Dolar 9 TL Oldu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Dolar 9 TL’ye yükselerek yeni rekor kırdı.
Dolar her yükseldiğinde sendeki heyecan resmen binbir kelebek misali pırpır ediyor, yerlere ve göklere o güzel sesinle çığırtkanlık yapmayı kendine sanki dolarlı, maaşlı bir memurları gibi görev biliyorsun. :)

Kesin konuşamam ama ya sen dolarla yatırımını çok fazla yapmışsın ya da maaş alıyorsun... Başka izahı mümkün görünmüyor. (Senin algı rüzgarına karşılık bizden de böylesi gelsin)

ArsenWenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Dolar her yükseldiğinde sendeki heyecan resmen binbir kelebek misali pırpır ediyor, yerlere ve göklere o güzel sesinle çığırtkanlık yapmayı kendine sanki dolarlı, maaşlı bir memurları gibi görev biliyorsun. :)

Kesin konuşamam ama ya sen dolarla yatırımını çok fazla yapmışsın ya da maaş alıyorsun... Başka izahı mümkün görünmüyor. (Senin algı rüzgarına karşılık bizden de böylesi gelsin)
Dolar her yükseldiğinde? Bununla ilgili pek konuştuğumu zannetmiyorum. Tabi ki mevcut durumu her zaman ki gibi evirip çeviremediğin için salça olacak birilerini arıyorsun. Senin ki çaresizlik ve acizlik. Bu arada sayın moderatörlerimiz böyle sakin ve bilgilendirici bir konuda gelip bana sataşan arkadaş için gerekli işlemlerin yapılacağını düşünerek saygılarımı sunarım.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,144
Sizin düşüncelerinizi aklım almıyor. Türkiye'nin dış ticarette kullandığı para biriminin yarısını dolar oluşturuyor. Bizden de birkaç ekonomist çıkmış, "Dolarla mı maaş alıyorsun?", "Dolara mı yatırım yaptın?" diye geziniyor. Doktora görünün.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Sizin düşüncelerinizi aklım almıyor. Türkiye'nin dış ticarette kullandığı para biriminin yarısını dolar oluşturuyor. Bizden de birkaç ekonomist çıkmış, "Dolarla mı maaş alıyorsun?", "Dolara mı yatırım yaptın?" diye geziniyor. Doktora görünün.
Bu altını kalınca çizdiğiğim ifade hastalık olarak alaycı bir dille hakaret sayılır. Bir de modaratör bunu bu şekilde yazar ise vay sdn forumun haline ...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Üreten bir ülke olmadığımız için bir çok ürünü yurtdışından alıyoruz.
Mesela ne?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Moderator arkadaşlar "hüddürü hüddürü" nicknameli arkadaşa ceza verecekler mi? Bana paralı trol ve algıcı diyerek çirkin hakaretlerde bulundu!
Algı operasyonu yaptığını söyledim ama diğer ifadeyi her zamanki gibi sen uydurmuşsun. arsenik wersenik

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061

Dolar neden yükseliyor diye yazsam sanki yayınlayacaksın ? Gidip mesajları silecen.

O zaman geriye bir tek sizin gibi cevap yazmak ve körlemesine sallamak kalıyor ne yapalım !

Dolarlamı maaş alıyon ben hep 50 TL lik alıyom flan yaz geç gülüp eğlenin işte... Hatta bazı kesimler asın bayrakları moduna girsin elini ovuştursun...

ember_moon7

Profesör
Reaksiyon puanı
2,169
Cevabına kesinlikle katılıyorum. Türk Lirası değer kaybetmişken, hala başka ülkeler ile kıyaslama yaparlar. Kıyaslama yaptıkları ülkelerden bir örneği ise; Japonya. Parası değersiz gibi gözükse de, dünyanın en büyük ekonomilerinden biri ve refah seviyesi gayet iyi. Tabii anlayanaa...

Elektronik ürünler en büyük örneği.

Dolarlamı maaş alıyon ben hep 50 TL lik alıyom flan yaz geç gülüp eğlenin işte... Hatta bazı kesimler asın bayrakları moduna girsin elini ovuştursun...
Gülüp eğlenecek bir olay değil bu. Ciddi bir olay ve siz resmen dalgaya alıyorsunuz. Anlaşılan umurunuz da bile değil.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Haa birde kesin dış minnaklar yazıp güleyim de o eksik kalmasın :) Çünkü ne yazsam moderatör konu ile alakasız deyip silecek yoksa...

ArsenWenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
ben raporluyorum mesajını, mod beyfendisi kendisi çözüyor :D Acınacak bir hal... Ya ben senden başka bir mod baklsın diye zaten raporladım o mesajı, sen zaten kendi mesajında diretirsin ...
Senin bu tarz seviye isteyen konularda bulunmak sistemli olarak yasaklanmalı aynı şimdi olduğu gibi. Lütfen kenarda oku (zaten yazamazsın) ve bir şeyler öğren.
Doların yükselmesine gelince; evet illa ki Türkiyenin dış politikadaki adımlarının payı var ama be kardeşim 3 değil 5 değil 9 lira yahu. Nasreddin hocadan değile hırsızın hiç mi suçu yok. Türk lirasının değer kaybetmesi dolaylı yoldan piyasayı etkiler. Yani hiç olmadı burada genç çocuklar var playstation alsa servet iyi bir bilgisayar servet. Bunları da düşüneceksin hüddürüühüddürü

Konunun dışına çıkıp insanları algıcı-paralı trol şeklinde suçlayan ortaya sağlam argüman koyamayıp çikinleşen kişilere gerekli yaptırımı uygulayan SDN moderatörlerine teşekkürlerimi iletirim.

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,797
1633980143653.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...