda şarj olacaktır. Ve dualshock 4'ten beri bu cihazlar playstation'a bağlanmadan herhangi bir şarj cihazı ile prizden şarj edilebiliyor. Dualsense'in adaptive trigger özelliğini kullanamayacağınız için dualshock 4 alıp kullanabilirsiniz. Ben şahsen pc ve telefonumda 3. parti bir üreticinin dualshock 4'ünü kullanıyorum ve aynı tepkimeyi alıyorum.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
ps5 kolunun kendinde hızlı şarj özelligi var zarar vermez korkma doldurabilirsin
PS5 kolu bir önceki nesile göre daha büyük batarya kapasitesine sahip ve daha hızlı doluyor. Fakat bu telefonlardaki hızlı şarj ile aynı şey değil. 1.5 amper gibi bir şarj gücü ile hızlı şarj olsa da telefonlardaki gibi hızlı bir şarja sahip değil. Şöyle diyeyim S7 edge 2.1 amper gücünde hızlı şarj oluyor. 1.5 amper güç verildiğinde ise normal şarj oluyor. Umarım farkını açıkça anlatabilmişimdir.

MelikAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
çok güzel açıklamış çogu özelligini kullanamassın o kol normal ps4 kolu gibi çalışır ps5 ister zorunlu ama her türlü şarj edersin kafana takma nerde buluyosan oraya tak hızlı şarj özelligi var zaten

kısaca şarj sorunu diye bişey yok telefonun kablosu bile olur :D
ps5 kolunun kendinde hızlı şarj özelligi var zarar vermez korkma doldurabilirsin

sony nin içine koydugu bataryalar çok kalitelidir ps4 bile 5-6 yıl kolu hiç degiştirmeden kırmadıkları sürece kullanan arkadaşlarım ve kendim olmuşumdur.

dahada uzun süre dayanır
İleride PS5 alıcağım için dualsense almak istiyorum. Bahsettiğim video bu 5v 1.5 amper lik bir şarj aleti kullanın diyor hızlı şarjlı olanları kullanmayın diyor o yüzden merak ettim. Cevap için teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hızlı şarj desteklemeyen cihazlar bu özelliği kullanamazlar. Dualsense desteklemediği için batarya ömrüne etki olmaz çünkü cihaz normal hızda şarj olacaktır. Ve dualshock 4'ten beri bu cihazlar playstation'a bağlanmadan herhangi bir şarj cihazı ile prizden şarj edilebiliyor. Dualsense'in adaptive trigger özelliğini kullanamayacağınız için dualshock 4 alıp kullanabilirsiniz. Ben şahsen pc ve telefonumda 3. parti bir üreticinin dualshock 4'ünü kullanıyorum ve aynı tepkimeyi alıyorum.
İleride PS5 alıcağım için dualsense almak istiyorum. Bahsettiğim video bu 5v 1.5 amper lik bir şarj aleti kullanın diyor hızlı şarjlı olanları kullanmayın diyor o yüzden merak ettim. Benim telefonun şarj aleti 5v 2.0 amper yani ben bunla şarj etsem bile dualsense 5v 1.5 amper olacaktır diye anladım doğru anladığımı düşünüyorum. Cevap için teşekkürler.

Son düzenleme:

MelikAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Tister pc ile şarj et ister hızlı şarj ile şarj et şarj aletin yoksa adamın dedigini alabilirsin ama
koruyucu kapasitör tüm cihazlarda var belirli bi koruma kapasitörü olmadan o cihaz piyasaya sürülemez
korkacak bişey yok kendi telefon şarjını kullana bilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bi de sakınan göze çöp batar bu kadar titreme altı üstü

koldur sakınan göze çöp batar bunu unutma
Tamamdır. Sağol