Donanım Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bi kere herşeyden önce bu marka takıntısı olayını kırman lazım. Gerçekten çok önemli. Pc dünyasında herşeyin en iyisini ,bi marka yapar diye bi şey kesinlikle yok.Her markanın ,anakart olsun ,e,kartı olsun,ram olsun SSD olsun,kasa olsun,power olsun,sivrilmiş bazı modelleri vardır elbette.

Bi de,elektronik birazda şans işidir. Gider en pahalısını,bir numarasını,en çok tutulanı,övüleni alırsın. Eve gelir takarsın,bi saat sonra bozulur.

Ayrıca senin bütçen kısıtlı . Bu kısıtlı bütçe ile,bi de hepsi aynı marka olsun dersen, ,aynı para ile alabileceğin başka marka ,daha performanslı bi parçayı almadığından ,makinanın performansını düşürmüş olursun ve olay orada biter zaten.

Yapacağın şey,bence güvenilir bi siteden toplattırıp,test ettirip ,alman. Çünkü çok bi bilgin de yok maalesef,donanım hakkında. Yarın öbürgün bi sorun çıkarsa,ki yukarda yazdım elektronik şans işidir,topladığın yerin sana yardımcı olması ve mağdur etmeden sorununu en kısa sürede çözmesi lazım.

Biraz uzun oldu ama,bu şekilde hareket etmeyi kabul edersen,hem işin kolaylaşır,hem de verdiğin paradan max.performans alarak ,bi pc sahibi olursun. :)

Bende garantili olsun diye vatandan topluyorum bu bozuk çıktı diyebilmek için.Bütçem kısıtlı biliyorum o yüzden asus ve experin 5 bine gamer pcleri var onlardan alıyım mı diye sordum.Marka takıntısı değil,markaya güven daha çok diyelim ama asus olmak zorunda tabiki de değil sizin markalara da açığım sadece bilmiyorum o markaları ve işte dediğin gibi bozulma olayına takılıyorum marka etkisi olur diye düşündüğümden marka takıntısı oldu o.Güvenilir site diyosun Firma altında olmadığı sürece (vatan gold teknosa gibi) hangi siteye güvenebilirim ki??? Benimkiler de uzun kaçıyo biraz sorun değil :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bi kere herşeyden önce bu marka takıntısı olayını kırman lazım. Gerçekten çok önemli. Pc dünyasında herşeyin en iyisini ,bi marka yapar diye bi şey kesinlikle yok.Her markanın ,anakart olsun ,e,kartı olsun,ram olsun SSD olsun,kasa olsun,power olsun,sivrilmiş bazı modelleri vardır elbette.

Bi de,elektronik birazda şans işidir. Gider en pahalısını,bir numarasını,en çok tutulanı,övüleni alırsın. Eve gelir takarsın,bi saat sonra bozulur.

Ayrıca senin bütçen kısıtlı . Bu kısıtlı bütçe ile,bi de hepsi aynı marka olsun dersen, ,aynı para ile alabileceğin başka marka ,daha performanslı bi parçayı almadığından ,makinanın performansını düşürmüş olursun ve olay orada biter zaten.

Yapacağın şey,bence güvenilir bi siteden toplattırıp,test ettirip ,alman. Çünkü çok bi bilgin de yok maalesef,donanım hakkında. Yarın öbürgün bi sorun çıkarsa,ki yukarda yazdım elektronik şans işidir,topladığın yerin sana yardımcı olması ve mağdur etmeden sorununu en kısa sürede çözmesi lazım.

Biraz uzun oldu ama,bu şekilde hareket etmeyi kabul edersen,hem işin kolaylaşır,hem de verdiğin paradan max.performans alarak ,bi pc sahibi olursun. :)

hocam şu videoda wtcn e toplamışlar bir pc enis kirazoğlu kendi sayfasında bir çok kişiye topluyor itopya üzerinden ve linklerini veriyor sizce itopya güvenilir mi ve buradaki sistemler sizce iyi mi sizce derken yazan herkese bu sorum bu direkt sistemler alınır mı peki örnek sistem : WTCN-GAMER /Amd Ryzen 5 2600/Msi GTX 1660 GAMING X 6G /8GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA 5.300TL

Son düzenleme:

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar ben sayfalarda topladığım zaman 8 binden aşşağı inemiyorum bana siz toplar mısınız tüm detaylarıyla bunlar gibi 10 parça felan daha ucuza toplıyabiliyorsanız birde ben internette bazı yazdığınız parçaları bulamıyorum linkle verip yazarsanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 8bin 600 2.png
    8bin 600 2.png
    128.6 KB · Görüntüleme: 306
  • 8bin 600.png
    8bin 600.png
    121.1 KB · Görüntüleme: 100

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Arkadaşlar ben sayfalarda topladığım zaman 8 binden aşşağı inemiyorum bana siz toplar mısınız tüm detaylarıyla bunlar gibi 10 parça felan daha ucuza toplıyabiliyorsanız birde ben internette bazı yazdığınız parçaları bulamıyorum linkle verip yazarsanız sevinirim
İşlemciyi düz R5 3600 al.
Sistemde SSD yok SSD al.
Windowsa o kadar para vermene gerek yok. (Windows 10 PRO KEY)
Overclockun dibinde vurmayacaksan fazladan bir soğutucu almana gerek yok,Ryzen serisindeki soğutucular gayet güçlüler.
Bunlarla birlikte 8000 in altına rahatça inersin.

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İşlemciyi düz R5 3600 al.
Sistemde SSD yok SSD al.
Windowsa o kadar para vermene gerek yok. (Windows 10 PRO KEY)
Overclockun dibinde vurmayacaksan fazladan bir soğutucu almana gerek yok,Ryzen serisindeki soğutucular gayet güçlüler.
Bunlarla birlikte 8000 in altına rahatça inersin.

Rayzen 5 3600 den daha iyi değil mi bu daha önce k8gersky 2600 ün X Lisini önermiş diye bende 3600 ün X ini seçtim
Ssd benimki var kalitesiz ama kısa vadede değiştirceğim zamana kadar yükü çeker gibime geliyor
Windows'a para vermeden nasıl olacak o nasıl yapıyoruz yani demo bir windows indirip anahtar mı giriyoruz
Fazladan soğutucu dediğin sıvı soğutma mı ben onsuz bir pc kullanıyorum vıııınnn diye ses veriyo işlemciyi serin tutsun diye aldım onu
8000 altına inmek benim istediğim birşey olur ama onlarsız olur mu yani

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Rayzen 5 3600 den daha iyi değil mi bu daha önce k8gersky 2600 ün X Lisini önermiş diye bende 3600 ün X ini seçtim
Ssd benimki var kalitesiz ama kısa vadede değiştirceğim zamana kadar yükü çeker gibime geliyor
Windows'a para vermeden nasıl olacak o nasıl yapıyoruz yani demo bir windows indirip anahtar mı giriyoruz
Fazladan soğutucu dediğin sıvı soğutma mı ben onsuz bir pc kullanıyorum vıııınnn diye ses veriyo işlemciyi serin tutsun diye aldım onu
8000 altına inmek benim istediğim birşey olur ama onlarsız olur mu yani
R5 3600 ile R5 3600X arasında öyle ahım şahım bir fark yok,aradaki fiyat farkı bu performansa deymez.Zaten taş gibi güçlü bir sıvı soğutman ve overcloğa oldukça müsait bir anakartın var çok rahat bir şekilde overclock ile 3600X in performansına ulaşabilirsin.
Elinde SSD varsa bir sıkıntı yok.
Evet Flash Bellek ile windows kuracaksın (çok basit) sonra da internetten 10TL ye aldığın kodu oraya gireceksin,gidip tonlarca para vermeye gerek yok,sadece windowsu ucuza alsan bile 8000TL nin altına inmiş oluyosun zaten.

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
R5 3600 ile R5 3600X arasında öyle ahım şahım bir fark yok,aradaki fiyat farkı bu performansa deymez.Zaten taş gibi güçlü bir sıvı soğutman ve overcloğa oldukça müsait bir anakartın var çok rahat bir şekilde overclock ile 3600X in performansına ulaşabilirsin.
Elinde SSD varsa bir sıkıntı yok.
Evet Flash Bellek ile windows kuracaksın (çok basit) sonra da internetten 10TL ye aldığın kodu oraya gireceksin,gidip tonlarca para vermeye gerek yok,sadece windowsu ucuza alsan bile 8000TL nin altına inmiş oluyosun zaten.
overclock olayını bilmiyorum ama olması için OC yazması gerekiyor değil mi? windows olayını da pcden anlayan birilerine gitsem yapar herhalde bana yoksa öyle zor birşey değil herhalde

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
overclock olayını bilmiyorum ama olması için OC yazması gerekiyor değil mi? windows olayını da pcden anlayan birilerine gitsem yapar herhalde bana yoksa öyle zor birşey değil herhalde
Flash belleğin varsa kenardan telefonda video açıp kısa sürede bitirebilirsin,kesinlikle zor bir şey değil,şu videoyu biraz izleyip yapıp yapamayacağına bakabilirsin(Flash Bellek İle Windows 10 Kurma).Biraz karışık aslında kendine çok güvenmiyorsan götür bir bilgisayarcıya 20-30 TL ye hallede 800TL vermekten iyidir.
Overclock konusunda biz yardımcı oluruz,sistemi aldığın zaman foruma konu aç,adım adım overclock yapabiliriz.
ama olması için OC yazması gerekiyor değil mi?
Nerede OC yazması gerekiyor,tam olarak anlayamadım.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Flash belleğin varsa kenardan telefonda video açıp kısa sürede bitirebilirsin,kesinlikle zor bir şey değil,şu videoyu biraz izleyip yapıp yapamayacağına bakabilirsin(Flash Bellek İle Windows 10 Kurma).Biraz karışık aslında kendine çok güvenmiyorsan götür bir bilgisayarcıya 20-30 TL ye hallede 800TL vermekten iyidir.
Overclock konusunda biz yardımcı oluruz,sistemi aldığın zaman foruma konu aç,adım adım overclock yapabiliriz.

Nerede OC yazması gerekiyor,tam olarak anlayamadım.

Donanımın adı yazarken bazılarında OC yazıyo onu sordum overclock demek değil mi o

Anakartı değiştir. Yazacağım anakart ,çok güçlü ve daha ucuz.
MSI B450 GAMING PLUS 3446MHz(OC) Soket AM4 M.2 HDMI DVI ATX Anakart | ITOPYA

Düz 3600 almalısın.X ile olan farkı anlaman,hissetmen mümkün değil.Arada ,300 TL fark var.

Sıvı soğutmada ,lux. Şu hava soğutma fazlasıyla kafi.
THERMALTAKE Contac Silent 12 120mm İşlemci Hava Soğutucu | ITOPYA
Yaklaşık, 700 tl ,toplamda fiat düştü.

bu iyi mi yeterli mi çünkü internette izlediğim herkes sıvı soğutma takıyo

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Onlar fabrika çıkışlı ufak bir oc ile geliyor,ekran kartlarında oluyo zazten işlemciyle alakası yok.
he tamam yalnız basit bir sorum var bu topladığım donanım benim amacıma uygun mu yani bu parayı buldum diyelim ve bu pc toplandı herşey benim için tamam mıdır ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
he tamam yalnız basit bir sorum var bu topladığım donanım benim amacıma uygun mu yani bu parayı buldum diyelim ve bu pc toplandı herşey benim için tamam mıdır ?
Twitch te facecam açacaksan güzel bir kamera lazım,
ayrıca yayın için olmazsa olmaz şey internet hızıdır,upload hızın güzel olmalı,
klavye ve fare ekipmanları da oynayışını etkileyecektir,

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Twitch te facecam açacaksan güzel bir kamera lazım,
ayrıca yayın için olmazsa olmaz şey internet hızıdır,upload hızın güzel olmalı,
klavye ve fare ekipmanları da oynayışını etkileyecektir,

kamerayı aldım en iyisi brio 4k logitechin jahrein kullanıyo :D kalvyem Logitech g105 -fare de logitech g300s bunlar yeterli mi ? interneti de yükselticem zaten wtcnn'ın upload download hızını öğrenebildim bi 1000 mbit download 20 mbit upload kullanıyomuş yapabilirsem buna yakın yapıcam başka bir yayıncı da en az 4 mbit upload olsun dedi ikisinin arasında birşeyler yapıcam fiyatlarına göre

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
kamerayı aldım en iyisi brio 4k logitechin jahrein kullanıyo :D kalvyem Logitech g105 -fare de logitech g300s bunlar yeterli mi ? interneti de yükselticem zaten wtcnn'ın upload download hızını öğrenebildim bi 1000 mbit download 20 mbit upload kullanıyomuş yapabilirsem buna yakın yapıcam başka bir yayıncı da en az 4 mbit upload olsun dedi ikisinin arasında birşeyler yapıcam fiyatlarına göre
Tamamdır o zaman bir sorun yok şimdiden hayırlı olsun :)

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
teşekkürler ya hacı benim monitör iyi mi bunu da yeni aldım da ama vatandaki satıcının dediklerine aldanarak aldım başka alıcaktım Asus VP248QG Gaming Monitör Fiyatı - Vatan Bilgisayar bu monitörüm ben aslında 500 tllik alcaktım tabi 500lük olandan iyidir ama sorayım dedim bir bilgim yok hem burada topladığım sisteme uyuyor mu bu monitör
Güzel monitör,sistemle çaışır bir sıkıntın olmaz.500TL lik te alabilirdin yine bir sıkıntın olmazdı.

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar facebook da bir pc gördüm özellikleri şöyle
AMD Ryzen 7 2700X Socket AM4 3.7GHz 20MB Önbellek 105W İşlemci
MSI B450 TOMAHAWK AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz(O.C.) USB3.1 Anakart
ASUS Geforce GTX 1070 ROG STRIX OC 8GB GDDR5 256Bit DX12 NVIDIA Ekran Kartı
CORSAIR 16GB(2X8GB) DDR4 3000MHz CL15 Siyah Vengeance RGB Pro Dual Kit Ram
WD 3.5” 1 TB SATA III 7200 RPM
Corsair Force Serisi LE 200 Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 500MB Yazma)
FSP HYPER 700 SERİSİ 700W 80 PLUS GÜÇ KAYNAĞI
RAMPAGE X-HORSE 4x120mm RAINBOW FAN USB 3.0 MidT ATX PENCERELİ KASA

Buna takas teklif edebilirim bu pc bizim konuştuğumuz seviyelerde mi donanımı nasıl lütfen hepiniz cevaplayın fikirlerinizi merak ediyorum

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Donanımı iyi. 2.el olduğu için ,sana ucuza da gelir. Ne istiyor üstüne.

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Donanımı iyi. 2.el olduğu için ,sana ucuza da gelir. Ne istiyor üstüne.

Fiyatı sordum 6,500 dedi eder mi bu ?

satmaya çalıştığım eşyalardan önerdim sizce ne kadar eder bu pc

BilgisayarUzmani

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Son düzenleme:

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
O zaman biraz ben geriden geliyorum.
[/QUOTE]

olsun daha pcyi toplamadım ilerde sorum olursa o zaman yazarsın sende :)

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
arkadaşlar facebook da bir pc gördüm özellikleri şöyle
AMD Ryzen 7 2700X Socket AM4 3.7GHz 20MB Önbellek 105W İşlemci
MSI B450 TOMAHAWK AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz(O.C.) USB3.1 Anakart
ASUS Geforce GTX 1070 ROG STRIX OC 8GB GDDR5 256Bit DX12 NVIDIA Ekran Kartı
CORSAIR 16GB(2X8GB) DDR4 3000MHz CL15 Siyah Vengeance RGB Pro Dual Kit Ram
WD 3.5” 1 TB SATA III 7200 RPM
Corsair Force Serisi LE 200 Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 500MB Yazma)
FSP HYPER 700 SERİSİ 700W 80 PLUS GÜÇ KAYNAĞI
RAMPAGE X-HORSE 4x120mm RAINBOW FAN USB 3.0 MidT ATX PENCERELİ KASA

Buna takas teklif edebilirim bu pc bizim konuştuğumuz seviyelerde mi donanımı nasıl lütfen hepiniz cevaplayın fikirlerinizi merak ediyorum
6500 etmez.

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
zaten kabul etmedi bro

Düz 3600 almalısın.X ile olan farkı anlaman,hissetmen mümkün değil.Arada ,300 TL fark var.

Arkadaşlar Met 35
ForeverPower41
dediğiniz şeyleri yaptım son olarak bu fiyattayım ve donanım fotoğraftaki gibi her şey tamam başka önerimiz yok derseniz ben bunu kaydedip parça parça almaya başlarım eğer tamam diyorsanız

Arkadaşlar Met 35
ForeverPower41
ve diğerleri için

dediğiniz şeyleri yaptım son olarak bu fiyattayım ve donanım fotoğraftaki gibi her şey tamam başka önerimiz yok derseniz ben bunu kaydedip parça parça almaya başlarım eğer tamam diyorsanız

zaten kabul etmedi bro

Arkadaşlar Met 35
ForeverPower41

Arkadaşlar Met 35
ForeverPower41
ve diğerleri için

Fiyat 7 800 falan fotoda gözükmüyor galiba

Ekli dosyalar

• 7bin 800.png
    7bin 800.png
    133.1 KB · Görüntüleme: 238
Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
zaten kabul etmedi bro

Arkadaşlar Met 35
ForeverPower41

Arkadaşlar Met 35
ForeverPower41
ve diğerleri için

Fiyat 7 800 falan fotoda gözükmüyor galiba
İşlemciyi R5 3600X yerine 3600 alabilirsin,o kadar para vermeye gerek yok,param var en iyisinden olsun dersen alınabilir fakat ben asla almazdım,overclock ile onun perofrmansını R5 3600 ile de alacaksın zaten ayrı bir işlemci soğutucu bile almışsın,paraya yazık :)

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İşlemciyi R5 3600X yerine 3600 alabilirsin,o kadar para vermeye gerek yok,param var en iyisinden olsun dersen alınabilir fakat ben asla almazdım,overclock ile onun perofrmansını R5 3600 ile de alacaksın zaten ayrı bir işlemci soğutucu bile almışsın,paraya yazık :)

bunu daha önce de söyledin biliyorum ama overclock olaylarından anlamadığım için bu kalsın bir şekilde para yettiririm ben buna gerisinde herşey tamam mı ?

benim amacıma uygun bir pc oluyor mu yani bu donanımla ?

birde sence önceki asus anakart mı daha iyi bu msi mı met msi yap dedi diye msi yaptım da aklım hala asusda

Son düzenleme: