Soru DNS adresiniz ne?

• Konuyu başlatan Deleted member 6644497
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
Hayırlı akşamlar... Arkadaşlar DNS adresini değiştirmek anonimlik seviyesini artırır mı? Siz DNS adresinizi değiştirdiniz mi? DNS adresiniz nedir?

Ekleme: Benim bilgisayarımın IPv4'ünde "DNS adresini otomatik olarak al" seçeneği işaretli. Bunu değiştirmeli miyim?

Son düzenleyen moderatör:

ilkaybaki

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Hayırlı akşamlar... Arkadaşlar DNS adresini değiştirmek anonimlik seviyesini artırır mı? Siz DNS adresinizi değiştirdiniz mi? DNS adresiniz nedir?

Ekleme: Benim bilgisayarımın IPv4'ünde "DNS adresini otomatik olarak al" seçeneği işaretli. Bunu değiştirmeli miyim?
DNS Adresini derken "8.8.8.8" " 8.8.8.4" den mi bahsediyorsunuz yoksa İP adresinden mi?

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265

ben 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 kullanıyorum(cloudflare dns'i; güvenli bir dns) ve yasaklı sitelere erişebilmek için goodbyedpi(Release GoodbyeDPI v0.1.6 · ValdikSS/GoodbyeDPI) kullanıyorum(ikisi de lazım erişebilmek için)

D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
DNS Adresini derken "8.8.8.8" " 8.8.8.4" den mi bahsediyorsunuz yoksa İP adresinden mi?
Evet hocam ondan bahsediyorum. Şu resimde de görebilirsiniz:
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 kullanıyorum(cloudflare dns'i; güvenli bir dns) ve yasaklı sitelere erişebilmek için goodbyedpi(Release GoodbyeDPI v0.1.6 · ValdikSS/GoodbyeDPI) kullanıyorum(ikisi de lazım erişebilmek için)
Hocam benimki şu an otomatiğe ayarlı. Ben de sizinki gibi yapayım mı? Çok anlamıyorum bu işlerden doğrusu.

Ekli dosyalar

• DNS adresi.png
    DNS adresi.png
    26.5 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen moderatör:

ilkaybaki

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Evet hocam ondan bahsediyorum. Şu resimde de görebilirsiniz:
DNS cihazların IP'lerini çözerek birbirleri ile haberleşmelerini sağlar. Yani anonimliği arttırmaz.

Benim de otomatik.
1637420957324.png

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
Hayırlı geceler tekrardan...
Goodbyedpi'ı CMD görünümlü uygulamasını kapatarak kullanabiliyor muyuz? Ayrıca güvenli midir bu goodbyedpi?

Arkadaşlar adresinizi öğreniyor yazmayın?
(!)
En son "bilgisayarımın işletim sistemini nasıl öğrenirim" diye Google'lamıştım :) (duck'lamıştım) :)
Giriş seviyesi bir kullanıcıyım ya da giremeyiş :D

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Nextdns>Cloudflare :sunglasses:

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
En son "bilgisayarımın işletim sistemini nasıl öğrenirim" diye Google'lamıştım :) (duck'lamıştım) :)
Giriş seviyesi bir kullanıcıyım ya da giremeyiş :D
Eeee peki İp adresin nedir?
Bişey deniycem dee...

En son başka bir adamın bilgisayarına sızmıştım da bakayım işe yarıyor mu yine?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
ip mip bilmem hocam ?
adres istiyosan veriyim ama ?
Şaka yapmıyorum bak Adamın C ve D bölümlerini kurcaladım. 1-2 saçma salak resmine baktım, Fakir ve tipsiz biri olduğunu görünce Allah affetsin deyip geri çıktım.

Sonra Banka bilgisayarlarının İP adresleri buldum içimnen bi ses dedi bana. Polisler kapıdan değil Camdan eve girer aman kalsın yerinde ?

Sanarsın ki siyah ekranda felan kodlar yazıyorum. Heykır felanım. Katiyyen öyle değil.
Kendi bilgisayarımda nasıl klasör klasör geziyorum, ondada aynısı sanki kendi bilgisayarımda klasörleri açıyorum.

D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
Şaka yapmıyorum bak Adamın C ve D bölümlerini kurcaladım. 1-2 saçma salak resmine baktım, Fakir ve tipsiz biri olduğunu görünce Allah affetsin deyip geri çıktım.

Sonra Banka bilgisayarlarının İP adresleri buldum içimnen bi ses dedi bana. Polisler kapıdan değil Camdan eve girer aman kalsın yerinde ?

Sanarsın ki siyah ekranda felan kodlar yazıyorum. Heykır felanım. Katiyyen öyle değil.
Kendi bilgisayarımda nasıl klasör klasör geziyorum, ondada aynısı sanki kendi bilgisayarımda klasörleri açıyorum.
Aman kalsın hocam korkutma beni. Benim de tip iyi değil yaa biliyon mu ?