DTP'ye uyarı, Türkiye'ye tehdit

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bölücü örgüt elebaşısı Abdullah Öcalan avukatları aracılığıyla terör örgütüne mesaj vermeyi sürdürüyor. Öcalan'ın avukatları aracılığıyla İmralı'dan yaptığı açıklamalar PKK'nın medya organlarında yayınlandı.

Öcalan TSK'nın terör örgütüne yönelik operasyonlarını artırdığı günlerde haddini aşan söylemlerine devam etti. Kürt sorunun çözümü için Türkiye'nin biri İstanbul'da diğeri Diyarbakır'da olmak üzere "iki merkeze bölünmesi" gerektiğini savunan terörist Öcalan avukatlarına "Demokratik Cumhuriyet'in böyle sağlanabileceğini söyledi. Öcalan, Türkiye'ye yönelik tehditlerde de bulunarak, aksi halde Kürtlerin Diyarbakır'da kendi merkezlerini kuracaklarını iddia etti.

"Irak Kürtleri özerkliğine kavuştu" ifadesini kullanan terörist Öcalan, bu oluşumun biraz daha genişlemesi halinde PJAK ile Suriye ve Irak'taki güçlerle birlikte 100 bin kişilik bir ordu elde edileceğini savunarak nifak tohumlarını ekmeyi sürdürdü. Bölücü mesajlarını avukatlarına ileten terörist başı ayrıca bahar aylarında PKK'nın saldırılarını artıracağı imasında bulunarak "Bundan ben sorumlu değilim" dedi.

DTP'Yİ SUÇLADI

Terörist Öcalan avukatları aracılığıyla hakkında kapatılma davası açılan DTP'yi de eleştirdi.

DTP kapatılırsa Kürtlerin siyaseti dağda yapacaklarını öne süren Öcalan DTP'li milletvekillerini de acemice davranmakla suçladı.

Kaynak:http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2007/Aralik/28/Haber_309253.aspx

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
**Oturduğu yerden konuşsun dursun aslında terör örgütü üzerinde ki etkisi çok fazla...

ama ne haddine ki TÜRKİYE yi tehdit etme cürretinde bulunuyor...
hadsiz
bu adamın ismi bile yetiyor insanın sinirlerini bozmaya...**

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
yav adama bak Türkiye'nin demokrasisinin nasıl sağlanacağını anlatmış bizi ne çok düşünüyo ağlıcam haaa

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
erkek adam ağlamaz:)

şaka bi yanadaa ne sanıyo bu kendinde gelmiş ders veriooo

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Çok istiyolardır ama. ???

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ulan hapisde nelerine nasıl davranıyodurda terörist bebek katili adam paşa gibi yaşıyo delirmemek elde değil

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
gebersede kurtulsak yaa karşımda olsa tüm sinirimi ondan alırım amaa

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4
eee zamanında kurtulmadılar..

şimdi de susturamıyolar...

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
müsaitken neden asmadık hala anlamıyorum yakalanmasının üstüne asabilirdik heralde şimdi tüm gözler bizde millet asmayın demokratik olun vs zırvalıyo yakalandığı zaman ne bu bahane olurdu nede bişey diyebilen millet ayaktaydı zaten

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bende olsam asmazdım,Ölüsü değil dirisi lazım,Ve bu işler gizli işlerdir,Basına sızdırılmaz!,Devlete güvenmeyi yeğlerim.Önce bi düşünün derim dirisi bize ne gibi konularda işe yarar!!!

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
yav kafam yorgun yapma hoca açıkla bende öğreneyim hatta beğenirsemde tasdikleyeyim de bu saatte beyin cimmnastiği yaptırma lütfen :D bekliyorum meraklandım nasıl işe yarar ama dediğine göre bildiğin bişey vardır