Soru Dolar kuru stabil sayılabilecek iken her kalemde fahiş artışların sebebi?

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,238
Marketlere girin süper market elektronik market çok fahiş artışlar var, kiralarda arttı hadi o deprem ahlaksızlığı, ama tüm marketlere ne oluyor?

Dövizde stabil sayılacak şekilde gidiyor 1 eksik 1 fazla şeklinde.

Kısaca tüm marketler kudurmuş şekilde ilerliyor.

Çok şaşırtıcı, bence enflasyon tüikin açıkladığından kat be kat fazla.

Tüikin dediği doğru ise ve dolar stabilse o zaman bu fiyatlar ne?

Marketlere gitmeye korkar oldum, asgari ücret falan hikaye harçlık bile değil asgari ücret

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Enflasyon devam ediyor cunku. Dolar artmasa bile enflasyonun yuzde 57 (resmi rakam bu ama hissedilene bir 100 daha ekle) oldugu yerde fiyatlarin artmama gibi bir imkani yok.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,238
Enflasyon devam ediyor cunku. Dolar artmasa bile enflasyonun yuzde 57 (resmi rakam bu ama hissedilene bir 100 daha ekle) oldugu yerde fiyatlarin artmama gibi bir imkani yok.
Kime göre neye göre 100 ekleyelim? Doktora mühendise 100 olsun, asgari ücretli için 200-300-400 ekle belki daha fazla, nefes alacak halimiz kalmadı.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
Marketlere girin süper market elektronik market çok fahiş artışlar var, kiralarda arttı hadi o deprem ahlaksızlığı, ama tüm marketlere ne oluyor?

Dövizde stabil sayılacak şekilde gidiyor 1 eksik 1 fazla şeklinde.

Kısaca tüm marketler kudurmuş şekilde ilerliyor.

Çok şaşırtıcı, bence enflasyon tüikin açıkladığından kat be kat fazla.

Tüikin dediği doğru ise ve dolar stabilse o zaman bu fiyatlar ne?

Marketlere gitmeye korkar oldum, asgari ücret falan hikaye harçlık bile değil asgari ücret
Enflasyondan falan ama şu an hiçbir olumsuzluk olmasa dahi açgözlü millet yine zam üstüne zam yapacaktır. Depremde hırsızlık yapan insanların arasında yaşıyoruz bu kadar bozuk insanlar var ürünlerin sebepsiz zamlanmasına şaşırmıyorum artık

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,238
Enflasyondan falan ama şu an hiçbir olumsuzluk olmasa dahi açgözlü millet yine zam üstüne zam yapacaktır. Depremde hırsızlık yapan insanların arasında yaşıyoruz bu kadar bozuk insanlar var ürünlerin sebepsiz zamlanmasına şaşırmıyorum artık
Şuan ki şartlarla tek başıma yaşıyorsam minimum 15 bin kazanmam lazım evliysem 20 bin, oda yani ev araba alayım diye değil, sadece temel ihtiyaçlar için iyi beslenmek için, elektronik eşya için minimum 50 bin kazanmam lazım iş araba ev almaya gelirse 100 bin kazanmam lazım.

Ciddi diyorum şaka yapmıyorum, Elon musk ı bile zorlar bu ekonomi ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Şuan ki şartlarla tek başıma yaşıyorsam minimum 15 bin kazanmam lazım evliysem 20 bin, oda yani ev araba alayım diye değil, sadece temel ihtiyaçlar için iyi beslenmek için, elektronik eşya için minimum 50 bin kazanmam lazım iş araba ev almaya gelirse 100 bin kazanmam lazım.

Ciddi diyorum şaka yapmıyorum, Elon musk ı bile zorlar bu ekonomi ?

Su an evliysen, normal bir hayat karsilaman icin eve 50K para girmesi lazim net eger kirada oturuyorsan. Normalden kastim da iste arada bir disarida yemege cikarsin, kahve icersin. Sinemaya vs. gidersin. Oyle tatillerden vs. bahsetmiyorum. Tatile gitme, alisveris yaparken kalitelilerinden alma, iyisinden teknolojik alet - mobil alma gibi seyler icin minimum 100K girmesi lazim o eve. Devir cok kotu maalesef. Milyon TL para degil artik.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,238
Su an evliysen, normal bir hayat karsilaman icin eve 50K para girmesi lazim net eger kirada oturuyorsan. Normalden kastim da iste arada bir disarida yemege cikarsin, kahve icersin. Sinemaya vs. gidersin. Oyle tatillerden vs. bahsetmiyorum. Tatile gitme, alisveris yaparken kalitelilerinden alma, iyisinden teknolojik alet - mobil alma gibi seyler icin minimum 100K girmesi lazim o eve. Devir cok kotu maalesef. Milyon TL para degil artik.
Ben temelden bahsettim 20 bin için kesinlikle dediğin doğru ?

8500₺ ile mutlu olanlar nasıl mutlu oluyor asıl soru bu nasıl yaşıyorlar ?

Son mesajlar