Bu konuyu okuyanlar

gülistan9090

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, Benim tez dosyalarım laptop da masaüstünde kayıtlıydı. Google Drive in masaüstü kısayol dosyası var onun içine atmıştım garanti olsun diye. Meğer senkronize olmamış. Bu dosyayı da D sürücüsüne taşıdım (bu benim bildiğim halde yaptığım büyük hata. kısayol taşımak anlamsız bi işti farkındayım :( ) Bu aşamadan sonra C sürücüsünde virüs var diye formatladım sadece C sürücüsünü. ( win10 pro yükledim bu arada) şuan dosyalarımı bulamıyorum haliyle. Birsürü recovery programı denedim hala deniyorum ama dosyalara ulaşamıyorum. Bilen varsa lütfen yardımcı olsun ayların emeği vardı o dosyalarda.

Hatalıyım biliyorum lütfen eleştirmeyin. Ben sadece anlam veremiyoum silinen tüm dosyaları geri getiriyor programlar formattan önceki, fakat o dosyalar sanki yok oldu gitti. Yani mantık kurmaya çalışıyorum bu dosyalar masa üstünde Google Drive içindeydi. Drive'a kaydolmasa bile masaüstünde durduğu için C de olması gerekiyor. Hadi C den silindi diyelim bu defa Recovery den de gelmedi. Sanki buhar olup uçtu. Nolur bilen biri varsa yardım etsin delircem.

Arizona igolası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
C ye Format atarsan C boşalır. Peki Drive a kaydettiğinden eminmisin?

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
sistem geri yükleme yap dicemde olmaz öyle büyük ihtimal. Kısayol yerine direk kes yapsaydın keşke

Arizona igolası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu arada Masaüstünde Olsa bile Konumu C olduğu için silincektir.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
masaüstünde olduğunda konumu arkadaşın dediği gibi C de. kes yapsaydın dosyalar kurtulurdu ama direk kopyala yapmışsın

gülistan9090

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
C ye Format atarsan C boşalır. Peki Drive a kaydettiğinden eminmisin?
Zaten Drive a kaydedememişim yani şöyle olmuş. Drive ın kısayol dosyası olur bilirsin. Bende onun içine atıyordum ve o da masaüstündeydi. Senkronize olmamış zaten ben onu farketmemişim hata bende. Fakat C den de D den de sildiğim dosyaları getiriyorum geri. Bu dosyalar dışında. Sanki buhar olup uçtular. Bi mantık kuramıyorum C de olmuş oluyor silindiyse de C den silindi evet ama neden bi tek onlara ulaşamıyorum recovery yaptığımda onu anlamış diilim. Hani acaba başka bi yöntemi mi var başka bi mantığı mı var nereye gitmiş olabilir aklım almıyor ya :(

---- Mesajlar birleştirildi ----

masaüstünde olduğunda konumu arkadaşın dediği gibi C de. kes yapsaydın dosyalar kurtulurdu ama direk kopyala yapmışsın
Evet haklısın o çok amatörce bi hata hala nasıl yaptığımı aklım almıyor. Ama C den dosya kurtarmanın hiç mi yolu yok? :(

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Zaten Drive a kaydedememişim yani şöyle olmuş. Drive ın kısayol dosyası olur bilirsin. Bende onun içine atıyordum ve o da masaüstündeydi. Senkronize olmamış zaten ben onu farketmemişim hata bende. Fakat C den de D den de sildiğim dosyaları getiriyorum geri. Bu dosyalar dışında. Sanki buhar olup uçtular. Bi mantık kuramıyorum C de olmuş oluyor silindiyse de C den silindi evet ama neden bi tek onlara ulaşamıyorum recovery yaptığımda onu anlamış diilim. Hani acaba başka bi yöntemi mi var başka bi mantığı mı var nereye gitmiş olabilir aklım almıyor ya :(
arkadaşlara danış bi sistem geri yükleme olur mu belki geri getirebilirsin

Arizona igolası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dosya uzantıları nelerdi? Belki onla alakalıdır.Başka açıklaması olamaz yani. Eğer diğer dosyalar gelip bunlar gelmiyorsa.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Dosyalar gitmiş çok üzüldüm. Yapacak bir şey yok gibi.

EDİT: Recuva gibi programlar belki işini görür. Ama çok zor.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
602

Evet haklısın o çok amatörce bi hata hala nasıl yaptığımı aklım almıyor. Ama C den dosya kurtarmanın hiç mi yolu yok? :(
Denetim Masası>Kurtarma> Sistem Geri Yüklemeyi Yapılandır
Sistem Geri Yüklemeyi Yapılandır> Oluştur
Buradan her bir Geri Yükleme Noktası oluşturmak gerekir. Fakat yapılacak bir şey yok. Sonraki adımlarla bu yapılabilir.

beylerbeyli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kurtarma programlari ile denemen gerekiyor, geri yükleme vs olmaz. baska bir sistemde hdd ye oraya tak ve kurtarma programlari ile denemen gerekecek, en kötü tarafi eger var olan sürücünü formatlayip tekrar sistem kuruldu ise isin biraz daha zor, bu isi profesyonel yapan yerler var diye biliyorum. ama umudunu kaybetme farkli kurtarma programlari ile dene. kolay gelsin. sonuclarini bildirirsin.
PhotoRec
Partition Recovery
Recuva Paragon RescueKit 14
birkac örnek

memo16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
format işleminden sonra yeni işletim sistemlerinde windows old klasörü oluşturulur bu klasörde belgelerin yedekleri bulunur burayı kontrol et birde google drive programı belgeleri internet sunucu ortamlarında sakladığı için format ile silinmezler drive programını cep telefonundan kontrol et