dosya uzantılarım değişti

Bu konuyu okuyanlar

furkan4490

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merabalar arkadaşlar geçenlerde pc me torrent üzerinden ofline olana bir fidye virüsü bulaştı dosyalarımın bir kısmının uzantısı qewe uzantılı şeklinde değiştirdi biçok yöntem denedim ama çözümleme yapamadım dosyalar benim için çok önemli olduğundan format çekemiyorum Ekte görüntüsünü attım bu konuda yardım ve desteklerinizi bekliyorum yardımcı olursanız çok minnettar olurum.herkese iyi günler diliyorum

Ekli dosyalar

• Adsıznfzn.png
    Adsıznfzn.png
    108.5 KB · Görüntüleme: 236

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
merabalar arkadaşlar geçenlerde pc me torrent üzerinden ofline olana bir fidye virüsü bulaştı dosyalarımın bir kısmının uzantısı qewe uzantılı şeklinde değiştirdi biçok yöntem denedim ama çözümleme yapamadım dosyalar benim için çok önemli olduğundan format çekemiyorum Ekte görüntüsünü attım bu konuda yardım ve desteklerinizi bekliyorum yardımcı olursanız çok minnettar olurum.herkese iyi günler diliyorum
uzantısı ne oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

furkan4490

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Uzantıyı tekrar düzeltemiyor musun?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Kimse bir çıkarı olmadan sizinle ücretsiz veri paylaşımı yapmaz diye boşuna demiyoruz :)
Torrentin nimetleri uğraştıracaktır seni.

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Kimse bir çıkarı olmadan sizinle ücretsiz veri paylaşımı yapmaz diye boşuna demiyoruz :)
Torrentin nimetleri uğraştıracaktır seni.
Evet haklısın bedavaya almak için kaç tl lik pc’yi rezil etmemek gerek epic games store’un bedava oyun kampanyasındakileri oyna bir süre

filmleri de torrent olarak indirme bence p2p dosya paylaşımı yasak, izlemek değil

furkan4490

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uzantıyı .txt yap aç yazanları at

txt yaptım ama değişen bişey olmadı dosyayı ekledim bakanilme şansın varsa bakarsan memlun olurum.eğer mümkünse bir dosyamı sizinle paylaşsam size göndersem yardımcı olabilir misiniz

furkan4490

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
virüs Total tarat sonuç linkini at
tarattım sonucu paint olarak kaydettim ekte mevcuttur .hocam en azından 1 kaç dosyam var önemli onları kurtarsam kafi umarım yardımcı olabilrsiniz

Ekli dosyalar

• virüs total sonuç.png
    virüs total sonuç.png
    125.3 KB · Görüntüleme: 207

denizzined

Asistan
Reaksiyon puanı
142
Benzer sorunu 1,5 ay önce bende yaşadım, benim Pc'ye makop virüsü bulaştı ve hiçbir şey fayda etmedi, format attım, ve bu virüs her defasında yenileniyor ben tek ihtimal format atmakta buldum.

IIarth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam emsisoft şifreleri çözemedi malwarebtes tarama yaptım oda bi değişiklik göstermedi
Hocam belirtmeyi unutmuşum dosyaları ayrı ayrı decrypt etmeye çalışın. Hata verdiğinde: "No key for New Variant offline/online ID" Offline mı, Online mı yazıyordu? Eğer Online ise işiniz zor. ShadowExplorer, PhotoRec ve Kaspersky'ın DJVU uzantılı decrypt yazılımlarını deneyin. İşe yaramazsa Emsisoft, Dr. Web, MY ANTISPYWARE gibi yerlere ransomware başlığında geri bildirimlerde bulunun madem dosyalar çok önemli.

Zararlının size keylogger türevi zararlı yüklemiş olması muhtemel yapmadıysanız Kaspersky ile tam tarama yapın ardından önemli dosyalarınızı ve eğer varsa şifrelenmiş bir veya birkaç dosyanın önceki halini yedekleyin; ayrıca zararlının notunu, C klasöründeki SystemID/PersonalID.txt dosyasını bir klasöre sıkıştırıp yedekleyin (İlerde işe yarayabilir).

Şimdi olmasa bile şifreler çözüldükleri zaman önemli dosyalarınızı kurtarabilirsiniz ama bu aylar, yıllar sürebilir. Geçmiş olsun.

denizzined

Asistan
Reaksiyon puanı
142
Hocam belirtmeyi unutmuşum dosyaları ayrı ayrı decrypt etmeye çalışın. Hata verdiğinde: "No key for New Variant offline/online ID" Offline mı, Online mı yazıyordu? Eğer Online ise işiniz zor. ShadowExplorer, PhotoRec ve Kaspersky'ın DJVU uzantılı decrypt yazılımlarını deneyin. İşe yaramazsa Emsisoft, Dr. Web, MY ANTISPYWARE gibi yerlere ransomware başlığında geri bildirimlerde bulunun madem dosyalar çok önemli.

Zararlının size keylogger türevi zararlı yüklemiş olması muhtemel yapmadıysanız Kaspersky ile tam tarama yapın ardından önemli dosyalarınızı ve eğer varsa şifrelenmiş bir veya birkaç dosyanın önceki halini yedekleyin; ayrıca zararlının notunu, C klasöründeki SystemID/PersonalID.txt dosyasını bir klasöre sıkıştırıp yedekleyin (İlerde işe yarayabilir).

Şimdi olmasa bile şifreler çözüldükleri zaman önemli dosyalarınızı kurtarabilirsiniz ama bu aylar, yıllar sürebilir. Geçmiş olsun.
Bu söylediklerinizin hepsini denedim, hiç faydası yok yeni bir türev bu.

IIarth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konuyu takipte kalın hocam, çözüm bulunursa yazarız.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Eğer programda bir açık yoksa ve ya bilinmeyen bir algoritma varsa dosyalarınızı almanız imkansız bruteforce yapmazsanız ondada zaten her keyi teker teker deniyor 1000 yıl sürer.