Disk Yazma Korumalı Hatası

PowerFast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba dün flash belleğime Windows 10 ISO yazdırıyordum ama işlem esnasında bir hata oluştu ve durdu. Tekrar başlatmak için Rufus programına girdim sonrasında aynı şekilde tekrar başlattım ama bu sefer de disk bölümleri siliniyor dedi ve hazır yazdı orada öylece bekledi sonrasında ise disk yazma korumalı hatası verdi. Dosya gezginine girerek USB belleğimi biçimlendirmek istedim lakin disk yazma korumalı hatası aldım. İnternetten çok araştırma yaptım ama sorunuma çözüm bulamadım."Not düşeyim CMD'den disk detail yaptığımda read-only no olarak gözüküyor."(ISO'yu Rufus adlı program ile yazdırıyordum)

enginar gaming

Öğrenci
Reaksiyon puanı
149
Merhaba dün flash belleğime Windows 10 ISO yazdırıyordum ama işlem esnasında bir hata oluştu ve durdu. Tekrar başlatmak için Rufus programına girdim sonrasında aynı şekilde tekrar başlattım ama bu sefer de disk bölümleri siliniyor dedi ve hazır yazdı orada öylece bekledi sonrasında ise disk yazma korumalı hatası verdi. Dosya gezginine girerek USB belleğimi biçimlendirmek istedim lakin disk yazma korumalı hatası aldım. İnternetten çok araştırma yaptım ama sorunuma çözüm bulamadım."Not düşeyim CMD'den disk detail yaptığımda read-only no olarak gözüküyor."(ISO'yu Rufus adlı program ile yazdırıyordum)
SanDisk mi? Öyleyse soğuk su için üstüne.

PowerFast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
SanDisk ise çözüm yok eğer değilse Rufus la herhangi bir İSO yazın içine düzelir veya chipgenius uygulamasını kullanın veya diskpart kullanarak çözebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok ama garantisi varsa değiştirirler.
Peki GParted Live yazılımı kullansam?
Neden SanDisk flaş belleklerde çözüm yok?

Reaksiyon puanı
286
Merak ettim de link atabilrmisiniz?
SanDisk forumlarındaki resmi çözüm önerisi ürünü iade etmeniz! Bu sorun donanımsal bir sorunmuş ve yazılımsal yollarla çözülemiyormuş. Sorun bu yüzden SanDisk tarafından garanti kapsamında ele alınıyor ve size yeni bir USB bellek veriliyor.

Ürünü satın aldığınız yere iade edin.

Satın aldığınız yer kapandı ya da battıysa:

Sandisk RMA Servisi:

Return Material Authorization (RMA) process

Ben posta ile sormuştum iade edin demişlerdi tabi şuanda maili bulamıyorum

PowerFast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
SanDisk forumlarındaki resmi çözüm önerisi ürünü iade etmeniz! Bu sorun donanımsal bir sorunmuş ve yazılımsal yollarla çözülemiyormuş. Sorun bu yüzden SanDisk tarafından garanti kapsamında ele alınıyor ve size yeni bir USB bellek veriliyor.

Ürünü satın aldığınız yere iade edin.

Satın aldığınız yer kapandı ya da battıysa:

Sandisk RMA Servisi:

Return Material Authorization (RMA) process

Ben posta ile sormuştum iade edin demişlerdi tabi şuanda maili bulamıyorum
Garanti belgesi var mı bilmiyorum

Garanti belgesi var mı bilmiyorum
Fiş ya da garanti belgesi olmadan iade almıyorlar deil mi?

PowerFast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
GParted Live yazılımının çözme ihtimali yok mu?

PowerFast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Anladım yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum bir sorum daha olacak evde toshiba 16GB bir flaş bellek var bilgisayara takınca bilgisayarda işlem yapılmıyor bilgisayar donuyor hiçbir yere giremiyorum sadece imleci oynatıp bir yerlere tıklayabiliyorum çıkarınca ise bilgisayar eski haline geri dönüyor yardım edebilirmisiniz

Reaksiyon puanı
286
Anladım yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum bir sorum daha olacak evde toshiba 16GB bir flaş bellek var bilgisayara takınca bilgisayarda işlem yapılmıyor bilgisayar donuyor hiçbir yere giremiyorum sadece imleci oynatıp bir yerlere tıklayabiliyorum çıkarınca ise bilgisayar eski haline geri dönüyor yardım edebilirmisiniz
Virüs olabilir içinde emin değilim onu donmazsa chipgenius ile düzeltebilirsiniz

Reaksiyon puanı
286
GParted Live yazılımı ile denedim ancak aynı şekilde donuyodu ve kasıyodu çıkarınca ise bulunamadı diye hata veriyodu
Chipgenius direk ilk alındığı hale döndürür her şey sıfırlanır yani USB nin bir sorunu yoksa sorun çözülür büyük ihtimalle

Yani yazılımsal ise net olarak çözülür

PowerFast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
pek sanmam ben denedim olmamıştı hatta direk usb yi görmüyordu ama deneyin isterseniz
Bende windows flaş belleği görüyor

Chipgenius direk ilk alındığı hale döndürür her şey sıfırlanır yani USB nin bir sorunu yoksa sorun çözülür büyük ihtimalle

Yani yazılımsal ise net olarak çözülür
Chipgenius yazılımı usb den boot ederek mi çalışıyor yoksa windows uygulaması mı?

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
ISO Yazılırken USB belleği mi çıkardınız?

Reaksiyon puanı
286

RobinT

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
68
BİOS da disklerle alakalı ayarlar var ordan bak

PowerFast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Reaksiyon puanı
286
Rufus hata verdi

Biraz daha açar mısınız?
İşte disk yazma korumalı rufusta çözemiyor onun çözümü yok maalesef uğraşmak boş zaman gibi zaten Sandisk forumlarındada diyorlar hata donanımsal siz en iyisi Toshiba markalı USB yi düzeltmeye çalışın

Başka marka olsaydı disk yazma hatası çözülürdü ben 2 USB’mi kurtarmıştım o hatadan Sandisk USB’mde de oldu ama onu da her yöntemi denememe rağmen düzelmedi

PowerFast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İşte disk yazma korumalı rufusta çözemiyor onun çözümü yok maalesef uğraşmak boş zaman gibi zaten Sandisk forumlarındada diyorlar hata donanımsal siz en iyisi Toshiba markalı USB yi düzeltmeye çalışın

Başka marka olsaydı disk yazma hatası çözülürdü ben 2 USB’mi kurtarmıştım o hatadan Sandisk USB’mde de oldu ama onu da her yöntemi denememe rağmen düzelmedi
Anladım tüm arkadaşlara yardımları için çok teşekkür ediyorum