Drogba, Chelsea'yi reddetti!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
09072013_-Drogba-Chelsea-yi-reddetti-.jpg

Galatasaray'ın Fildişi Sahilli yıldızı Didier Drogba, Chelsea'den teklif aldı. Mourinho, direkt olarak kendisini aradı ve onu takımında görmek istediğini söyledi.

MOURINHO ARADI, "CHELSEA'YE GEL" DEDİ. DROGBA, "GALATASARAY'I SEVİYORUM; KALACAĞIM" CEVABINI VERDİ

Yıldız oyuncunun Türkiye temsilcisi FIFA Menajeri Ceylan Çalışkan, Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu oldu ve "Mourinho, Drogba'ya aradı. Kendisini Chelsea'da görmek istediğini söyledi. Drogba, Galatasaray'da çok mutlu olduğunu, kesinlikle Galatasaray'dan ayrılmak istemediğini söyledi. Drogba, Mourinho'yu çok sever, ikisi arasında sevgi ve saygıya dayalı özel bir bağ vardır; ama buna rağmen Drogba kesinlikle Galatasaray'dan ayrılmak istemediğini, Galatasaray'ı çok sevdiğini Mourinho'ya söyledi. Güzel bir dille Chelsea'ye gelmeyeceğini söyledi" dedi.

CHELSEA'YE KIRGIN DEĞİL; GALATASARAY'I SEVDİĞİ İÇİN GİTMEK İSTEMEDİ

Çalışkan, Chelsea'ye kırgınlığı yok. Drogba 8 yıl oynadı orada. Chelsea'ye çok şey verdi; ama Chelsea da Drogba'ya çok şey kattı. Son 10 yılda dünya futboluna baktığımızda forvet olarak Drogba vardır. Bir numaradır. Bun da Chelsea'nin büyük payı vardır. Dolayısıyla Chelsea'ye kırgınlığı yok; Galatasaray'ı çok sevdiği için Chelsea'nin teklifini reddetti" ifadalerini kullandı.

BU SEZON ÇOK DAHA İYİ BİR DROGBA İZLEYECEĞİZ

Ceylan Çalışkan, "Drogba, bu yıl geçen sezona oranla çok daha iyi olacaktır; çünkü geçen sezon hazırlık yapamadan, Galatasaray'a transfer oldu. Bu sezon kamp çalışmalarına katılacak. Kendisi de bunu hep söyledi. Yüzde 60-65 performansla oynadı; ama bu sezon çok daha iyi olacak" dedi.

CHEDJOU, UJFALUSI'NİN DAHA İYİSİ, AYRILIRKEN 50 BİN LILLE TARAFTARI AĞLADI

Aurelien Chedjou'nun Galatasaray'a kazandırılmasında büyük payı olan Ceylan Çalışkan, "Chedjou'yu 9 yıldır tanıyorum. Çok sağlam bir karaktere sahip. Kültürlü, bilgili ve son derec tutarlı bir insan. Fransa'nın en iyi defans oyuncularından bir tanesidir. Biz Ocak ayında bir girişimde bulunduk; ama Lille Kulübü 12 milyon euro gibi bir rakam istedi. Bu astronomik bir rakam; bu nedenle Ocak'ta transferi gerçekleşmemişti. Ama şimdi bu transfer döneminde yarı fiyatına transfer ettik. Chedjou, Galatasaray'a çok severek geldi. Galatasaray'ın bütün maçlarını sezon boyunca izledi. Takımında tanıdığı bir çok futbolcu var. Lider özellikli, çok çabuk; Ujfalusi'nin daha iyisi. Onu Ujfalusi'nin daha iyisi olarak tarif edebilirim. Lille'nin kaptanıydı. Topu iyi oyuna sokar, güçlü. Lille'den ayrılırken, 50 bin taraftar onu ağlayarak uğurladı" diye konuştu.

DIGNE ZOR

Chedjou'nun eski takım arkadaşı, Lille'nin sol beki Lucas Digne'nin Galatasaray'a transfer olasılığıyla da ilgili yorum yapan Çalışkan, "Digne'yi 6 defa izledim. Bilmiyorum, Galatasaray'ın gündeminde mi; ama her gittiğim maçta Chelsea, M.United, City, Chelsea'nin ekipleri onu izlemek için geliyor. Lille'nin onun için biçtiği fiyat 15-20 milyon euro arasında. Oldukça zor ve maliyetli bir transfer.

Radyospor

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Ben Chelsea'nın gerçekten Drogba'yı istediğine ihtimal vermiyorum.
Tamam çok kaliteli bir oyuncu, çok beğeniyorum,
Lakin İngiliz kulüpleri prensip olarak yaşını başını almış golcüleri tercih etmiyorlar...

kagansozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Katılmıyorum. Bir kere Drogba sadece futbolcu veya golcü değil. Kendisi bir rol model. Drogba nın şuan kişiliğinin katacağı değer futbolculuğunun çok ötesinde. Bugün afrika'da her kıta da birçok futbolcu adayının duvarında onun posteri var. Nasıl ki futbol sadece futbol değildir, Drogba da çoğu genç oyuncu, futbolsever ve seyirci için sadece bir futbolcu veya oyuncu değildir. Nüfus cüzdanındaki doğum tarihine bakılacak bir oyuncu değil.

Ben Chelsea'nın gerçekten Drogba'yı istediğine ihtimal vermiyorum.
Tamam çok kaliteli bir oyuncu, çok beğeniyorum,
Lakin İngiliz kulüpleri prensip olarak yaşını başını almış golcüleri tercih etmiyorlar...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Katılmıyorum. Bir kere Drogba sadece futbolcu veya golcü değil. Kendisi bir rol model. Drogba nın şuan kişiliğinin katacağı değer futbolculuğunun çok ötesinde. Bugün afrika'da her kıta da birçok futbolcu adayının duvarında onun posteri var. Nasıl ki futbol sadece futbol değildir, Drogba da çoğu genç oyuncu, futbolsever ve seyirci için sadece bir futbolcu veya oyuncu değildir. Nüfus cüzdanındaki doğum tarihine bakılacak bir oyuncu değil.

Hocam İngiltere Premier ligini yıllardır takip ederim.
Sizin dedikleriniz mantıklı ve güzel, fakat işler orada öyle yürümüyor... :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Hocam İngiltere Premier ligini yıllardır takip ederim.
Sizin dedikleriniz mantıklı ve güzel, fakat işler orada öyle yürümüyor... :)

nasıl takip ediyorsun yahu scholes ve giggs örnek vereyim sadece sana diğerlerini sen bul :)

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
nasıl takip ediyorsun yahu scholes ve giggs örnek vereyim sadece sana diğerlerini sen bul :)

O örneğini verdiğin kişiler oynadıkları takımdan başka bir takımda oynamışlar mı ?? :)
Azıcık objektif olun..
Burada Cimboma hakaret etmiyorum ben.. :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
O örneğini verdiğin kişiler oynadıkları takımdan başka bir takımda oynamışlar mı ?? :)
Azıcık objektif olun..
Burada Cimboma hakaret etmiyorum ben.. :)

aman hocam sende hemen küsüyorsun kim şimdi cimbom dedi biz drogba dedik hemen alınkansın :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Onlar yaşlı transfer mi ? Yoksa o takımda mı yaşlandılar ?

sonucda transfer olmasada ilk 11 cıkıyorlarmı o yaşla arkadaşın dediği ingilterede yaşlı futbolcuya şans vermezler genclerden gidiyorlar demek istedi drogba chealse ile özdeşleşmiş bir futbolcu futbol oynamak icin değil taraftar icin alınmak istenmiştir ama alamazlar drogba bizde :)

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Bir ...... yandaşları birde bu körü körüne fanatikler hiç çekilmiyor :tongue:

kagansozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kimi kimin hangi takımı tuttuğu değil. Veya birinin düşüncesinin yorumunu, düşüncesini çürütmek. Kısaca demek istedim ki, Mourinho eğer Drogba'nın onunla beraber olmasını istediyse haber doğruysa bunun sadece sahada göstereceği performans değil takıma liderlik etmesini istemesidir. Ben burda epl ligindeki transfer sisteminden, Drogba'nın saha içindeki etkinliğinden bahsetmedim. Bir kulüple özdeşleşmek onun altyapısından çıkmak değildir.Bugün Alan Shearer dedi mi Newcastle United, Henry dedi mi Arsenal... geliyorsa Drogba dedi mi Chelsea geliyor. Ama 3 de o kulübün altyapısında yetişmedi ama orda yıldızlaştı. Bu gibi kulüplerde bu isimlerin, isimlerinin! o kulüplere katacağı şey sadece sportif başarı değil.

aman hocam sende hemen küsüyorsun kim şimdi cimbom dedi biz drogba dedik hemen alınkansın :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sonucda transfer olmasada ilk 11 cıkıyorlarmı o yaşla arkadaşın dediği ingilterede yaşlı futbolcuya şans vermezler genclerden gidiyorlar demek istedi drogba chealse ile özdeşleşmiş bir futbolcu futbol oynamak icin değil taraftar icin alınmak istenmiştir ama alamazlar drogba bizde :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
oruç başa bela arkadaş sağlıklı habercilikte ölmüş :D

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Onlar izleyici tartışma çıkarmı acaba diye bekliyorlar :D

yani diyorsun hazır kıta onlar:) ee Bende yazdım ki dedim [MENTION=63117]friendly[/MENTION] [MENTION=262256]Uranos[/MENTION] ortalıkda görünmüyor birşeyler yazımda tartışma his ederler hemen koşa koşa gelirler diye daha cümlemi bitirmedin bakdım ikinizde geldiniz bu ne hız yağlı pelivanlar gibi :)

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
yani diyorsun hazır kıta onlar:) ee Bende yazdım ki dedim @friendly @Uranos ortalıkda görünmüyor birşeyler yazımda tartışma his ederler hemen koşa koşa gelirler diye daha cümlemi bitirmedin bakdım ikinizde geldiniz bu ne hız yağlı pelivanlar gibi :)

Sen gerçek tartışma görmemişsin...
Dur Batman'a bir ışıklı yardım mesajını göndereyim de gör gününü... :)

@tambjk :D

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
yani diyorsun hazır kıta onlar:) ee Bende yazdım ki dedim [MENTION=63117]friendly[/MENTION] [MENTION=262256]Uranos[/MENTION] ortalıkda görünmüyor birşeyler yazımda tartışma his ederler hemen koşa koşa gelirler diye daha cümlemi bitirmedin bakdım ikinizde geldiniz bu ne hız yağlı pelivanlar gibi :)

Kartal gibi uçar Pençeyi yapıştırırım :devil: