Doctor Who (2005- )

Bu konuyu okuyanlar

SmiLey

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
img-484.jpg

Dizi, Gallifrey gezegeninden olan ve "Doktor" olarak bilinen bir zaman lordunun (time lord) maceralarını konu almaktadır. Doktor, belirli dönemlerde hücre yenilenmesi dediği bir yöntemle kendini baştan aşağı yenileyerek, başka bir görünüş ve hatta kişilikle yaşamına devam etmektedir. Dışarıdan 1950'lerden kalma bir polis kulübesi gibi görünen TARDIS adındaki bir uzay/zaman gemisi ile yol arkadaşları ile uzay ve zamanda yolculuk yapar Doktor.

Doktorlar

9.Doktor:
Christopher Eccleston
10.Doktor:
David Tennant (fikrimce bu yeni serinin en iyi doktor seçimiydi. )
11.Doktor: Matt Smith (aynı zamanda güncel doktor.) (gerçi son sezonu. :D )

Yol Arkadaşları

# Rose Tyler (Billie Piper)
# Mickey (Noel Clarke)
# Captain Jack Harkness (John Borrowman)
# Martha Jones (Freema Agyeman)
# Donna Noble (Catherina Tate)

Güncel olanlar:

# Rory Williams (arthur Darvill)
# Amy Pond (Karen Gillan)
# River Song (Alex Kingston)

Yorumum:

Dizi 7.sezonuna başlamak üzere. Leyla ile Mecnun'dan sonra "olmazsa olmaz" dediğim 2. dizidir benim için. Genelde dizi fantastik havasından ötürü insanlara tuhaf gelse de, aslında özellikle 1-2-3-4. sezonlarda dizi gayet sağlam temeller üzerine kurulmuş senaryosu ile her bölümde size farklı bir "Cesur Yeni Dünya" sunuyor. Bir nevi karşımıza korku ütopyaları çıkarıyor. Yahut insanlığın ütopyasının nasıl korku ütopyasına dönüştüğünü konu ediniyor. Tabi bu durum ön plana çok fazla çıkarılmadığı için -ki bu seyir zevki de sağlıyor aslında- pek çok izleyici (en azından benim gözlemlediğim kişilerce) tarafından farkedilmiyor.

5-6. sezondan itibarense Moffat senarist olunca biraz daha dizi -fikrimce- "Dünya" endeksli oldu. Ama yine 5 ve 6.sezondan itibaren yukarıda bahsettiğim durum git gide azalırken, heyecan ve aksiyon zirve yaptı.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bir önceki doktor varken izliyordum. Tv de denk gelince yine izliyorum. Severim böyle fantastirik dizileri.

unutulmazx

Doçent
Reaksiyon puanı
14
evet güzel dizi buldukça izlerim ama 1.sezondan itibaren indirip izlemeyi düşünüyorum

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
David Tennant'ın olduğu bölümler en iyileriydi bence ve çoğu izleyicisi de aynı görüşte.
Eğlence,hüzün hepsi birarada
[video=youtube;IUld2qcyNpw]http://www.youtube.com/watch?v=IUld2qcyNpw[/video]

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
50. yılında önceki sezonlardan bu sezona oyuncu gelebilir diyorlar. Umarım D.Tennant gelir paralel evrenden. :D

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
2012 New Season Trailer
[video=youtube;J5iwoRA2Cas]http://www.youtube.com/watch?v=J5iwoRA2Cas&feature=g-vrec[/video]

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
David Tennant dan sonra bende koptum..

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
yeni eleman ilk bölümde sırıttı ama artık o kadarda kötü durmuyor...

SmiLey

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Sezon finali geldi. :)

Son mesajlar