Dolar Veya Altın?

Bu konuyu okuyanlar

Taştan Cavidan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yıl sonuna kadar geldik. bu yıl o kadar haberler ve olaylarla dolu olmasına rağmen az kayıplarla sona erdirmeye çalıştık. Peki sizce 2020 yılın en iyi yatırım aracı neydi? Altın mı dolar mı?

Reaksiyon puanı
34
Yıl sonuna kadar geldik. bu yıl o kadar haberler ve olaylarla dolu olmasına rağmen az kayıplarla sona erdirmeye çalıştık. Peki sizce 2020 yılın en iyi yatırım aracı neydi? Altın mı dolar mı?
Dolar düşedebilir artadabilir bi seviyelerdeydi ama altın hep arttı kendim 150 lira bandındayken 4 tane aldım artınca satıp İpia
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dolar düşedebilir artadabilir bi seviyelerdeydi ama altın hep arttı kendim 150 lira bandındayken 4 tane aldım artınca satıp İpia
İpad aldım

MrAli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
altın, abd hisse ve endeksleri, petrol

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Altın hiçbir zaman düşmez, düşse bile az miktarda düşer. Altın uzun vadede çok para kazandıran bir yatırım aracıdır.
Dolar ise altından daha çok katlatabilir fakat riskli bir yatırım aracı. Dolar aniden fazla yükselebiliyor. Ben 2018'de 1200 TL'mi dolara yatırmıştım şu ana kadar ne kadar katladım sen düşün yani.
"Ben riske gelemem, sadece yatırım yapmak istiyorum" diyorsan altını al.

Sevgi Murater

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
bence her an piyasa fırsat sunar. yani kısa vadeli yatırımlar için seçenek çok. ancak uzun vadeli yine de altın en iyi seçenektir

Alper Yüksel

Doçent
Reaksiyon puanı
309
İkiside değil kripto paralara yönlen özellikle ethereum olabilir