Dosyalarınızı Jet Hızında Arayın!

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
ilLBojaUA5p11.jpg

Bu yazılımı çevirmekten gurur duyuyorum. Çünkü çok işime yaradı. Hep demişimdir, ücretsiz, küçük boyutlu, Türkçe ve aradığımı hemen bulabileceğim, sade görünümlü, basit bir arayüzü olan dosya arama programı. Daha doğrusu Bu yazılım firmasının programlarını çevirmekten zevk alıyorum. Çünkü günlük kullanıyorum programlarını. Wise Data Recovery, Wise Disk Cleaner, Wise Registry Cleaner ve Wise Folder Hider.. Mesela, Wise Registry Cleaner 'daki Sistem Ayarlayıcının yaptığını çoğu ücretli program yapamıyor. Şuan sistemim çok hızlı. Neyse konumuza gelelim,,

Daha sıcağı sıcağına çıkan bir programdan bahsedeceğim. Wise JetSearch.. Bugün çıktı ve henüz Beta aşamasında fakat aradığım dosyayı 1 terabaytlık diskte 1 saniyede buluyor ve aramayı sonlandırıyor. Dosyaları önceden tarama falan yok. Programın boyutu 1.7 Mb. Görünü sade, dili Türkçe ve en önemlisi ücretsiz. İşini süper yapıyor. Daha fazla bahsetmeme gerek yok heralde.. Kullanmanızı tavsiye ediyorum. Türkçe çevirisini bugün yolladım bir sonraki versiyonda güncellenir.

What's New? Learn More

Yazar: @S4B0T4J
Web Sitesi: www.wisecleaner.com

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
320 GB 2 ye bölünmüş diskimde Avatar filmini arattım ve aramanın tamamlanması 13 saniye sürdü.
Bu program da indexleme mantığı ile çalışıyor sanırsam ve kurar kurmaz arama yaptığım için bu kadar uzun arama sonucu verdi.
İndexini yaptığında belki daha kısa sürecektir.
Ertesi gün tekrar deneyeceğim.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bizim indireceğimiz program türkçe mi? :)

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
320 GB 2 ye bölünmüş diskimde Avatar filmini arattım ve aramanın tamamlanması 13 saniye sürdü.
Bu program da indexleme mantığı ile çalışıyor sanırsam ve kurar kurmaz arama yaptığım için bu kadar uzun arama sonucu verdi.
İndexini yaptığında belki daha kısa sürecektir.
Ertesi gün tekrar deneyeceğim.

Capsde göründüğü gibi shiftdelete.net arama sonucu 4 saniye.. hard disk boyutu 1 TB. ondan önce rasgtgele ahmet kaya diye aramıştım 1 saniye sürdü. Bunlar ilk denemelerim. İndexleme yaptıgını sanmıyorum zaten yukardada belirttim. Kurdum ve aradım.

Bizim indireceğimiz program türkçe mi? :)

Bir sonraki versiyonda Türkçe olacaktır fakat daha önce türkçe kullanmak isterseniz Buradan türkçe dosyasını indirebilirsiniz. İndirdiğniiz dosyayı C:\Program Files (x86)\Wise\Wise JetSearch\Languages içine atıp programı açın ve languages bölümünden Turkish 'i seçin. Teşekkür ederim..

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bir sonraki versiyonda Türkçe olacaktır fakat daha önce türkçe kullanmak isterseniz Buradan türkçe dosyasını indirebilirsiniz. İndirdiğniiz dosyayı C:\Program Files (x86)\Wise\Wise JetSearch\Languages içine atıp programı açın ve languages bölümünden Turkish 'i seçin. Teşekkür ederim..

Ben teşekkür ederim.

=)

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
"Everything" diye bir yazılım vardı sanırım, bilgisayarımda bir yerlerde hala bulunuyor olabilir tabi. :D
Saniyelerle yarışmıyor adeta mili saniye diyebilirim. :D
programın demosunu çekip akşam yüklemek istiyorum, bayaa boşladım forumu, bi katkım olsun bari. :D

Ve bu programda gerçekten mükemmel gözüküyor üstadım en kısa sürede kurup denemek istiyorum, emeğinize sağlık...

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Evet index yapmıyor olabilir bugün tekrar arattırdım avatarı ve 11 saniyede aramayı bitirdi bence çok da hızlı değil

hilter

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu konuda ava find i tek geçerim, teşekkürler paylaşım için..

Reaksiyon puanı
2,146
xsearch kullanıyorum ben de :) ama bu wisenin programlarının arayüzü hoşuma gidiyor

Vay be, mkv dosyalarını aradım 600gblık diskte, 1 saniyede buldu hepsini 178 tane. Xsearch ise yarım dakika falan uğraştı bulmak için.

Eksiği ise aramak için sadece sürücü seçebilmemiz, klasör de seçebilsek daha iyi olacak.

Önceki mesajımla niye birleşmedi yaw bu mesaj.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
teracopy gibi buda rami kullanarak aramayı hızlandırıyor anladığım kadarıyla

Reaksiyon puanı
2,146
xsearch kullanıyorum ben de :) ama bu wisenin programlarının arayüzü hoşuma gidiyor

Vay be, mkv dosyalarını aradım 600gblık diskte, 1 saniyede buldu hepsini 178 tane. Xsearch ise yarım dakika falan uğraştı bulmak için.

Eksiği ise aramak için sadece sürücü seçebilmemiz, klasör de seçebilsek daha iyi olacak.

Şuna ekleme yapayım. Xsearch *.mkv yazdığımda dosya uzantılarında değil tüm dosya adında arama yaptığı için Wise'a göre geride kaldı, çünkü sadece uzantıya bakmak daha kolay bir iş. Xsearch'ın eksikliği bu da.

İki program da bulunsun.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Ayrıca belirteyim program daha beta aşamasında be çıkalı 1 hafta olmadı :) hatalarını olmasını istediğniiz özellikleri buradan belirtebilirsiniz.. inglizce bir metinle..

Reaksiyon puanı
188
Vallahi program açıkçası o kadar hızlı değil. Everything ve Wise JetSearch'ü kurdum. ikisinde de "seether*.mp3" pattern'i ile 2 defa arama yaptım. Wise JetSearch her seferinde en erken 20 saniyede bulurken Everything'in bulması her seferinde yarım saniye bile sürmedi. Hatta pattern'i yazarken son karakteri koyduğum anda sonuçlar karşımdaydı...

Benim tavsiyem Everything...

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
indexleme yaptığı için olabilir ama indexleme yapmak her zaman hardiski yorar heleki arşivciler için bir işkenceye dönüşür. Benim 1 TB lik harddiskte indexleme yapmadan 1-2 saniyede aradığımı buluyorum wise ile. Yalnız arşiv yaptığım için hard diskim birleştirilmiş bakımlı ve klasörlerim düzenli..

Bu arada aynı linkten bugün çıkan güncel versiyonu indirmenizde fayda var.. Güncel sürüm v1.02 Beta

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
ve.. final sürüm..

Wise JetSearch 1.13

Wednesday, May 16, 2012
blog_wjs.png

Now WJS is out of beta. The new version keeps on its improvements, and the newly released notes are as follows:

Release Note:

• Yeni hızlı arama asistanı özelliği eklendi. KISACA Masa üstünde mouse 'unuzu sağ üst köşeye getirdiğinizde hızlı arama kutusu beliriyor.
  • Çift montör üzerindeki ekran sorunu giderildi.
  • Bazı dil paketleri iyileştirildi.
  • Supproted German, Czech and Russian language packs. ve Türkçe dil desteği.
For more information, please visit www.wisecleaner.com/wisejetsearchfree.html
PAD URL for download sites: http://www.wisecleaner.com/soft/wisejetsearch.xml

aynı linkten tekrar indirmenizde fayda var.

Reaksiyon puanı
2,146
ve.. final sürüm..

Wise JetSearch 1.13

Wednesday, May 16, 2012
blog_wjs.png

Now WJS is out of beta. The new version keeps on its improvements, and the newly released notes are as follows:

Release Note:

• Yeni hızlı arama asistanı özelliği eklendi. KISACA Masa üstünde mouse 'unuzu sağ üst köşeye getirdiğinizde hızlı arama kutusu beliriyor.
  • Çift montör üzerindeki ekran sorunu giderildi.
  • Bazı dil paketleri iyileştirildi.
  • Supproted German, Czech and Russian language packs. ve Türkçe dil desteği.

aynı linkten tekrar indirmenizde fayda var.

Şu wise'nin bi de uninstaller'i var mı sabo? :)

Reaksiyon puanı
2,146
Yok şuan ama çıkararlar tahminim her yere el atıyorlar. Çıkarırlarsada 10 numara olacağını düşünüyorum..

Wise Uninstaller diye bi arama yaptım da başka bi firmanın programı çıktı, bu isimde çıkaramazlar artık ama isim farketmez olsun da :)

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Alternatiflerini denemiştim fakat bunu denemekte fayda var.Deniyeceğim.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Başlıktan herşey anlaşılıyor aslında.

Bildiğim kadarıyla yerel diskinde arama yapıyorsun ve bulmak istediğin dosyaları sana hemen sunuyor.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Program güncellendi. Aynı linkten tekrar indirmenizde fayda var.

[h=2]Wise JetSearch 1.14[/h]
Monday, May 21, 2012
blog_wjs.png
WJS keeps on its improvements, and the newly released notes are as follows:

Release Note:

• Supported Swedish language pack.
  • Improved some other language packs.
  • Fixed some issues and out of beta.

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
everything'i lenovomda sadece win7 varken,bütün sürücülerim de NTFS iken kullanıyordum,süperdi.ama mac os x lion + win7 olunca depo sürücümü fat32 yapmak zorunda kaldım ve everthing fat32 de ÇALIŞMAZ.arama programı aradım ama everything gibi kaliteli hızlı birşey bulamamıştım; bunu bir deneyeyim, teşekkürler..

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Avafind ı tek geçerim, asistanım gibi bişey oldu çok sevdim ben onu :D

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tavsiye için teşekkürler fakat galiba dizinleme kullanmadığı için oldukça yavaş wise jetsearch..

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Gayet hzlı. Dizinleme yapmadığı halde 1 tb diskte 1-4 saniye sürüyor arama. Diznleme yapmaması tercihim. Dizinleme yapan programlar bozar bizi..