DP ve HDMI

Bu konuyu okuyanlar

nitsua

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
144Hz bir monitör satın aldım. Maksimum yenileme hızı için HDMI ve DP'nin farkını açıklar mısınız? Elimde bir HDMI kablosu var ama neslini bilmiyorum. Eğer yenileme hızında bir kayıp olmazsa HDMI kullanacağım. İnternette okuduğuma göre HDMI'da maksimum 120Hz alınıyormuş. Bilgili arkadaşlar açıklığa kavuşturursa sevinirim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
HDMI ile maksimum 120 Hz alınmıyor. Şuan elimdeki laptop ve monitör ile 144 Hz alabiliyorum HDMI sayesinde. Burada kablo ve bilgisayardaki HDMI sürümü önem taşıyor.

nitsua

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
HDMI ile maksimum 120 Hz alınmıyor. Şuan elimdeki laptop ve monitör ile 144 Hz alabiliyorum HDMI sayesinde. Burada kablo ve bilgisayardaki HDMI sürümü önem taşıyor.
Anladım. Gelişmiş görüntü ayarlarında, görüntü bilgilerinde yazan yenileme hızı maksimum olanı mı gösteriyor; yoksa anlık yenileme hızını mı gösteriyor? Monitöre kabloyu bağladığımda aldığım hertzi anlayabilir miyim yani?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Anladım. Gelişmiş görüntü ayarlarında, görüntü bilgilerinde yazan yenileme hızı maksimum olanı mı gösteriyor; yoksa anlık yenileme hızını mı gösteriyor? Monitöre kabloyu bağladığımda aldığım hertzi anlayabilir miyim yani?
Hz dalgalanmaz zaten sabittir. Yani yenileme hızı yazan kısım aldığınız Hz değerini gösteriri.

Son mesajlar