Dreamhack Summer 2016

Bu konuyu okuyanlar

GoByMe

Asistan
Katılım
4 Şubat 2013
Mesajlar
345
Reaksiyon puanı
21
Puanları
18
Yaş
23
Merhaba arkadaşlar bir sürelerdir buralarda yoktum. Sınavlar dolayısıyla bi hafta on gün daha buralarda olamayağım gibi. Neyse lafı fazla uzatmadan konumuza dönelim.

PMqlMO.png

Dreamhack her sene yaptığı gibi bu sene de Yaz'a girerken bir turnuva düzenliyor. 18-21 Haziran tarihlerinde oynanacak turnuva, İsveç'in Jönköping şehrinde oynanacak. 100.000$ ödül havuzunun olduğu turnuvada turnuvaya katılan her takım bu paradan nasiplenecek. İsterseniz ödül havuzuna bi göz atalım.

1- 50.000$
2- 20.000$
3,4- 10.000$
5,6- 3.000$
7,8- 2.000$

Turnuvaya katılacak olan takımlara bakacak olursak, turnuvaya toplamda 8 takım katılacak. Bu 8 takımın 6'sı doğrudan davet ile turnuvaya gelecek diğer 2 takım ise bugün ve haftaya oynanacak elemelerle belirlenecek.

Turnuvaya davet alan 6 takımdan ilk 4'ü,

Danimarka'nın en büyük temsilcisi, yeni transferi taze kan Kjarbye ile son dönemde gösterdiği performansıyla dikkat çeken Astralis ekibi.

CS'nin kuşkusuz en efsanevi takımı ve oyuncuları İsveç'li Ninjas in Pyjamas.

Ağabeyleri Luminosity'nin ardından emin adımlarla ilerleyen Brezilya'nın küçük yıldızı Tempo Storm.

Ve Fnatic'le yolunu ayırdıktan sonra kendi takımını kurmaya karar veren Pronax ve arkadaşları GODSENT.

7g58BN.jpg

(Davet alan diğer 2 takım belirlenince listeye eklenecek)

Diğer iki takımdan birincisi ise bugün belirlenecek. İsterseniz elemelere de şöyle bir göz atalım.

16 takımın mücadele edeceği elemeler bugün saat 13.00'da başlıyor. Bu 16 takım arasından iki tanesinin Türk takımı olması ayrı bir gurur tabii. BO3 üzerinden oynanacak elemelerde maalesef her bir takımın sadece tek bir şansı var. Kaybeden turnuvaya direk veda ediyor. Turnuva chartı şu şekilde:

v4EjE6.jpg

Görüldüğü gibi elemelerin favori isimleri Space Soldiers, Gambit, ENCE, AGG F3 ekipleri. Ayrıca LDLC, Epsilon, Attax ve S1mple'ın takımı Worst Players da süpriz yapabilecek takımlar arasında. Kişisel görüşümü sorarsanız turnuva chartı güzel dağılmamış. İlk 8 takım arasında ENCE, SS ve AGG takımları arasında oynanacak maçlar bir nevi erken final olacak ama şans yapacak bir şey yok.

Öte yandan organizasyonuyla yollarını ayıran DeathTrap ekibi de 512 takım arasından ilk 8'e kalarak güzel bir başarıya imza attı. Kapalı elemede çok dişli bir rakiple eşleşmesi şanssızlık olsa da niye olmasın belki turnuvaya katılan Türk takımı DeathTrap olur..

Gördüğünüz 16 takımdan sadece 1'i Haziranda oynanacak turnuvaya gidebilecek bu yüzden çok çekişmeli maçlar izleyeceğimize inanıyorum.

Ayrıca Space Soldiers'ın maçlarını izlemek isteyenler Define2k14 twitch kanalından izleyebilirler.

Elemelerde oynayacak iki takımımıza da başarılar diliyorum. Attığınız hs olsun :D

Not: 2. Elemeler belirlenince konuya eklenecek.
 

GoByMe

Asistan
Katılım
4 Şubat 2013
Mesajlar
345
Reaksiyon puanı
21
Puanları
18
Yaş
23
Maalesef iki takımımızı da kaybettik arkadaşlar neyse moral bozmak yok haftaya tekrar şansımızı deniyoruzz :D
 
Üst