Dosya Adı.exe

Bu konuyu okuyanlar

FurkanAyhan47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba,

Malesef USB aracılığıyla dikkatsizliğim sebebiyle gereksiz bir virüse kurban gittim. Virüsün çalışma şeklini örnek vermek gerekirse, belgelerime girdiğinizde içinde belgelerim adında bir dosya daha görüyorsunuz ve bu dosya, .exe uzantılı bir dosya, buna ilk tıklamanızdan sonra artık hemen hemen her dosyada aynı sıkıntı oluşmaya başlıyor. İşin kötüsü bilgisayarımı formatladım ancak Hard Diskimden nasıl temizleyeceğim bilmiyorum yardımcı olursanız memnun olurum. Bilgisayarımda Windows 10 kurulu, ComboFix'i önerenler olmuş ancak kuramıyorum. Denediğim Programlar:

-Avast
-Mc Afee

2. sorunum ise aynı sıkıntı XP masaüstü bilgisayarımdada mevcut ancak o bilgisayarda durum daha da ötede. Ne görev yöneticisi ne komut istemi hiç bir şeyi kullanamıyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Teşekkürler...

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Hdd komple biçimlendirmen gerek formatlama işlemini sadece c olarak yaptıysan d bölümü var ise ona dokunmasıysan format sonrası aynı problem oluşabilir..

TerabyteForever

Asistan
Reaksiyon puanı
68
O bilgisayarlara temiz kurulum gerekli, çünkü virüs kendisini gerçek dosyanın üzerine yazıyor.