Disk boot failure insert...... ???

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar Pc'yi Her Sabah Açtığımda En Az 3 -4 Reset Atıyorum Sonra Açılıyor Neden Böyle Bir Sorun Yapıyor Pc Anakart +İşlemci+ Ram +Ekran Kartı+ 8 Aylık Daha Sıfır Hdd 1tb Bilgilerim Var 80gb Sistem Yüklü Sata Kablolar Değiştim Sıfır Ama Pc Sabah Açtığımda Bu Hatayı Alıyorum 80gb sistem -master 1tb ise -slave yaptım sata diskler bios ayarıda tam bazen 1tb görüyor (80gb sistem) olanı görmüyor bazende 2 sinide görmüyor
Şu Sorunu Nasıl Çözerim Tav Oldum :mad:

Ana Kart: P31-ES3G -Gigabyt

Resim Bana Ait Değil Örnektir

athlon_2400_build_boot_1.jpg

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Harddisk gitmiş bendede 60 gb'lık samsung hdd var aynı sorun var olmuyor düzelmiyor...

mnyk46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayar yeniyse harddiskin büyük ihtimal sağlamdır.sata kablosunu kontrol et çok hafifte gevşek olsa(milimetrik) bazen hard diski görmüyor ve o yazı çıkıyor.ben o problemden çok çektim.en sonunda uçunda demir parçalı sata kablosu aldım.düzeldi.bite bir tb olanı devamlı takılı tutmana gerek yok diye düşünüyorum.

brk_harita61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sata kablosukontrol et çıkar tak düzelir diye düşünüyorum.

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bilgisayar yeniyse harddiskin büyük ihtimal sağlamdır.sata kablosunu kontrol et çok hafifte gevşek olsa(milimetrik) bazen hard diski görmüyor ve o yazı çıkıyor.ben o problemden çok çektim.en sonunda uçunda demir parçalı sata kablosu aldım.düzeldi.bite bir tb olanı devamlı takılı tutmana gerek yok diye düşünüyorum.

TaşınaBilir Disk Değil Sök Tak İyi Olmaz

sata kablosukontrol et çıkar tak düzelir diye düşünüyorum.

Kaç Kere Çıkar Tak yaptım :)

mnyk46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben hala sata kablosunda problem var diye düşünüyorum

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ben hala sata kablosunda problem var diye düşünüyorum

Kablo Değiştim....

Ana Kartan Olabilirmi? Arzalı Olabilirmi?

thegoxell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios üzerinde (Kimi bioslarda farklı menü altında olduğu için tam menü ismini veremiyorum) Smart Disk seçeneği seçili ise o seçeneği kaldır.Bu yüzden hatayı alıyorsun.Büyük bir ihtimal 80 Gb lik diskin ömrünü tamamlamak üzere kesinlikle değiştirmeni tavsiye ederim.Smart özelliği Hdd üzerinde bir sorun ile karşılaşıldığında kendini gösterir senin durumda buna benziyor.Umarım faydalı olur.

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
2 gündür benimde başıma geliyor :) kabloyu sök tak yapınca düzeliyor.. kasa sabit aslında.. sata kablolarda sorun olabilir :)

Bence sorun kablolarda :)

Birde Ucunda Demir Olanları Alıcam Bakalım

satacable.jpg

---------- saat 16:31 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:28 eklenmişti ----------

Bios üzerinde (Kimi bioslarda farklı menü altında olduğu için tam menü ismini veremiyorum) Smart Disk seçeneği seçili ise o seçeneği kaldır.Bu yüzden hatayı alıyorsun.Büyük bir ihtimal 80 Gb lik diskin ömrünü tamamlamak üzere kesinlikle değiştirmeni tavsiye ederim.Smart özelliği Hdd üzerinde bir sorun ile karşılaşıldığında kendini gösterir senin durumda buna benziyor.Umarım faydalı olur.

Yok Biostan Olacağını Sanmıyorum