Dolar 1 günde 1 TL arttı

Bu konuyu okuyanlar

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Dolar 1tl arttı

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
1616353473684.png

Ne zaman 1TL artmış, ben mi göremiyorum?

Son düzenleme:

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Kaynak vermeden yazılır mı? Konuya bak.

Olay şu arkadaşlar; Şu an haftasonu olduğu için, piyasa kapalı ve dolar sabit. Sadece asya piyasaları açıldı. (Saat farkı sebebiyle.) Asya piyasalarında ise Dolar/TL 8.35 TL.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yatırım tavsiyesi olmamakla beraber, altın almak mantıklı arkadaşlar. Biriken paranız eriyebilir. Altında yükseliş bekleniyor. (Yatırım tavsiyesi değil.)

1616357348100.png

1616357371013.png

1616358504623.png

:)

Son düzenleme:

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bir gün bir bakmışsın 9 olmuş ve hiç şaşmam. Yok faiz yok reform diye herkesle dalga geçiyorlar. Türkiye de yaşıyorsanız, sinirli olmanız normal bir şey. Her şeyin fiyatı da artar şimdi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Benim bildiğim piyasalar daha açılmadı. Sabah 9:30 da açılacak.

Ama millet Merkez bankası başkanı değiştiği için faizi düşürecek ve Dolar yükselecek diye deli gibi dolar alıyorlar şuan. Çevremdede duyduğum gördüğüm kim varsa dolar almaya çalışıyor aklı sıra zengin olacak sanıyor herkes :(

Buda piyasada Dolarda bir şişkinlik yaptı. Piyasalar kapalı olduğuna bankalarda kendince fiyat belirleyip 1 TL pahalıya dolar satıyor heralde... Ama bu hızla giderse sabaha kadar 1.5 TL bile artar Dolar.

Ak koyun kara kuzu sabah piyasalar açıldıktan sonra belli olacak.

Not: Benim tahminimcede 8 TL bandına gelecek dolar tekrar.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Asya piyasası açıldı. Yapı Kredi'den bakarsanız görürsünüz şu anda.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Asya piyasası açıldı. Yapı Kredi'den bakarsanız görürsünüz şu anda.

Bİzi daha çok Londra borsası ilgilendiriyor.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580

Ama millet Merkez bankası başkanı değiştiği için faizi düşürecek ve Dolar yükselecek diye deli gibi dolar alıyorlar şuan. Çevremdede duyduğum gördüğüm kim varsa dolar almaya çalışıyor aklı sıra zengin olacak sanıyor herkes :(

Buda piyasada Dolarda bir şişkinlik yaptı. Piyasalar kapalı olduğuna bankalarda kendince fiyat belirleyip 1 TL pahalıya dolar satıyor heralde... Ama bu hızla giderse sabaha kadar 1.5 TL bile artar Dolar.

2 tane fırsatçıyla alakası yok bu durumun. Dünya'da bize güvenen yok. Büyük yatırımcılar paralarını Dolar'a çevirdi haliyle. Yarın ne olacağını bilmediğin ülkeye yatırım yapar mısın?

Ama tabii hep halk, banka vs. suçlu olur. Hem faizi hem de dövizi yükseltip, imkansızı başaranlarda suç yok.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
2 tane fırsatçıyla alakası yok bu durumun. Dünya'da bize güvenen yok. Büyük yatırımcılar paralarını Dolar'a çevirdi haliyle. Yarın ne olacağını bilmediğin ülkeye yatırım yapar mısın?

Ama tabii hep halk, banka vs. suçlu olur. Hem faizi hem de dövizi yükseltip, imkansızı başaranlarda suç yok.

Doğru söylüyon.

Türkiye güvenilir değil yatırım yapmayın. Veya dolar alın dolar 10-15 TL olacak diyenleri dinlemeliydik :( Halk İşi bilmiyor...

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269

Siz Türkiyeden yapılan, çevrenizden duyduğunuz duyumlarla dolar kurunu bu kadar arttıracak hacimde bir işlem yapılacağına inanıyorsanız bence yorum yapmayın arkadaşlarda okumaya zahmet etmesinler. Bu yapılan hacimde bir işlem sizinde belirttiğiniz gibi bir ülkedeki yatırımcıların (çevrenizde ; abi bak dolar artıcak ben hemen dolar alıyorum gibi yorumlar) fikirleriyle çokta etkilenmez (varsayımı Katarın zamanında 5 milyar dolarlık swap + 15 milyar dolarlık yatırım sözüyle doları/tl nin ne kadar kısıtlıda olsa aşağı ivme hareketinden). Demek istediğmi türkiyede 15-20 bin insanın dolar artıyor dolar alalım şeklinde ancak dost meclisinde olabilecek konuşmayla ülkenin ekonomik hacmi belirleniyorsa ve dolar yukarı doğru ivmeleniyorsa yani sizin varsayımınız doğruysa vay halimize. Bu olay, cuma günü piyasaların kapanmasıyla başlayıp pazarı pazartesiye bağlayan gecenin ilk borsanın açılmasına kadar yaşanan olaylar silsilesinin yerli ve özellikle yabancı yatırımcıdaki Türk Lirasına olan güvensizlik sonucu oluşur. Yatırımcı yatırımını yarın bu ülkede neler olabilir nasıl bir karar alınabilir ki benim yatırırım güvende olur fikriyle yola çıkar. Malum şuan da öyle bir güven devletin sadece ekonomi değil bir çok organında olmadığı için ister istemez bu olay bekleniyordu (haftasonu alınan kararlar). Faizi yükseltmek doları kısa süreliğine düşerebilir ancak faizinde stres noktası vardır o noktadan sonra arttırmak doları olumlu değil aksine sebep olur. Bunu görüyoruz. Dolar tahmininiz tutar tutmaz orası hakkında fikir belirtmek istemiyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Siz Türkiyeden yapılan, çevrenizden duyduğunuz duyumlarla dolar kurunu bu kadar arttıracak hacimde bir işlem yapılacağına inanıyorsanız bence yorum yapmayın arkadaşlarda okumaya zahmet etmesinler. Bu yapılan hacimde bir işlem sizinde belirttiğiniz gibi bir ülkedeki yatırımcıların (çevrenizde ; abi bak dolar artıcak ben hemen dolar alıyorum gibi yorumlar) fikirleriyle çokta etkilenmez (varsayımı Katarın zamanında 5 milyar dolarlık swap + 15 milyar dolarlık yatırım sözüyle doları/tl nin ne kadar kısıtlıda olsa aşağı ivme hareketinden). Demek istediğmi türkiyede 15-20 bin insanın dolar artıyor dolar alalım şeklinde ancak dost meclisinde olabilecek konuşmayla ülkenin ekonomik hacmi belirleniyorsa ve dolar yukarı doğru ivmeleniyorsa yani sizin varsayımınız doğruysa vay halimize. Bu olay, cuma günü piyasaların kapanmasıyla başlayıp pazarı pazartesiye bağlayan gecenin ilk borsanın açılmasına kadar yaşanan olaylar silsilesinin yerli ve özellikle yabancı yatırımcıdaki Türk Lirasına olan güvensizlik sonucu oluşur. Yatırımcı yatırımını yarın bu ülkede neler olabilir nasıl bir karar alınabilir ki benim yatırırım güvende olur fikriyle yola çıkar. Malum şuan da öyle bir güven devletin sadece ekonomi değil bir çok organında olmadığı için ister istemez bu olay bekleniyordu (haftasonu alınan kararlar). Faizi yükseltmek doları kısa süreliğine düşerebilir ancak faizinde stres noktası vardır o noktadan sonra arttırmak doları olumlu değil aksine sebep olur. Bunu görüyoruz. Dolar tahmininiz tutar tutmaz orası hakkında fikir belirtmek istemiyorum.

Farkındaysanız yarın sabah belli olacak her şey diye belirttim.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Keşke önceden söyleseydin. Dolar zulalardık :D
Düşünsene bir gece yarısı borsalar kapanmış bir şekilde iki önemli olay oluyor.Biri hukuk alanında biri ekonomi alanında ve bunlar istikrarsızlığı gösterir.Hemde bir kaç hafta önce hukuk ve ekonomi alanında reform getirileceği akla gelince yatırımcı daha iyimser şeyler beklerken birden bu olayların olması,reformun güvenden çok güvensizlik ortamına zemin hazırlamıştır.Ben en fazla 8 'e çıkar diye bekliyordum.Ama Tutmadı xd

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
A haber bile 8.35 olarak gösterdi doları. NTV doları gösteren barı kaldırdı. Haber Türk ilk önce 8:35 gösterip, ger, 7,20'ye çekti. Resmen dalga geçiyorlar.

Düşünsene bir gece yarısı borsalar kapanmış bir şekilde iki önemli olay oluyor.Biri hukuk alanında biri ekonomi alanında ve bunlar istikrarsızlığı gösterir.Hemde bir kaç hafta önce hukuk ve ekonomi alanında reform getirileceği akla gelince yatırımcı daha iyimser şeyler beklerken birden bu olayların olması,reformun güvenden çok güvensizlik ortamına zemin hazırlamıştır.Ben en fazla 8 'e çıkar diye bekliyordum.Ama Tutmadı xd
Bize niye söylemedin :D Long açardık ne güzel.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
A haber bile 8.35 olarak gösterdi doları. NTV doları gösteren barı kaldırdı. Haber Türk ilk önce 8:35 gösterip, ger, 7,20'ye çekti. Resmen dalga geçiyorlar.

Bize niye söylemedin :D Long açardık ne güzel.
Bütün kanallar nasıl da bunu millete gösteremiyorlar değil mi? millet görse koşa koşa gider dolar alır da ondan.Bir çok banka döviz ve altın satımını durdurdu.Neden? Şu an herkes dolara koşuyor.

Eğer yaşım tutsa beraber Long girebilirdik.Belki 1 sene sonra......Ytd(Yatırım tavsiyesi değildir.)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Şunu okumanı öneririm. ( Resmi rakamlar olmadığı için onlarda ne göstereceğini bilmiyorlar. )

Bunun yanında; resmî tatiller, hafta sonları ve yarım gün çalışılan günlerde gösterge kur belirlenmez.
Sabah 09:30 dan sonra belli olacak resmi dolar Kuru.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bütün kanallar nasıl da bunu millete gösteremiyorlar değil mi? millet görse koşa koşa gider dolar alır da ondan.Bir çok banka döviz ve altın satımını durdurdu.Neden? Şu an herkes dolara koşuyor.

Eğer yaşım tutsa beraber Long girebilirdik.Belki 1 sene sonra......Ytd(Yatırım tavsiyesi değildir.)
Alacak olan her türlü alır. İnternete erişen herkes görüyor sonuçta.

Boğaziçi Üniversitesi'nde ki birkaç broker, 100 bin dolarlık short pozisyon açmış. Yatırım tavsiyesi değildir.

QuietTouch

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Bu sıralar normal Merkez bankası başkanı değişti. Bazı dedikodular dönüyor. Altın & Döviz oynar bu sıralar sabit kalmaz. Bir de faiz durumu var onu da unutmamak lazım.

Edit: önemli olan temelli yüksek kalmaması, umarım kalmaz. :( YTD

Son düzenleme:

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Kendilerine bile güvenmeyen bize hiç güvenmez ki zaten.. Çin bile dolara muhtaç..
Neyden bahsediyorsun ki? Çin Yuanı bir gecede %15 değer kaybetti, haberimiz mi yok?

Olayın dolarla falan alakası yok. Türk Lirası değer kaybediyor.