DragonFireSDK Windows'ta iPhone Uygulaması Geliştirin!

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
b-496133-iphone_sdk.jpg

Artık iPhone uygulaması geliştirmek için Mac'e gerek kalmadı!

DragonFire'ın geliştirdiği program sayesinde Microsoft Visual C++ ve araçlarıyla Objective-C diline ihtiyaç kalmadan C/C++ dillerinde Windows platformunda 2 boyutlu program tasarlayabileceksiniz.

Bu programla tasarlanmış ilk uygulama olan UnStackerApp Store'dan ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

UnstackerCOM.jpg

Unstacker'ı iTunes üzerinden ücretsiz indirmek için tıklayın.

Program 49.95$'a satılacak ancak test etmek isteyenler support@dragonfiresdk.com adresine mail atmak kaydıyla hangi visual basic c++ versyonunu kullandıklarını da belirterek edinebilirler. Unutmayın test sürümü sınırlı sayıda kişiye yollanacak.

Bu SDK'da programı C/C++ hazırlayıp son aşamada Apple'ın istediği dildki formata çeviriyor. Ayrıca hazırda gelen portal sayesinde program üzerinden uygulamalarınızı Apple'a gönderebilirsiniz. Unutmadan uygulamalarınızı deneyebilmeniz için bir simülatör de SDK ile birlikte geliyor, isterseniz jailbreak yapılmış cihazlarınızda da deneyebilirsiniz.

Örnek kodlar ve dökümantasyon için üretici sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz.

http://www.dragonfiresdk.com/

kaynak: http://www.ikaynak.com/forum/ipod-touch-iphone-hakkinda-sohbet/dragonfiresdk-windowsta-iphone-uygulamasi-gelistirin!/

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,018
Bu programın son durumunu merak ettim şimdi.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
en popüleri sanal bilgisayar ile macosdan yazmak.

en kullanışlısını bilmek için kullanmak gerekli sanırım. fakat gördüğüm kadarıyla dragofly 2d uygulamalar için hızlı bir çözüm olabilir. 3d uygulamalar için ise airplay'i tavsiye edebilirim. örnek uygulamaları başarılı duruyor.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Hımm. Peki Mac OS 'da hangi program ile yazıyorsunuz? IDE olarak ne kullanılıyor mesela?

Reaksiyon puanı
188
Adobe Flash Professional ile ActionScript3 kullanarak yerel iPhone yazılımları hazırlayabilirsiniz :)

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Böyle bir alternatif de var demek :)

Reaksiyon puanı
188
Tabi bu söylediğim sadece CS5 versiyonu ile gelen bir özellik :) Flash ile geliştirilen uygulamalar Flash Player üzerinden çalışan SWF dosyaları değil normal iPhone uygulaması olur. Ayrıca uygulamalarda iPhone'un multitouch gibi nimetlerinden de yararlanabiliyorsunuz.

Şöyle bir de ekran görüntüsü koyayım :)
iphonexl.jpg

psygnosis

Asistan
Reaksiyon puanı
1
way harika c# öğreniyrdum bunun için.. iyi oldu göz atalım full versiyonunu bulmak mümkünmüdür acaba

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Hımm iyiymiş. Telefonum olsa da uygulama geliştirebilseydim ya :D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,018
Demek ki konu hortlatmak bazen çok iyi sonuçlar doğurabiliyor :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Flash cs5 olayını da yeni keşvettim SDN sayesinde. Demekki adobe geri adım atmış

abaca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de hortlatayım, acaba windowstan iphone app geliştirebileceğimiz ideler hangileri...

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Qt ile yapılan çalışmalar vardı. Ne oldu bilmiyorum, bakmak gerek.