dizüstü önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Azar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
arkadaşlar, merhaba. ben inşaat şirketinde çalışıyorum. projeler ciziyorum. kendimde hp pavilion 15 var (ram: 8gb, ekran kartı: nvidia 4gb, 1tb ssd). artıkkullandığmda donmalar oluyor. yenisini almak istiyorum. autocad, tekla, sap2000 gibi programları çalıştırabileceğim hangi bilgisayarı önerirsiniz? yoksa rami`ini falan yükselteyim mi? yardım ederseniz sevinirim p.s apple olmasın

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Aslında elindeki cihazı upgrade edersen seni bir süre daha götürür gibi fakat tam modeli yazmadığın için bakamıyorum :)

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bu isimde bir kaç model var işlemci olarak U işlemci ile satışa sunulmuş.
Eğer sizinki U işlemci değilse direkt olarak Ram falan artırıp bakım yaptırdıktan sonra rahat bir şekilde kullanın.
Fakat U işlemci ise tarif ettiğiniz işleri daha rahat bir şekilde yapacağınız cihazlar mevcut.
Bütçeniz nedir?

Azar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
cihaz bu. şu an işte olduğumdan bakamıyorum dediğine u işlemci mi değil mi?
15-p059sr j2e.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu isimde bir kaç model var işlemci olarak U işlemci ile satışa sunulmuş.
Eğer sizinki U işlemci değilse direkt olarak Ram falan artırıp bakım yaptırdıktan sonra rahat bir şekilde kullanın.
Fakat U işlemci ise tarif ettiğiniz işleri daha rahat bir şekilde yapacağınız cihazlar mevcut.
Bütçeniz nedir?
hocam, ben baküde yaşıyorum. türkiyeyle bura arasında fiyatda farkla var. sizdeki kadar yüksek değil fiyatlar. aşağı yukarı 1000$

bir de laptopu aldığımdan beri format atmadım hiç. orijinal windows`la geldiğinden ve genellikle iş odaklı kullandığmdan gerek duymadım. bilmiyorum ne kadar doğru yaptığım :) arada coolerini temizletiyorum. ama uzun zamandır ona da vakit bulup yaptıramıyorum. donmalar cooler tozlandığından da ola bilir mi?

Son düzenleme:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Dediğim gibi eğer işlemciniz güçlüyse sadece RAM Upgrade yapmanız yeterli.
Cihazı uzun süredir kulanıyosanız haliyle sistemde yavaşlama kasma ve donma meydana gelecektir.
Belki Upgrade falan bile gerek kalmaya bilir sadece format atarak akıcı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Azar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Dediğim gibi eğer işlemciniz güçlüyse sadece RAM Upgrade yapmanız yeterli.
Cihazı uzun süredir kulanıyosanız haliyle sistemde yavaşlama kasma ve donma meydana gelecektir.
Belki Upgrade falan bile gerek kalmaya bilir sadece format atarak akıcı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
çok teşekkür ederim yardımın için

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Rica ederim ama işlemci modelini yazmayı unutma :)

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Yeni notebook a geçin . Bütçeniz nedir ?

Azar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Yeni notebook a geçin . Bütçeniz nedir ?

bütçem 1000$ etrafında. ama ben türkiyede değil azerbaycanda yaşıyorum. onu da hesaba katın ) yani oradaki fiyatları baz almayın

Rica ederim ama işlemci modelini yazmayı unutma :)
hocam, söylediğin bilgilere bilgisayarda nereden bakabilirim? komut penceresine dxdiag yazarsam çıkar mı?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
bütçem 1000$ etrafında. ama ben türkiyede değil azerbaycanda yaşıyorum. onu da hesaba katın ) yani oradaki fiyatları baz almayın

hocam, söylediğin bilgilere bilgisayarda nereden bakabilirim? komut penceresine dxdiag yazarsam çıkar mı?
Evet işlemci kısmında gözükür.

Azar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba mutlu yıllar dilerim :)
İşlemciniz söylediğiniz işleri yapmak için verimli bir işlemci değil.
Mümkünse yeni bir cihaz alabilirsiniz.
çok teşekkür ederim yardım için

Son mesajlar