Dizüstü bilgisayarıma O.C. mu yaptım?

İsacan00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Yeni bilgisayar aldık laptop ben de biraz kurcaladim ve nzxt cam programını indirdim, oradan overclock a girdim ve core clock ile memory clock un değerlerini değiştirdim.
Fakat sonrasında orijinal değerleri unuttum ve orta seviyelere geri çektim ikisinide.
Bunu eski haline nasıl getiririm?
Ben şimdi pc ye overclock mu yapmış oldum yaptıysam nasıl düzelteceğim?
Bilgisayar HP 15 dw2012nt 3H819EA

Son düzenleyen moderatör:

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,598
Bahsettiğin uygulama overclock uygulaması değil. Sadece çalışan programları takip edip asıl gücü çalıştırdığın program veya oyuna aktarıyor. Yani bilgisayarın üreticisinin verdiği sınırları kullanıyor. Overclock program üzerinden değil BIOStan yapılır zaten. Varsayılan ayar diye bir seçenek yoksa programı denetim masasından kaldır herşey eski haline döner zaten.

KRZMNİTK

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,071
Sıfırla butonuna bas

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,260
Evet, yapmış oluyorsunuz. BIOS'un varsayılan ayarlarına döndürün.

İsacan00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
@Ecomanya @EFI Shel @Fakehero
Sıfırla butonu yok mu? Ya da ayarlarda default settings gibi birşey?
Bahsettiğin uygulama overclock uygulaması değil. Sadece çalışan programları takip edip asıl gücü çalıştırdığın program veya oyuna aktarıyor. Yani bilgisayarın üreticisinin verdiği sınırları kullanıyor. Overclock program üzerinden değil BIOStan yapılır zaten. Varsayılan ayar diye bir seçenek yoksa programı denetim masasından kaldır herşey eski haline döner zaten.
Evet, yapmış oluyorsunuz. BIOS'un varsayılan ayarlarına döndürün.
Uygulamayı kaldırdım "uygulamalar ve özellikler" kısmından kaldırdım dosyalarını dosya gezgininden arayıp sildim biosa girdim fakat diğer bilgisayar bios ları gibi değildi çok kısıtlıydı exit menüsündeki "Load Setup Defaults" a bastım ve kaydedip çıktım daha sonra "AIDA64 VE EVEREST" programlarından baktığımda hâlâ overclock gözüküyor (AIDA64'de %30 iken EVEREST'te ise %200'lerde gözüküyor bunu hiç anlamadım) yani biostan Load Setup Defaults'u yaptığım halde ne bi değişiklik oldu pcde ne de overclock olup olmadığını anlamadım
Uygulamada fabrika ayarları tarzında bir şey yoktu