Driver İstekleriniz - Driver Arayanlar Buraya

Burada bulamadığınız driverleri bulabiliyor musunuz

• Kullanılan toplam oy
    126

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
aman usta çağır gözünü sevem kimse bu arkadaş.. anakart destekliyor şef .driver ini indirdim..acaba diyom ki şu resimde gördüğün yerde diğer ona benzer girişemi takılavak acaba..başka bi kablo gibi bişiy lazım sanki.neyse şu şef bi gelsinde
öncelikle harici ekran kartı takılı değilken onboard ekran kartından görüntü almayı dene. olmazsa onborad ekran kartın aktif değildir. bilgisayar açılırken siyah ekranda DEL tuşuna basıp biosa girmen lazım. orda menülerden birinden onboard vga: enabled yapman lazım. kurcalarsan bulursun. her anakartın biosu farklı çünkü. sonra save and exit yapıp çık. sistem yeniden başlasın. :)

Reaksiyon puanı
2,146
[MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] hocam her anakartta onboard ekran kartı var mı?

Ben anakartın üzerinde vga olmayan kasa görmedim de hiç.

Reaksiyon puanı
2,146
Bazıları oluyor öyle ya mesela webcam driveri olarak sadece xp gösteriyor ama driver 7'de de çalışıyor :)

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Bazıları oluyor öyle ya mesela webcam driveri olarak sadece xp gösteriyor ama driver 7'de de çalışıyor :)
yok olmadı bende bluetooth'un üreticisinden aldım driverını tekrar şimdilik çalışıyor ama umarım ilerde aynı sorunu vermez kısmet :)

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öncelikle harici ekran kartı takılı değilken onboard ekran kartından görüntü almayı dene. olmazsa onborad ekran kartın aktif değildir. bilgisayar açılırken siyah ekranda DEL tuşuna basıp biosa girmen lazım. orda menülerden birinden onboard vga: enabled yapman lazım. kurcalarsan bulursun. her anakartın biosu farklı çünkü. sonra save and exit yapıp çık. sistem yeniden başlasın. :)
ustalar ikinizede çok teşekkür ederim ilginizden dolayı.
yanlız ben biosa girince neredeyse karıştırmadığım yer kalmadı.onboard lan boot . enabled disable '' dışında çalışmasını istediğim başka bişiy bulamadım.. ne garipki VGA ile ilgili bios tan ayarlanıp bulunası ne enabledini nede disabledi ile ilgili bişiyde bulamadım..daha önce XP ye format atarkende boot from edemediğim xp cd sini baştan boot etmek için , ayarladığım bi kısım var..biosun hiç bi tarafında onboard VGA gibi bi secenek göremedim valla. onboard lan ethernet kart oluyormuş ona baktım..ama vga ile ilgili herhangi biyere rastlamadım.ekran kartını çıkardığım halde ,zaten yandı nasıl kullanayım.pillerini söktüm bioasun tekrar taktım, biosa girdim boot seçeneklerinden bilgisayara açılış veriyor sanki ama görüntü yok , yani çok kurcalamama rağmen bulamadım.nerde bu vga
şef iyi günler herkese

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Dostum BIOS türün AMIBIOS' mu AWARDBIOS' mu. Ya da Biosun resimdeki gibi mi_?

22068d1202585058-award-vs-ami-bios-b_bios.jpg

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu resimdeki gibi değil ama award gibi bişiy okudum başta.

--- Mesaj Güncellendi ---

210g8.jpg

benim bios böyle

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Benimki gibi olsaydı seçeneğin yerini gösterecektim ama fikir vereyim en azından.

Ekran kartın bozulduğu için VGA yani onboarddaki görüntüyü aktif etmen lazım. Netteki resimlerle birşeyler buldum ama bakalım.

Menülerden Advanced BIOS Features kısmına gir.

BIOS_advancedBIOS.gif

En altta Inıt Display First' e tıkla.

FAE_FAQAnsImage_23_200806171032_3900

Onboard olarak değiştir.

Eğer dediğim seçeneklerden bulamazsan kurcala biraz oraları. Inıt Display First seçeneğini bulmaya bak. Yalnız kurcalarken dikkatli ol hiç bir şeyi değştirme

Söylemeyi unutmuşum. Değişikliği yaptıktan sonra Ana Menüde Save&Exit Setup' a tıkla. Yapılan ayarlar kaydedilsin.

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hoca tamam yahu çalıştı vga ,windows açıldı çok teşekkürler..nasıl teşekkür etsem bilmiyorum. ama görüntü kalitesi düşük öyle canlılık yok eskisi gibi,donuk ekran. oyunlarıda açmıyor tam ekran olmuyor, görüntü donanım kalitesinin düştüğündenmi oluyor bu , vga yı tam entegre etmek için negibi değişiklikler yapmamız lazım. bu vga bios ortamında yükseltilebilinirmi,çünklü bazen öyle şeyler okuyorum sanki , en iyi ayarına getirmek için formüller varmı ustam.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Görüntü kalitesinin düşük olması drvierdan kaynaklanıyordur. Bilgisayarıma sağ tuş yap, Aygıt Yöneticisine (Yönet) tıkla. Çıkan pencerede soldaki menülerden Aygıt Yöneticisine tıkla. Sağda menü açılacak. Ordan da Ekran Bağdaştırıcılarına çift tıkla. Hemen altında cihaz açılacak. Ona da çift tıkla. Üstteki sekmelerden Ayrıntılar kısmına tıkla.

c0monp9eue3kfaz9h.jpg

O yazıya tıkla Ctrl+C ile kopyala ve buraya kopyala. Bulabilirsem direk driverini vereyim.

Ya da http://devid.info/ buradan kendin bulabilirsin.

Onboard olduğu için fazla performans bekleme. Basit oyunları anca oynarsın.

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hoca teşekkürler hepinize teker teker . kendi sitesinden zaten indirmiştim driverını kurdum tanıdı ve aktif ama değişen bişey yok görüntü kalitesi yine aynı.

ben internetten xp pack 3 indirmek istiyorum ustalar.. ve bunu boot bi cd yapacam ve içinde ofis programı olan ,msn 11 olan ve güncel olan . ben beceremiyorum, indirdiysem bile rar içinde geliyor ve rar şifresini yazıyorum hata veriyor diğer kalıbıda açmanız gerekiyor diyor onu kapatıp diğer kalıbı açmaya çalışıyorum onada aynı hatayı veriyor. anlamdım gitti. ustalar xp kurmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz.

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
saol usta teşekkür ederim tekrar ,şahsınıza ve yardımda bulunan herkese ,saolun varolun nediyim.bana güzel bitane xp pack 3 lazım nerden indiririm nasıl yaparım nasıl ederim yardım edebilecekmisiniz. microsoft word excel , msn 11 olan ve güncel olan. ben indiriyorum ama partları bi türlü açamadım hata veriyor.

Reaksiyon puanı
2,146
Şu anda 2. partı görmüyor, gözat deyip 2. partı seç ya da;

indirdiğin iki partı da aynı klasöre koy

1. partın ismini xp.part1.rar
2. partın ismini xp.part2.rar yap, öyle çıkarmayı dene.

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
olmuyor üstad ordaysan team programıyla bağlanıp bi denesen olmazmı..vereyim mesajlardan şu numaraları istersen

team 7

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tamam abi tehlike geçti

şifre ve parola aynı indirdiğim siteyide açtım

cotton77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driver İçin Gereken Driverler:
İşletim Sistemi : Win XP pro sp3 ve Win 7
Donanım Türü :Walkman mp3
Markası :Sony
Modeli : NWZ-B133
Diğer Bilgiler: (iki bilgisayarda kullanıyordum)

cotton77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gereken Driverler:
İşletim Sistemi : Win XP pro sp3 ve Win 7
Donanım Türü :Walkman mp3
Markası :Sony
Modeli : NWZ-B133
Diğer Bilgiler: (iki bilgisayarda kullanıyordum)

Reaksiyon puanı
2,146

ozgemus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Meraba Win7 Profesyonel yüklettim.
Ekran kartım ATi Radeon xpress 200M Series. Ekran kartı sürücüsünü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.