Doktorlar isyanda!

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Yarın Türkiye genelinde iş bırakma eylemi yapacaklar

Türk Tabipler Birliği yarın türkiye genelinde iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu. Meslektaşları bir hasta yakın tarafından bıçaklanarak öldürülen doktorlar, iş güvenliğine sahip olmamalarını protesto edecekler.

Öldürülen Doktor İçin Binlerce Sağlık Çalışanı Caddelere Döküldü

Gaziantep'te dün görevi başındayken bıçaklanarak öldürülen doktor için bu gün sağlık sektörü adeta durdu. Hastane önünde toplanan binlerce sağlık çalışanı sessiz protestonun ardından yürüyüş yaptı.
Dün öğle saatlerinde Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde bir şahsın dedesinin ölümünden sorumlu tutularak öldürülen genç doktor Ersin Arslan için yüzlerce sağlık çalışanı sabahın erken saatlerinde iş bırakma eylemi yaparak hastane önünde toplantı. Acil servis önünü kapatan sağlık çalışanları buradaki sessiz eylemlerinin ardından yürüyüşe geçti. Devlet hastaneleri ve özel hastanelerde çalışan, doktor, hemşire, sağlık teknisyenlerin sayısı binlere ulaştı. Hastane etrafında toplanan binlerce sağlık çalışanı Hürriyet Caddesi üzerinden İstasyon Meydanına yürüdü. Yürüyüş boyunca slogan atan sağlık çalışanları doktorlara yapılan saldırıları kınadı.

Çorum'da Görev Yapan Doktorlardan Gaziantep'teki Saldırıya Kınama

Gaziantep'te uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Arslan için Çorum Devlet Hastanesi'nde görev yapan doktorlar saygı duruşunda bulundu.
Acil Servis önünde toplanan Türk Tabipler Odası Birliği Çorum Şubesi ile Aile Hekimleri Derneği'ne üye doktorlar yaptıkları basın açıklaması ile Dr. Ersin Arslan'a yapılan saldırıyı kınadı.
Basın açıklamasına Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Musa Zorlu'nun yanı sıra, Tabipler Odası Başkanı Şahatay Şahin, Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Ali Yılmaz, hastane doktor ve hemşireler ile idari personel katıldı.

Acil servis önünde doktorlar adına bir konuşma yapan Dr. Şahatay Şahin, Gaziantep'te görev yapar Dr. Ersin Arslan'ın 26 yaşında mesleğinin baharında bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürüldüğünü söyledi.

Son zamanlarda istatiksel olarak sağlık çalışanlarına yönelik saldırılan azalmasına rağmen bu olayın kendilerini üzdüğünü dile getiren Şahin, "Ölen kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.
Basın açıklamasının ardından doktorlar Dr. Arslan için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.
Çorum Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Ali Yılmaz'da yazılı bir basın açıklaması yaparak, Gaziantep'te meslektaşlarına görevi esnasında saldırı yapıldığını haberini aldıkları anda ülkedeki tüm hekimler gibi kendilerinin de gibi kanlarının donduğunu, akıllarının yerinden oynadığını söyledi.
Genç yaşta insanlığa "can vermek" için hizmet veren bir hekimin "canını almak" düşüncesiyle yapılan bu saldırının "hekime şiddet" boyutunun bir göstergesi olmaktan çıkarak ülkedeki tüm hekimlerce terör olayı olarak algılandığını dile getiren Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Özellikle, cahillere verdikleri cesaretlerle, hekimleri bu terörün hedefi haline getiren anlayışı lanet ediyoruz. Bir hekim, bir ülkenin yetişmiş en önemli değeridir. Onu bu tür saldırılara maruz kalacak şekilde ortada ve bir başına bırakan politikaları da lanetliyoruz. "Sivil şehitlik" kavramının tartışıla geldiği bu günlerde eğer böyle bir rütbe herhangi bir meslekten insana nasip olacaksa, bunu en çok hak eden, bu menfur saldırıya uğrayan meslektaşımız olmalıdır. Acımız ve kaygılarımız çok büyük olduğunu bildirir ve yapılan saldırıyı tüm hekim arkadaşlarımızla birlikte öfke ve nefretle kınıyoruz"

haberturk

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
hey yavrum hey ödlürülen doktor için eylem bırakılcakmış,kac kişi staj yaparken öldürdügü insanları akıllarına getirmiyorlar kac tane doktor yoğun bakımda hastaları hiçe sayıyor?

yedekmeyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hey yavrum hey ödlürülen doktor için eylem bırakılcakmış,kac kişi staj yaparken öldürdügü insanları akıllarına getirmiyorlar kac tane doktor yoğun bakımda hastaları hiçe sayıyor?

doktor bey stajınızda kaç insan öldürdünüz ayrıca yoğun bakımda kaç hastanızı hiçe saydınız. eee tabi sizin gibi ordinaryüslerimiz oldukça bu tıp daha çok yol alır. haaa bu arada parmağınıza kıymık batınca ayaklarınız poponuza yapışırcasına geldiğiniz acilde sizi iyi eden o doktor arkadaş var ya, o sizi anlar . ha bir de biz 10 bin lira kazanıyoruz ya , o da en az 10 bin, siz kimseyi anlamazsınız

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
doktor bey stajınızda kaç insan öldürdünüz ayrıca yoğun bakımda kaç hastanızı hiçe saydınız. eee tabi sizin gibi ordinaryüslerimiz oldukça bu tıp daha çok yol alır. haaa bu arada parmağınıza kıymık batınca ayaklarınız poponuza yapışırcasına geldiğiniz acilde sizi iyi eden o doktor arkadaş var ya, o sizi anlar . ha bir de biz 10 bin lira kazanıyoruz ya , o da en az 10 bin, siz kimseyi anlamazsınız
insan hakları herşeyden üstündür

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Yapılan yanlış ama hataya mâl oluyorsa nolcak o iş?
Benim kuzenimiz kızı doktorun hatası yüzünden cuma gününden beri canıyla uğraşıyor herkes perişan halde. Cumartesi yoğun bakıma alındı, kalbi 4.5 dk durmuş dün beyni su toplamış hemofili hastalığından yattığı için kan kanaması 2 3 gün önce durduruldu, neydi o yavrunun suçu, herkes perişan halde, bizim suçumuz neydi???
Can güvenlikleri yokmuş, yürüyüş yaparlarmış bak sen.. İnsanların hayatları sizin elinizdeyken kimin güvenliğinden bahsediyorsunuz siz ya, kimin??!!!

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Sebebi ne olursa olsun öldürmek mi gerekiyor. Bazı şeyleri öbür tarafa bırakmayı bilmek gerekiyor.

yedekmeyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bazı polislerde, askerlerde, öğretmenlerde, hemşirelerde, çöpçülerde, overlokçularda,mühendislerde hatta herkes başkası canı istediğinde ölmeyi hakediyor. evet haklısın umarım senin gibi dşünen bir doktorun eline düşmezsin.

tek soru tek cevap. size bu kızcağızın şu an ki halinden doktorun yaptığı tıbbi müdahaledeki hatasının sebep olduğunu kim söyledi.

--- Mesaj Güncellendi ---

insan hakları herşeyden üstündür

ne alaka cevap ya. kulaktan dolma bilgi ile yok stajda adam öldürmüş yok yoğun bakımda hastayı saymazmış. sonra da insan hakları üstündür cevabı. ne alaka ya

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
tek soru tek cevap. size bu kızcağızın şu an ki halinden doktorun yaptığı tıbbi müdahaledeki hatasının sebep olduğunu kim söyledi.
[MENTION=34571]yedekmeyl[/MENTION]
Bu soru banaysa; kuzenim babama söylemiş babam da bize anlattı diyeyim...

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
s
en şimdi esnafsın. senin sattığın malı beğenmeyip eri getireyim seni kalbimden şişleyeyim, oldu mu sana insan hakkı?

sen nerde büyüdün, kim yetiştirdi, az biraz zeka olur insanda.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Şimdi hastaneden geliyorum. Doktorlar başlamış bile isyana. Akşamdan randevu alanlar hariç kimseyi almıyorlar muayeneye. Yaşlıymış, hastaymış dinlemiyorlar. Ben sağlık kurulu raporu alacağım için güç bela girebildim.

Teyzeleri amcaları gördükçe acıdım. Bizim Hastane ilçeye biraz dış tarafta kalıyor. Yürüyerek çok uzun sürer.
Yazık valla...

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
s
en şimdi esnafsın. senin sattığın malı beğenmeyip eri getireyim seni kalbimden şişleyeyim, oldu mu sana insan hakkı?

sen nerde büyüdün, kim yetiştirdi, az biraz zeka olur insanda.
benzetme yapıp olayı çelişkili hale getirmeyelim,ikisinin arasında daglar kadar fark var.Herkezin protesto hakkı var fakat bunları yaparken diğer insanların özgürlügünü ve haklarını kısıtlanırsa faciaya dönüşür

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ben de doktorum.
Ben de intikam almak istersem acaba kim kazanacak?

AdresOyun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnsan öldürmeyi tabiki kimse tasnif edemez, ancak devlet kurumlarındaki doktorların hastalarla nasıl ilgilendiğini de birileri görsün artık.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Memlekette güçlü hep haklı, haksız olamaz hiçbir zaman.

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Öncelikle öldürülen doktor için yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Öldüren kişi haklı da olsa öldürmek ALLAH' a massustur. Ne yaparsa yapsın böyle bir hakkı yok!

İkincisi çoğu doktordan nefret ediyorum nefret!

Dün annemler hastaneye gitmiş ve ihtiyar bir bunak doktor annemlere bağırmış hakaret etmiş. Duyunca nasıl sinir oldum. Ben orada olsam öldürmezdim ama dar ederdim ona o odayı!

Ne hakkın var l*n bağırmaya d*ngil! Bugün o hastaneye gidip, baş hekime şikayet edeceğim.

Afedersiniz ama bazı doktorlar mevkilerini kullanıp kendilerini bir ... sanıyor. Hastalara bağırmalar, onlarla ilgilenmemeler çok gördük bunları.

Arkadaşım geçen hafta gitmiş ve sorununu doktora anlatmış. Doktor onu hiç dinlememiş elinde telefon sms atıyormuş. yüzüne bile bakmamış. Ayıp be ayıp!

Atatürk "beni Türk hekimlerine emanet edin" demiş ama ben şuna inanıyorum. O zamanki doktorlarla şimdikiler farklı... Yoksa böyle bir lafı söylemezdi.

Saygılar

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Iyi de doktor hatası olduğu için yanlış da olsa öyle yapılmış, ama doktor neyin intikamını alacak, hasta ona.ne yapabilir ki?

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle öldürülen doktor için yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Öldüren kişi haklı da olsa öldürmek ALLAH' a massustur. Ne yaparsa yapsın böyle bir hakkı yok!

İkincisi çoğu doktordan nefret ediyorum nefret!

Dün annemler hastaneye gitmiş ve ihtiyar bir bunak doktor annemlere bağırmış hakaret etmiş. Duyunca nasıl sinir oldum. Ben orada olsam öldürmezdim ama dar ederdim ona o odayı!

Ne hakkın var l*n bağırmaya d*ngil! Bugün o hastaneye gidip, baş hekime şikayet edeceğim.

Afedersiniz ama bazı doktorlar mevkilerini kullanıp kendilerini bir ... sanıyor. Hastalara bağırmalar, onlarla ilgilenmemeler çok gördük bunları.

Arkadaşım geçen hafta gitmiş ve sorununu doktora anlatmış. Doktor onu hiç dinlememiş elinde telefon sms atıyormuş. yüzüne bile bakmamış. Ayıp be ayıp!

Atatürk "beni Türk hekimlerine emanet edin" demiş ama ben şuna inanıyorum. O zamanki doktorlarla şimdikiler farklı... Yoksa böyle bir lafı söylemezdi.

Saygılar

bir memuru şikayet ediceksen en kuvvetli yol valilik yada kaymakamlıga gidip kamu denetçisine dilekçe yazman olucaktır

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Herkesin bir yerde bir şekilde artık gına derecesine, isyan derecesine geldiği noktalar olacaktır. Olmaz ise zaten bir kaç olay da sesimizi çıkartamazsak sorunlar çoğalabilir. Doktorlar doğru olanı yaptı. Birlik olup yürüyüş yaptılar. Onlar çok mu istiyor sanıyorsunuz biz yürüyüşü sürekli yapalım da hastanelerdeki hastalar kalsın bir başlarına.

48 saatlik nöbetten sonra oturan doktorun odasında oturup çay içtiğini gören bir grup "Oooh ne rahat böyle otura otura iyi para kazanıyosunuz" diyor. Daha ne olup bittiğini anlamadan bilmeden yargısız infaz yapmak kanımızda var.

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Şu sağlık sektöründeki organize olabilme gücü eğitim sektöründe de olsa keşke. Canımızı alsalar gıkımız çıkmayacak. Sağlıkçılar sinirlendikçe eyleme gidebiliyor. Sağlık sektörü sekteye uğrayınca herkes etkilendiği için dediklerini yaptırıyorlar. Eğitimcileri takan yok maalesef

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Ya bende patrondan yarın doktora gitcem diye izim almıştım :( . Boşamı ne yani ben 1 gün daha acı içinde kıvranacak mıyım ? Haksızlığın dik alası bu !!!!!

Reaksiyon puanı
0
Vefat eden doktora Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin. Üzücü bi durum. Ancakk diğer doktorların bu iş bırakma eylemini bir türlü anlayamıyorum.Hem tepkini koyup hem de tedavini uygulayamıyor musun? Bir sürü insan mağdur oluyor. Tedavi olamıyor. Sonuçta doktorda bir kamu görevlisi. Bu ülkede polis şehit oluyor asker şehit oluyor. İyi o zaman onlarda arkadaşlarımız vefat etti diye isyan etsinde sen gör ondan sonra şamatayı..