Dolmuşta Kız Arkadaşına Dokunduğu İçin 58 Yaşındaki Adamı Silah Kabzasıyla Öldürdü

Reaksiyon puanı
10,563
Böyle erkek olduklarını adamlık yaptıklarını sanırlar. Cezayı namusu için kendileri keser.
Ama o kız kimle evlenecek kim ona neler yapacak düşünemez.
Adaleti kişiler sağlamaz.
Velevki kız arkadasina dokundu. Köşede neden sıkıştırıyorsun. Otobuste polisi çağır o ara tartış. Hatta kavgamı ediceksin orda et bari. Akılsız bebe

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,930
Genç yaş birde sicil temizse ceza düşer. Ama en az 10 yılı var. Şimdi içerde it gibi çürürsün ayıcık.

Dertsizali

Profesör
Reaksiyon puanı
2,177
Bugün ne oldu yaa hep kötü haber hep kötü haber içim karardı.. zaten engelliyim dite daha çok duygusalım.. ben kötü haber den kaçtıkça beni buluyor... neyse konuya dönmek gerekirse öfke kontrolü olmayan bir millet olduk... umarım ceza alır..

Reaksiyon puanı
10,325
16 yaşındaki çocuğa silahı kim verdi?
Aşiretten olduğuna kalıbımı basarım. Kanlısı, kan davası vs. vardır mutlaka.
Aslında o adamı öldüren bu hanzo değil, onu büyüten, merhamet ve insanlık değerlerinden yoksun yetiştiren kahrolası ana-babasıdır. Her hatasına, her kusuruna "Aslan oğlum, paşa oğlum" mantığıyla yaklaşan sadist ve narsist tipler. Bu tipler evlat değil, bir saatli bomba yetiştirirler topluma, nerede patlayacağı, nerede kimin canını yakacağı belli olmayan bombalar.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Genç yaş birde sicil temizse ceza düşer. Ama en az 10 yılı var. Şimdi içerde it gibi çürürsün ayıcık.

Yaşı 18 altında ve kızda evet bana dokundu taciz etti diye ifade verirse ağır tahrik diyecekler ve alacağı ceza max 5-6 sene. Onunda yarısını yatar yarısını açık ceza evinde 3-4 sene olmadan çıkar. ( Ama inşallah onada hapiste kafasına vura vura bazı şeyleri öğretirler ve bu kız onun çıkmasını beklemeden başkası ile evlenirde kurtulur. )

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353
Öfke göz döndürür kavga edersinde öldürmezsin.
Hapisten ciktiginda o kizi evli barkli cocuklu gorur. Akilsiz veledin teki.
Yani hakareti hakediyor
@Cvnmrt
Sizin hakaret etmenizle o çocuğun adamı öldürmesi arasında bir fark görmüyorum. Benim düşüncem de kızın çocuktan kurtulmak için amcaya iftira atması gibi geliyor ama bilmeden bir şey diyemeyiz. Ha elbette çocuğun yaptığı yanlış ve üstünde silah taşıması üstüne düşünülmesi gereken bir olay.

Reaksiyon puanı
10,563
Sizin hakaret etmenizle o çocuğun adamı öldürmesi arasında bir fark görmüyorum. Benim düşüncem de kızın çocuktan kurtulmak için amcaya iftira atması gibi geliyor ama bilmeden bir şey diyemeyiz. Ha elbette çocuğun yaptığı yanlış ve üstünde silah taşıması üstüne düşünülmesi gereken bir olay.
Hakaret etmemizin yanlış olması bir yanlışı örtmeyebilir/düzeltmeyebilir ancak öfkemizi kusarak rahatlatır. Ancak o çocuğu öldürmüyoruz. Yaptığımız yanlış olabilir ancak aynı değil.
Biz çocuğa insanca konuşsaydı akılsız velet demiyoruz. Tartışabilir ufaktan dövüşebilir ama öldüremezsin diyoruz. Yani ona hakaret etti diye bahane bulacak halimizde olmazdı.

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353
Hakaret etmemizin yanlış olması bir yanlışı örtmeyebilir/düzeltmeyebilir ancak öfkemi kusabilirim. Ancak o çocuğu öldürmüyorum. Yaptığımız yanlış olabilir ancak aynı değil.
Olayın iç yüzünü bilmeden niye hakaret ediyorsunuz kardeşim? Direkt taraf oluyorsunuz olay hakkında hiçbir detay yokken. O çocuk da belki gerçeğini bilmeden gitti o adamı öldürdü? Davranışsal olarak bir farkınız yok gözümde. Temkinli yaklaşmakta fayda var

Reaksiyon puanı
10,563
Olayın iç yüzünü bilmeden niye hakaret ediyorsunuz kardeşim? Direkt taraf oluyorsunuz olay hakkında hiçbir detay yokken. O çocuk da belki gerçeğini bilmeden gitti o adamı öldürdü? Davranışsal olarak bir farkınız yok gözümde. Temkinli yaklaşmakta fayda var
Bir yandanda hakarette sayılmaz. Akılsız ve velet. Bu bir gerçek. Aksini iddia etmek yalanlarla kandırmak olurdu.
Elindeki silaha ve yaptığına bakarak kendi aklı ile hareket etmediğide ortada. Birilerinin gazıyla aptallığıyla büyümüş bir varlık.

Ancak siz bilirsiniz istediğinizi düşünebilirsiniz.
Ben kimsenin düşüncelerine göre yaşayan biri değilim sallamam bile.
Ancak ileride birini öldürdüğüme dair haber göremeyeceksiniz. Bu dünyadaki en büyük akılsızlıktır, kolaya kaçmaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@BarKoda1010 Ayrıca belirtmek isterim ki bu olayın iç yüzü otobüs kameraları ile belgelenir ve adamın taciz ettiği ortaya çıkarsa o yaşlı hakkında da kendine hakim olamayan kart zampara diye hakaretvari cümle kurabilirim. Hatta daha büyüklerini içimden de söylerim. O olay muallakta ancak bu çocuk gerçekten akılsız ve velet bu değişmez bir gerçek.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
@Cvnmrt
Aynı şey öyle mi? Videoda gördüklerin sana yetmiyor galiba 16 yaşındaki birisi dedesi yaşındaki birisini silahın kabzasıyla kafasına vura vura öldürüyor her ne olmuş olursa olsun bunun bir bahanesi olamaz ve ben de bu vahşiliğe tepki olarak sinirlendim hata mı ettim??

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Asıl soru 16 yaşındaki bir "çocuk" ta silahın ne aradığı. Yoldan geçerken birisi sataşsa adam gibi cevap ve karşılık veremiyoruz; bıçak, muşta ne çıkarcakları belli olmuyor.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Yaşı 18 altında ve kızda evet bana dokundu taciz etti diye ifade verirse ağır tahrik diyecekler ve alacağı ceza max 5-6 sene. Onunda yarısını yatar yarısını açık ceza evinde 3-4 sene olmadan çıkar. ( Ama inşallah onada hapiste kafasına vura vura bazı şeyleri öğretirler ve bu kız onun çıkmasını beklemeden başkası ile evlenirde kurtulur. )
Hocam bu seferde kıza neden başkasıyla evlendin diyerek hem onu hemde kocasını öldürür hapisten çıktıktan sonra. Hapiste kimse adam olmaz. Büyük ihtimalle gittiği yerde ki mahkumlarda cinayetten tutuklulardır

TYDEUS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Rezilliğin daniskası. Böyle olaylar yüzünden sokakta insanlara yaklaşmaktan bile korkar olduk.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,410

Baştan sona tüm yorumları okudum çok fena hakaret etmiş arkadaşlar benim bile aklıma gelmeyen hakaretler etmişler. :D