Rehber Dostum Bu Oyun Bir Harika! Brothers A Tale Of Two Sons İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Bugün sizlere pek bilinmedik çok güzel bir oyunu tanıtacağım. Başlamadan şunu söyleyeyim oyun klavye ile oynanmaya uygun bir oyun değil. Oyunu alırken de açıklamada büyük harflerle kontrolcü lazım diyorlar ki haklılarda.
Kontrolleri çoğu oyuna göre çok farklı olsa da insan bir yandan sonra alışıyor.

Eğer elinizde PS3 kolu var ve bu oyunu oynamak istiyorsanız buyrun dün ki açtığım konudan yararlanabilirsiniz.

1622722515895.png

Oyuna ilk başta çok önyargılıydım. Gecenin bir yarısı aldım girdim sonra dedim bu nasıl oyun. Sonra 2-3 gün ps3 kolunu pcye bağlamaya çalıştım. PC bozuldu kafayı yedi falan filan ama dün oyunu dualshock ile oynadım. Gerek hikayesi gerek açık dünyası gerekte çevre ile etkileşimi ve kendine has anlatımı ve oyun dili ile bu oyun beni benden aldı. Oyunu tek seferde 4 saat boyunca dolu dolu oynarak bitirdim ve sonu mükemmeldi. Şuan bile oyunu tekrar oynayasım var. Ama aradan biraz zaman geçsin bir daha oynamayı planlıyorum.

Geçen indirimdeydi ve 4 TL'ye aldım ama bana sorsanız oyuna 100 TL deseler bile değer.

Oyunun konusu:

Spoiler vermeden ve kısaca özet vermek gerekirse:
Oyunun konusu iki ana karakterimizin (ikisi kardeş) babalarının hastalanması ve doktorun bize bir harita verip gidin buradaki ilacı babanıza getirin demesiyle başlayan türlü türlü maceralar.

Oyun öyle fazla bir sistem istemiyor. Ben Celeron N4000 işlemci ile ortalama 30-40 fps ile oyunu sıkıntısız diyeceğim fakat biraz da sıkıntılı bir şekilde bitirdim.

Nedir bu sıkıntı?

Oyun arada sırada olsa da çöküyor ve bu çok can sıkıyor. Bazen görev yöneticisini açınca düzeliyor fakat bazen de pc kendinden geçiyor ve direkt kapatmak zorunda kaldığım durumlar da oldu.

Eğer bilgisayarım kötü ve kasar diyorsanız ama bir yandan da gönlüm oyunu denemek istiyor diyorsanız buyurun fps arttırma yöntemi:

Oyunu merak edenler için buyurun birkaç oyun içi fotoğraf. ( Fotoğrafları ben çektim. )
( Oyun normalde tam ekran fakat bir geçiş ya da bir şey anlatmak istediklerinde ekran biraz küçülüyor. )
1622720632679.png

225080_screenshots_20210602183738_1-min.jpg

225080_screenshots_20210602193633_1.jpg

Oyun hakkında daha fazla ss isteyenler aşağıda bıraktığım Steam profiline girip sslere bakabilirler. ( Sizin için fotoğrafları sabitlemiş gibi bir şey yaptım. )

Oyunun satın alma linki.

Her ne kadar aklımdaki gibi olmasa da yaptım bu rehberi. Bir hatam olduysa affola.

Oyun ile ilgili görüşlerinizi bekliyorum, iyi forumlar.

Ekli dosyalar

• 1622722476817.png
    1622722476817.png
    304.5 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleme:

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Eline sağlık oldukça güzel olmuş. Hikaye tabanlı bir oyun istiyordum açıkçası bunu deneyeceğim :D

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Eline sağlık oldukça güzel olmuş. Hikaye tabanlı bir oyun istiyordum açıkçası bunu deneyeceğim :D
Teşekkür ederim.
Oyunun sonu çok güzel ve umuldık bir şekilde bitiyor.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Oyuna ihtiyacı olanlar için konuyu bir kereliğine uplıyorum.