Dizüstü pc nin fanı sürekli çok hızlı çalışıyor?

Bu konuyu okuyanlar

mustafa0155

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar gece windows 2 tane güncelleme var dedi.bende yükledim.yeniden başlattıktan sonra fan deli gibi dönmeye başladı.hw monitor ile baktım. THRM 102'C Yİ gösteriyordu.hemen kapattım.tekrar açtım sıcaklık normale dönmüş ama fan hala aynı hızla çalışıyor.şu an sıcaklıklar: thrm: 57 core0: 61 core1: 62 gpu core:67 hdd: 47 değerler santigrat cinsinden.fanın çok hızlı olmasının sebebi ne olabilir?lütfen yardım.

Son düzenleme:

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
ilk sıcaklık çok yüksekmiş gerçektende.
diğerleride yüksek ama yaz aylarına göre normal denebilir. Eğer bilgisayarı kullandığın zemin hava almasını engelliyorsa bundan da kaynaklanabilir.

needforspeed

Asistan
Reaksiyon puanı
1
istersen program ekle kaldırdan güncelleştirmeleri göster seçeneğini işaretle o güncelleştirmeleri kaldır bunu dene ve havalar çok sıcak benım fanlar çok çalışıyor ve bilgisayar arada hata verebiliyor normal bişiy

mustafa0155

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zaten gece sistem geri yükleme yaptım.şimdi hala yeni güncellemeler var diyor.bende kapattım şimdilik.

1ol3irol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biraz geç oldu ama güncellemelerle bi alakası yok. bazı dosyalar kurulum sırasında işlemciye fazladan yüklenebilir. güncelleme bilgisayarda olduğu sürece pc devamlı sıcak kalcak diye bişey söz konusu değil. vista kullanıyorsan bu mevsimde 60 derece işlemci sıcaklığı göstermesi gayet normal

cesurtarih

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım Güncelleme Bilgisayarının güç seçeneklerini değiştirmiş. Başlat, Ayarlar, Güç Seçeneklerine Tıkla ve oradan En Az Güç Yönetimini Seç Ok de çık fanında çalışmaz Bilgisayarında ısınmaz. Güncelleştirmeleride silme sakın.

perka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
fanın hızlı calısması programla alakası yok pragramla alakalı olsa fan degıl hdd çalısır fanın içine veya soğutucu kısmına pislik toz vs şeyler girmiştir ve yeterince işlemciyi soğutamıyordur ve fan daha hızlı çalışmaya mağruz kalıyordur senin gördüğün sıcaklıkta bu yüzden kaynaklanıyor ..

kacakci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
speedfan diye program var onu indir kur güzel bi program fan hızını istedigin gibi ayarlayabiliyorsun

kacakci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
destekler bea benim pc 5 senelik destekliyo onun pc en fazla 1-2 seneliktir

__MeMoM__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi arkadaş speedfan önermiş ancak ve ancak sistem bilginiz pek yoksa sakın kullanmayın pc nin dinamiklerine zararı en iyi şekilde nasıl verirsiniz gibisinden tasarlanmış bir program
Laptop sesini % 70 ihtimalle toz gibi nedenlerden yapıyo bunları bayağı araştırmıştım zmanında bi hava tutmanızı veya tutturmanızı tavsiye ederim.. Gelişme olursa yine bi bilgi verirseniz iyi olur sorunun kaynagını merak ettim dogrusu..

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
fan hızlı çalışıyorsa bunun bir çok nedeni vardır.

Yazılımsal olan sorunlar. CPU kullanımı fps v.s. Sisteme girmiş virüs. Bunlara çok örnek verebiliriz.

Donanımsal olarakta fanda zamanla toz olabilir laptop içini açıp fan ve fanın soğutucusu arasında tozları göreceksin :)

Bir diğer sorun ise termal macun bitmesidir.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Format attığın halde devam ederse ve bilgisayarının fan bakımları iyi yapılmışsa, anakart kendini halen turbo fan hızına sokuyorsa işlemci veya işlemci beslemesi arızası vardır. Bunu yazılımla veya fan temizliği ile çözemezsin. Bu ciddi bir sorundur. Yakın ve tanıdık teknik servisten yardım almanda fayda var. Cihazın marka modelini verir misiniz piyasada böyle çok kronik sıkıntılı cihaz bulunmakta.

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Konu 2008'de açılmış

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bende de aynı şekilde fan chrome da birkaç sekme acınca hizalanmaya başlıyor ama bu normal geliyor çünkü işlemci gücü artıyor. Ve toz falan da kaçmışsa cihazın içine bu da kesinlikle en önemli faktörlerden biri.