Dos Ekranı Ayarını Geri Almak

Bu konuyu okuyanlar

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar önceden verilen ''Sınırsız Rapidshare''konu başlığı aldında bir arkadaşımız
''İlk olarak BAŞLAT » ÇALIŞTIR ' a girin

Sonra CMD yazın ve ENTER layın, DOS ekranı gelecek, Ekrana sırasıyla şunları uygulayın...

ipconfig /flushdns Yazın ve Enter'e Basın
ipconfig /release Yazın ve Enter'e Basın
ipconfig /renew Yazın ve Enter'e Basın
exit Yazın ve Enter'e Basın'' şeklinde bilgi vermiştir, bu ayarları yaptığımda bağlantı kesilince bilgisayar resetleniyor. Tekrar eski haline dönmek istiyorum. Acaba bir yolu var mı? Gerektiğinde yine bu ayarları kullanacağım.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu komutlar herhangi bir ayar değişikliği yapmazlar.
O yüzden geriye alınacak birşey söz konusu değil.

Ama DNS kayıtlarını yenilemeyi deneyebilirsin;
ipconfig /registerdns

Ya da en iyisi bu onarım işlemini topluca yapmak için yerel ağ bağlantısına sağ tıklayıp "Onar" diyebilirsin.

Yine de şunu eklemek istiyorum; bu komutlardan hiç biri bilgisayarın yeniden başlatılmasına neden olmaz. Senin sorunun başka olmalı.

Sorunun tespiti için;
Başlat -> Çalıştır - > Eventvwr.msc
Soldaki "Sistem" menüsüne tıkla ve sayda listelenecek olan hataların ayrıntılarını buraya yaz; belki sistemin neden yeniden başlatıldığına dair bir fikir edinebiliriz.

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Öncellikle yorum için teşekkürler, bu ayarları yaptıktan sonra bağlantıyı '' DEVRE DIŞI BIRAK''deyince reset atılıyor. Ayrıca ''DNS kayıtlarını yenilemeyi deneyebilirsin;
ipconfig /registerdns'' bu işlemi nasıl yapabilirim. Yorumlarınızı bekliyorum...

JuLiuSiuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
ipconfig /registerdns ayarınıdada msdosa cmd komutuyla girdikten sonra yapacaksın

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Eve gidince denerim ve olup olmadığını yazarım, teşekkürler...

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
''ipconfig /registerdns'' bu ayarlarıda denetim ama bağlantyı devre dışı bıraktığımda bilgisayar yine reset atıyor.

mozasur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu konu hakkında hiç bilgim yok bunlardan faydalanmam lazım teşekkürler arkadaşlar.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Elmacik dedi ki:
Sorunun tespiti için;
Başlat -> Çalıştır - > Eventvwr.msc
Soldaki "Sistem" menüsüne tıkla ve sayda listelenecek olan hataların ayrıntılarını buraya yaz; belki sistemin neden yeniden başlatıldığına dair bir fikir edinebiliriz.
Bu kısmı esgeçmeyelim :)
Bilgisayar resetlendikten sonra bilgisayarı açınca en üstteki olay bildiriminin açıklamasını buraya girerseniz yardımcı olma ihtmalimiz var.Zaten olayların tarihleri de bellidir.Tam resetlendiği andaki olay.

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Dün akşam olay bildirimine baktığımda bir sürü hata ile karşılaştım hangi birini yazmayı şaşırtım. ''Zaten olayların tarihleri de bellidir.Tam resetlendiği andaki olay.'' Bu yazıyıda şimdi yeni okudum dün akşam tarihine saatine bakmayı nasıl akıl etmedim hayret. Tabi benim içim rahat; bilgisayara birşey olduğu zaman sistemi yedeklemiştim, geri alırım mantığı ile rahattım. Ama öyle olmadı ilk kez kullandığım yedekleme programını C: sürücüsünü D: sürücüsüne almam gerekirken nasıl olmuşsa D: sürücüsünü yedeklemişim, işin içinden çıkamayıncada sistemi geri yükledim tabi oldu mu sana C: sürücüsü D: sürücüsü, bilgisayar son birkez resetlendikden sonra bir daha açılmadı. Ufak bir hatayı yine format ile ödedim. Saden bu bilgisayarda sadece format atmayı biliyorum. Bilgisayarı alalı iki yıl oldu ama attığım format sayısı 15 den az değildir. Bu yazıyıda yazdığım iyi oldu biraz rahatlatım. Yardımlar içinde teşekkürler.