Soru Dizüstü bilgisayarım için temizlik önerisi

xPhoenix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MSI Bravo 15 B5DD-208XTR markalı dizüstü bilgisayara sahibim, 2 yıldan fazla bir süre kullandım; Yavaş yavaş sıcaklık artması, fanlardan gelen hava miktarının azalması, ağır bir yüke sokmadan 85-90 dereceyi görmesi, ısının klavyede hissedilmesi gibi şeylerle karşılaştım. Bu yüzden bilgisayarımı fanlarda dahil temizlemeyi düşünüyorum sizce kendim mi temizlemeliyim (macun öneriniz nedir?) yoksa bir yere mi götürmeliyim (yer öneriniz nedir?)

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,073
Kendine güveniyorsan kendin temizleyebilirsin. O kadar bilgi birikim gerektiren bir şey değil. Ben senelerdir kendim temizliyorum. Macun konusunda bir fikrim yok.

xPhoenix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendine güveniyorsan kendin temizleyebilirsin. O kadar bilgi birikim gerektiren bir şey değil. Ben senelerdir kendim temizliyorum. Macun konusunda bir fikrim yok.
Anlıyorum, sağ olun yine de internette hava basıncı makinesi ile yaptıklarını gördüm, onun yerine saç kurutma makinasını kullanmamda bir zarar olmayacağını düşünüyorum.

Lich

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Anlıyorum, sağ olun yine de internette hava basıncı makinesi ile yaptıklarını gördüm, onun yerine saç kurutma makinasını kullanmamda bir zarar olmayacağını düşünüyorum.
Bence gerekli aletlerin yoksa hiç girismeyin bu işe derim

xPhoenix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef gerekli bir aletlerim, evdeki imkanlarla temizlemeyi düşünüyordum önerebileceğiniz bir yer var mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maalesef gerekli bir aletlerim yok, evdeki imkanlarla temizlemeyi düşünüyordum önerebileceğiniz bir yer var mı ?

Lich

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Maalesef gerekli bir aletlerim, evdeki imkanlarla temizlemeyi düşünüyordum önerebileceğiniz bir yer var mı ?

Maalesef gerekli bir aletlerim yok, evdeki imkanlarla temizlemeyi düşünüyordum önerebileceğiniz bir yer var mı ?
Satın almaya kalsanız çok pahalı olacağını düşünüyorum onun yerine yıllık 2 -3 kere temizleyecek bir yer bulsanız daha mantıklı olur. Almak istiyorsanız int alabilirsiniz ama bu konularda o kadar bir bilgim yok özür dilerim.

xPhoenix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Satın almaya kalsanız çok pahalı olacağını düşünüyorum onun yerine yıllık 2 -3 kere temizleyecek bir yer bulsanız daha mantıklı olur. Almak istiyorsanız int alabilirsiniz ama bu konularda o kadar bir bilgim yok özür dilerim.
Bahsettiğiniz int'i biraz daha açabilir misiniz ? internette ne diye aratmalıyım.

Bahsettiğiniz int'i biraz daha açabilir misiniz ? internette ne diye aratmalıyım.

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,073
Saç kurutmayı kullanma. Ufak kompresör varsa onu kullan, yoksa parçaları tek tek söküp diş fırçasıyla temizlersin.

Lich

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15

İnt => internet kısaltmak için kullanmıştım