Dolar/TL 7.22 Lirayı Gördü Yeni Haftaya Rekorla Girdi! 13 Ağustos 2018 Kur Fiyatları

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
1895943-Ec3ihZ.jpg

Dolar kuru dün gece 7.22 lirayı gördükten sonra güne düşüşle başladı. Dolar kuru saat 09.45 itibariyle 6.75-6.83 bandında hareket ediyor.Euro 7.79 lira oldu. Sürekli inip çıkan dolar kurunu anlık verilerle canlı olarak veriyoruz. İşte 13 Ağustos 2018 günü kur rakamları:

Geçtiğimiz cuma günü rekor üstüne rekor kıran dolar haftayı 6.51 liradan kapatmıştı. Bu haftaya doların nasıl başlayacağı merak konusuydu. Gece Asya piyasalarının açılışı ile birlikte dolardan yeni rekor geldi. 7.22'yi gören dolara Euro da eşlik etti ve bir ara 8 liraya dayandı.
Dolar kuru hızlı çıktığı gibi hızlı da iniyor. Sabah Merkez Bankası piyasalara müdahale etti ve dolar sert bir düşüş yaşayıp 6,57'ye kadar indi. Dolar ve Euro rakamlarını sizlere bu haberde saatlik verilerle sunuyoruz. İşte kurdaki son rakamlar:
Dolar aniden fırladı saat 14.30'da 7 lirayı gördü euro 8 liranın eşiğinde sebebi de..

Dolar kuru saat 13.00 verileri
ekran-resmi-2018-08-13-130238pngfWfvpmWi.png

Dolar kuru saat 11.50 verileri
ekran-resmi-2018-08-13-115130pngGMyT0DsM.png

Dolar kuru saat 11.09 verileri
Günün ilk yarısını tamamlamaya hazırlanan dolar kuru iniş eğiliminde. 1 saat önce 6.92'de olan kur 6.89'a geriledi.
ekran-resmi-2018-08-13-111035png6fB03SZR.png

Dolar kuru saat 10.00 verileri:
Dolar kuru saat 10.00'da yukarı çıkışına devam etti. Dolar 6.92 olurken euro da 7.89 liradan satılıyor.
ekran-resmi-2018-08-13-100157pngZsH9EXiN.png

Dolar kuru saat 9.54 verileri:
Merkez bankasının arka arkaya yaptığı müdahalelere rağmen kurdaki oynaklık sürüyor. Dolar 6.90'a euro ise 7.87'ye çıktı.
ekran-resmi-2018-08-13-095635pngiG9lBzNg.png

Dolar kuru Saat 09.07 verileri:
Dolar merkez bankasının müdahalesi ile iniş çıkışlı bir seyire girdi. Dolar kuru satış rakamları saat 09.07'de 6.67 Euro ise 7.61 oldu.
ekran-resmi-2018-08-13-090832pngGtm1MpSb.png

Dün gece dolar ve euroya ne oldu?

Dolar haftaya Asya piyasalarındaki açılışın hemen ardından talebin artmasıyla birlikte Türk lirası karşısında tarihi bir zirve daha yakaladı. Günün ilk rakamlar dün saat 22.30'dan itibaren gelmeye başladı ve dolar, TL karşısında hızla değer kazanarak 7.22'yi gördü.
Dolardaki bu tarihi zirvenin hemen ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan bir açıklama geldi ve kurdaki bu atağın ekonomik savaşın açık göstergesi olduğunu söyledi. Albayrak'ın "Gerekli önlemler alınacaktır" açıklamasının ardından dolar gevşemeye başladı ve 6.99'a kadar geriledi.
İkinci açıklama ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'dan (BDDK) geldi. BDDK, bankaların döviz-tl işlemlerinde (Swap) sınırlama getirildiğini duyurdu. BDDK'nın bu açıklamalarıyla birlikte 6.99'dan sonra 7.06'lara kadar yükselen dolar, 6.85'e kadar geriledi.
Gecenin üçüncü açıklaması ise Beştepe'den geldi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, iddiaların tamamen uydurma olduğunu ve ekonomik savaşın bir parçası olduğunu söyledi. Altun'un bu açıklamasıyla dolar 6.85'lerden 6.76'ya ardından 01:00'dan itibaren yeniden yükselerek yeniden 7 lirayı geçti. Bu seviyeden gelen satışlarla birlikte de dolar yeniden 6.57 seviyelerine geriledi.

dolar-0133jpgm3bxB25d.jpg

Geçen hafta dolar kaç liraydı?
Dolar ve Euro geçen haftayı rekor üstüne rekor kırarak kapatmıştı. Geçeh hafta pazartesi günü 5,08 olan dolar cuma günü geldiğinde 6'yı devirmiş ve haftayı 6.51 liradan kapatmıştı. Euro ise 5,89'dan başladığı haftayı 7.45 liradan tamamlamıştı.

Kaynak: İnternethaber

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
bu günleri de özleyeceğiz sanırım

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Manipülasyon olduğunu düşünüyorum. Dolar 6 lira da olsa düşmüş olmayacak. Ne zaman ki dolar tekrar 3 liraya düşer o zaman he tamam dolar düştü deriz 7 liraya çıkıp 6.99 olunca düşmüş sayılmaz dostlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Allahtan Türkiye de petrol yok yoksa çoktan batmıştı bu ülke

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Dolar yükselişte ya bazı finans kuruluşları dün Türk lirasına değer kaybettirmek için saldırmıştı. Adamlar çok hızlı ve toplu şekilde Türk lirası ile dolar almaya çalışmışlar.

Reaksiyon puanı
6,381

gr9nole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Biz alınca düşüyor bu dolar bizde yokken çıkıyor lanet

M

Murat Burç

SDN Okuru

Dolar yükselişte ya bazı finans kuruluşları dün Türk lirasına değer kaybettirmek için saldırmıştı. Adamlar çok hızlı ve toplu şekilde Türk lirası ile dolar almaya çalışmışlar.
Screenshot_20200508-201853.jpg

Maşallah herkez bize düşman hep operasyon hiç suçlu yok bu ülkede.

gr9nole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Valla aynısını bende yaşıyordum, bu sefer doları hiç bozdurmama kararı aldım. Durdukça öyle yada böyle artıyor. Ne alıyorum ne satıyorum
6.95 den aldım sen deli misin alınır mı dediler slak gibi bozdum şimdi 7.22 den aldım ikinci aptllaigim napacam

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
300-500 aldığımı kim söyledi :)
3000-5000 olsun çok mu zengin olacan 7 TL iken 8 TL olunca sanıyon ? Kendi ülkene yapıyon yanlışı. ( Babanın cebinden para çalmak gibi paranı dolara yatırmak olan gene sana bana anana babana oluyor dolar çıkınca )

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
3000-5000 olsun çok mu zengin olacan 7 TL iken 8 TL olunca sanıyon ? Kendi ülkene yapıyon yanlışı. ( Babanın cebinden para çalmak gibi paranı dolara yatırmak olan gene sana bana anana babana oluyor dolar çıkınca )
siz neye yatırım yapıyorsunuz hocam beni vatan haini gibi yargılamayı bırakında

burda birsürü kişi dolara yatırım yaptığını söylüyor hedef benim???
Biz alınca düşüyor bu dolar bizde yokken çıkıyor lanet
Valla aynısını bende yaşıyordum, bu sefer doları hiç bozdurmama kararı aldım. Durdukça öyle yada böyle artıyor. Ne alıyorum ne satıyorum
6.95 den aldım sen deli misin alınır mı dediler slak gibi bozdum şimdi 7.22 den aldım ikinci aptllaigim napacam

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
siz neye yatırım yapıyorsunuz hocam beni vatan haini gibi yargılamayı bırakında

Hesabını yaptın mı ? Dolar 8- TL olursa kaç para kazanacakmışın. 200 TL mi 300 TL mi kazanacan.
Ülkeni ve devletini düşünsen paranı en kötü Altına yatırırdın ve milleti dolar alın diye gazlamaya çalışmazdın. Dolar arttıkça olan sana bana oluyor ailene ve yaşam standartlarına olduğunun halen farkında değilsin.
Bu devirde 3 kuruş kazanacam diye paranı Dolara yatırmak Amerkanın kucağına yatırmaktır paranı.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Hesabını yaptın mı ? Dolar 8- TL olursa kaç para kazanacakmışın. 200 TL mi 300 TL mi kazanacan.
Ülkeni ve devletini düşünsen paranı en kötü Altına yatırırdın ve milleti dolar alın diye gazlamaya çalışmazdın. Dolar arttıkça olan sana bana oluyor ailene ve yaşam standartlarına olduğunun halen farkında değilsin.
Bu devirde 3 kuruş kazanacam diye paranı Dolara yatırmak Amerkanın kucağına yatırmaktır paranı.
Olaya bana kalırsa çok siyası bakıyorsunuz, görünün köy klavuz istemez. Biz ülkede neredeyse bütün teknolojik araç, gereçleri dolarla alıyoruz. Doların yükselmesi hepimize zarar ama var olan paranı dolara yatırmak vatan hainliği gibi davranıyorsunuz, yatırımın A'sı B'si yoktur paranı nerede katlar kar edersen oraya yatırırsın.
Biz parayı Amerika'ya yatırmıyoruz, bütün dünyanın alışveriş yaptığı para birimine yatırıyoruz. Bütün dünyada aynısını yapıyor.
Benim bankam benim Türk Lirama ne kadar faiz veriyor, ben TL'de tutayım paramı ?
Sana şöyle örnek göstereyim ben şuan bir Araba alacam fiyatı 20.000 TL benim cebimde 10K var ben 6 ayda bir 10.000 TL daha yapacağım ve 6 ay sonra o arabayı alacağım dimi ?
Ben 6 ay bekledim param 20.000 TL oldu ama bakın arabayı alamıyorum neden çünkü dolar yükseldiği için arabanın fiyatı 25.000 TL oldu bir 5.000 TL daha biriktirmem gerekiyor.
Sence aklı olan böyle bir hata yapar mı ? Ben demiyorum illa dolara yatır diye git altına yatır, petrole yatır farklı bir sisteme artacağını düşündüğün şeye yatır ama neticede bir şekilde bir yere paranı değerlendirmek için yatırım yapmak zorundasın.
Bu yatırım Dolara diye kimse hain olmaz.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu yatırım Dolara diye kimse hain olmaz.

Farkındaysanız benim ağızımdan Hain diye bir laf çıkmadı. Serbest piyasa ekonomisi var. Herkes özgür.

Devletini milletini seven bir insan olarak ben şahsen dolar almam. ( Kendi parasını dolara yatırdıkta sonrada milleti gazlayan oğlum sizde yatırın salakmısınız dolar 10 TL olacak 20 TL olacak koşun teyzeni halanı dayını ara herkes dolar alsın diye ortalığı kızıştıran adamıda sevmem.)

Paranı değerlendirmek istiyorsan arsa al tarla al ev araba al o kadar birikimin yoksa gram bazlı altın al ama lafa geldimi herkes Kahrolsun Amerika kahrolsun Emperyalizm bu Amerika neden bu kadar güçlü yada nasıl bu kadar devletlere karışabiliyor deyip gidip Amerikan Doları aldımı olmuyor yakışmıyor bence...

Not: 300-500 Dolar alıp sabah akşam Dolar çıksın diye dua eden insanda vatanseverim diye gezmesin bence.

Son düzenleme:

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Farkındaysanız benim ağızımdan Hain diye bir laf çıkmadı. Serbest piyasa ekonomisi var. Herkes özgür.

Devletini milletini seven bir insan olarak ben şahsen dolar almam. ( Kendi parasını dolara yatırdıkta sonrada milleti gazlayan oğlum sizde yatırın salakmısınız dolar 10 TL olacak 20 TL olacak koşun teyzeni halanı dayını ara herkes dolar alsın diye ortalığı kızıştıran adamıda sevmem.)

Paranı değerlendirmek istiyorsan arsa al tarla al ev araba al o kadar birikimin yoksa gram bazlı altın al ama lafa geldimi herkes Kahrolsun Amerika kahrolsun Emperyalizm bu Amerika neden bu kadar güçlü yada nasıl bu kadar devletlere karışabiliyor deyip gidip Amerikan Doları aldımı olmuyor yakışmıyor bence...
Kusura bakmayın da "Bu devirde 3 kuruş kazanacam diye paranı Dolara yatırmak Amerkanın kucağına yatırmaktır paranı. " bu cümlenizden çıkan anlam bu.
O kadar devletini, milletini seviyorsun dolarla satılan hiç birşeyi alma o zaman amerikanın ekonomisi çöksün.
Senin şuan mantığın dolar yükseliyor diye doları yakan dayılardan farksız.
Ben kimseyi gazlamıyorum, istatisliklerle kanıtlanan birşeyden bahsediyorum.
Dolar 2008 yılında 1.31 de seyrederken şuan 7.20 civarında aradaki farkı göremeyecek kadar kör olamazsınız.
Konuyu öyle bir yere getirdiniz ki hayatınızda hiç dolarla alışveriş yapmamış gibi davranıyorsunuz.
Şuan elinizin altındaki telefon yada bilgisayarı bile dolarla alıyorsunuz.
Sanki amerikanın dünyada parasının bu kadar değerlendirmesini Türkiye tek başına yapmış gibi bahsediyorsunuz. :)
Neyse bu konu uzar, herkes mantıklı bulduğunu yapar.Paranı değerlendirecek şeylere yatırmak da ne birinin kucağına oturmaktır, nede hainliktir.
İyi forumlar dilerim.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kusura bakmayın da "Bu devirde 3 kuruş kazanacam diye paranı Dolara yatırmak Amerkanın kucağına yatırmaktır paranı. " bu cümlenizden çıkan anlam bu.
O kadar devletini, milletini seviyorsun dolarla satılan hiç birşeyi alma o zaman amerikanın ekonomisi çöksün.
Senin şuan mantığın dolar yükseliyor diye doları yakan dayılardan farksız.
Ben kimseyi gazlamıyorum, istatisliklerle kanıtlanan birşeyden bahsediyorum.
Dolar 2008 yılında 1.31 de seyrederken şuan 7.20 civarında aradaki farkı göremeyecek kadar kör olamazsınız.
Konuyu öyle bir yere getirdiniz ki hayatınızda hiç dolarla alışveriş yapmamış gibi davranıyorsunuz.
Şuan elinizin altındaki telefon yada bilgisayarı bile dolarla alıyorsunuz.
Sanki amerikanın dünyada parasının bu kadar değerlendirmesini Türkiye tek başına yapmış gibi bahsediyorsunuz. :)
Neyse bu konu uzar, herkes mantıklı bulduğunu yapar.Paranı değerlendirecek şeylere yatırmak da ne birinin kucağına oturmaktır, nede hainliktir.
İyi forumlar dilerim.

Söylediğim sözün arkasındayım. ( Evet aldığımız çoğu ürün Dolar bazlı o yüzden dolar yüksek iken almamaya veya acil ihtiyacım olanları alternatifi yerlisi varsa onu almaya yada indirim kovalamaya çalışırım genelde )

Her konunun altında Dolar neden düşmüyor düşmesi lazım deyip Dolar alırsanız olmuyor kendinizle çelişiyorsunuz. ( Aynısı emin ol bir Japonya'da olsa Kore'de olsa Almaya'da Rusya'da olsa onlar gidip parasını dolara yatırmazdı. Kendi ülkemin parasında kalsın hatta elimde dolar varsa bozdurayım kafasına girerdi. Milletim devletim için kendi ülkemin parasında kalsın derdi.

Bizim insanımız her zaman ki gibi burda başka söyleyip icraatta başka yapıyor. ( Tekrar söylüyorum ben kimseye vatan haini demem ama bunu yapanda ve Türkiye Cumhuriyeti devletini seviyorum ben vatanseverim demesin diyorum.) O dolar alıp aklı sıra 300-500 TL kazanan insan o kazandığı paranın 2-3 katı vergi olarak ekstra gider olarak elinde annesinden babasından dedesinde çıkacağını en olmadı ileriki yıllarda çocuklarından çıkacağını bilsin...

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Söylediğim sözün arkasındayım. ( Evet aldığımız çoğu ürün Dolar bazlı o yüzden dolar yüksek iken almamaya veya acil ihtiyacım olanları alternatifi yerlisi varsa onu almaya yada indirim kovalamaya çalışırım genelde )

Her konunun altında Dolar neden düşmüyor düşmesi lazım deyip Dolar alırsanız olmuyor kendinizle çelişiyorsunuz. ( Aynısı emin ol bir Japonya'da olsa Kore'de olsa Almaya'da Rusya'da olsa onlar gidip parasını dolara yatırmazdı. Kendi ülkemin parasında kalsın hatta elimde dolar varsa bozdurayım kafasına girerdi. Milletim devletim için kendi ülkemin parasında kalsın derdi.

Bizim insanımız her zaman ki gibi burda başka söyleyip icraatta başka yapıyor. ( Tekrar söylüyorum ben kimseye vatan haini demem ama bunu yapanda ve Türkiye Cumhuriyeti devletini seviyorum ben vatanseverim demesin diyorum.) O dolar alıp aklı sıra 300-500 TL kazanan insan o kazandığı paranın 2-3 katı vergi olarak ekstra gider olarak elinde annesinden babasından dedesinde çıkacağını en olmadı ileriki yıllarda çocuklarından çıkacağını bilsin...
" ( Evet aldığımız çoğu ürün Dolar bazlı o yüzden dolar yüksek iken almamaya veya acil ihtiyacım olanları alternatifi yerlisi varsa onu almaya yada indirim kovalamaya çalışırım genelde )"
Dolar yüksekken almamaya mı çalışıyorsunuz, dolar ne zaman düştü ki yüksekken almayacaksınız aldığınız kur her zaman önceki 1-2 aydan yüksek oluyor. O yüzden hep dolar yüksekken alışveriş yapmış oluyorsunuz.
Dolar neden düşmüyor diye birşey demedim ben hiç bir zaman, doların neden düşmediği aşikar zaten. Aksine doların artacağını belirttim buda görünen bir şey o yüzden çeliştiğim bir şey yok.

Doları düşürmesi gereken biz değiliz, devletimiz diye düşünüyorum. Zaten biz ne alırsak bir tane de devlete aldığımız ben vatanıma yeteri kadar yardım ettiğimi düşünüyorum. Şu devirde hangi ülke aldığı herşeyden bir tane kendine bir tane ülkesine alıyor ki :)
Ülke dışardan aldığı borcu bile dolarla alıyor, yapılan köprünün parasını dolar bazlı ödüyor. Bizden önce devlet Durrr kardeşim ben herşeyi TL ile alırım TL ile öderim ben dolarla ödemem desin.
Bizim devletin dolarla yaptırdığı şeyleri baz alırsak, zaten devletimiz bizim ülkemizi sevmiyor sizin mantığınızla.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Güvenli liman nerede ise gemi oraya yanaşır. Kar etmek için olmasa bile zarar etmemek için bu eylem gerçekleşir.

Kimse kimseyi sen şu kadar X aldın diye suçlayıp komik duruma düşmesin.