Dizüstü bilgisayarım için dahili bileşen değişimi

Bu konuyu okuyanlar

hasantahsin15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar şimdi Öncelikle 8 gb rami takacağım sonrasında var olan 500gb hdd yi söküp dvd romun oraya takacağım aparat ile harddiskin olduğu yere ise ssd takacağım fanları temizleyip termal macun süreceğim ve biosdan usb yi açılış yeri yapıp windows 10 yükleyip harddiskteki windowsu vs komple biçimlendireceğim ( sileceğim ). Yapacağım başka işlem var mı ? Teşekkürler

Bir Beyefendi

Doçent
Reaksiyon puanı
939
Arkadaşlar şimdi Öncelikle 8 gb rami takacağım sonrasında var olan 500gb hdd yi söküp dvd romun oraya takacağım aparat ile harddiskin olduğu yere ise ssd takacağım fanları temizleyip termal macun süreceğim ve biosdan usb yi açılış yeri yapıp windows 10 yükleyip harddiskteki windowsu vs komple biçimlendireceğim ( sileceğim ). Yapacağım başka işlem var mı ? Teşekkürler
Yapabileceğiniz çoğu şeyi yapmışsınız. :)
Sisteminizi yazar mısınız?

Nixadz

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Bildiğim kadarıyla başlığa "acil,girin" gibi şeyler yazmak yasak.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
4-) Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması gerekmektedir. "Yardım", "İmdat", "Acil yardım edin" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir. Başlık ne kadar açıklayıcı olur ise o kadar ulaşılabilir olacağını unutmayınız.

@The Judge

hasantahsin15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
4-) Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması gerekmektedir. "Yardım", "İmdat", "Acil yardım edin" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir. Başlık ne kadar açıklayıcı olur ise o kadar ulaşılabilir olacağını unutmayınız.

@The Judge
sormadım sayın bu kadar saygısızlık yapacağınıza bırakın da insanlar yardım etsin sanki anayasa maddeleri alt tarafı acil yazmışız ne var bunda

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Termal macunu değiştirip işlemcini de değiştirebilirsin.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Sistem özelliklerini yazabilirsen iyi olur, yeni ekleyeceğin parçaların marka ve modelleri nedir?
Sistemini güncellemenin nedenini de tam olarak yazman iyi olurdu...

hasantahsin15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sistem özelliklerini yazabilirsen iyi olur, yeni ekleyeceğin parçaların marka ve modelleri nedir?
Sistemini güncellemenin nedenini de tam olarak yazman iyi olurdu...

i5 işlemci 500gb hdd 940m ekran kartı değiştirme sebebim pc nin donması eskiden cs go da 150fps civarı alırken şu anda bırakın cs go yu google chrome kasıyor diye opera kullanıyorum programları falan açarkende donuyor pc orijinal win. 8.1 yüklü ama 10a yükseltilmiyor onuda 10-20 liraya satıyorlar lisansı onu alacağım. yukarıda saydığım parçalar zaten şu anda elimde bunları yaptıktan sonra herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu ?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Sistemi teste tabi tutmak gerek öncelikle... cristal disk mark ile hdd test edilmeli sonra da passmark ile cpu ve gpu teste tabi tutulmalı, aynı zamanda testler sırasında sıcaklıklar takip edilmeli... Bunlarda anormallikler tespit edilirse öncelikle düzeltilmesi sağlanır :)

cpuz ile strest testi sırasında sıcaklık 90 derece ve üstüne yaklaşıyorsa derhal termal macun yenilenmeli, fanlar temizlenmeli.

Ondan sonra 8 gb ram ve ssd eklenebilir ama marka ve model uyumlarına bakılmalı.

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
i5 işlemci 500gb hdd 940m ekran kartı değiştirme sebebim pc nin donması eskiden cs go da 150fps civarı alırken şu anda bırakın cs go yu google chrome kasıyor diye opera kullanıyorum programları falan açarkende donuyor pc orijinal win. 8.1 yüklü ama 10a yükseltilmiyor onuda 10-20 liraya satıyorlar lisansı onu alacağım. yukarıda saydığım parçalar zaten şu anda elimde bunları yaptıktan sonra herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu ?
İşlemcini anakartına uygun bir i7 işlemci ile değiştirebilirsin .

Son mesajlar