Disk boot failure, insert system disk and press enter hatası!

Bu konuyu okuyanlar

MrSemihTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SA , arkadaşlar benim bilgisayarım oyun oynamaya başladıktan 20-25 dk sonra monitör kapanıp şu yazı çıkıyor "DİSK BOOT FAİLURE , INSERT SYSTEM DİSK AND PRESS ENTER" Bazen de sadece ekran kapanıyor fakat kasa çalışıyor . Üstelik oyunlar kasmıyor bile . Ve kapanınca kasadan bir plastik kokusu geliyor . LÜTFEN YARDIM EDİN bilgisayarcıya sordum boot ayarları değişmiş dedi fakat size sormadan kasayı bilgisayarcıya götürmek istemedim . Yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim . :( :(

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Muhtemelen hardiskin sata kablosu arızalanmıştır. Yanmışta olabilir. Kasayı açabiliyorsan açıp harddiske takılı olan kabloya bak, bi anormallik var mı?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca başlığı değiştirdim, konuyu açıklamandan sadece "yardım" vb şeyler yazmıyoruz kurallarımız gereği.

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
SA , arkadaşlar benim bilgisayarım oyun oynamaya başladıktan 20-25 dk sonra monitör kapanıp şu yazı çıkıyor "DİSK BOOT FAİLURE , INSERT SYSTEM DİSK AND PRESS ENTER" Bazen de sadece ekran kapanıyor fakat kasa çalışıyor . Üstelik oyunlar kasmıyor bile . Ve kapanınca kasadan bir plastik kokusu geliyor . LÜTFEN YARDIM EDİN bilgisayarcıya sordum boot ayarları değişmiş dedi fakat size sormadan kasayı bilgisayarcıya götürmek istemedim . Yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim . :( :(
İşletim sistemi ne Windows 7 mi öyleyse cd'yi takıp onarabilirsin

MrSemihTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Muhtemelen hardiskin sata kablosu arızalanmıştır. Yanmışta olabilir. Kasayı açabiliyorsan açıp harddiske takılı olan kabloya bak, bi anormallik var mı?

Ayrıca başlığı değiştirdim, konuyu açıklamandan sadece "yardım" vb şeyler yazmıyoruz kurallarımız gereği.

Kasayı açtım fakat hangi kabloya bakacağımı bilmiyorum ve bir anormallik olduğunu nasıl anlayacağım .

İşletim sistemi ne Windows 7 mi öyleyse cd'yi takıp onarabilirsin

Hayır windows xp

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Şöyle bişey oalcak

Maxtor-hard-drive_thumb.jpg

IDE data yazan kablo, başta olan. Onda bi sıkıntı var gibi gözüküyor, muhtemelen onun değişmesi lazım.

Eğer pek anlamıyorsan teknik konulardan hiç bulaşma. Bu arada kasayı açarsan prizden fişi çekmeyi sakın unutma.

MrSemihTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş ben sata kullanıyorum ide değil fakat altta harddiskin kalın uçlu bir kablosu takılı değil onu taksam sorun çözülür mü

az önce baktım o kabloyu takacak yer yok en iyisi ben yarın bilgisayarı bi bilgisayarcıya götüreyim fazla anlamıyorum çünkü fakat arkadaşlar birde şöyle bir sorun var bilgisayarı açıyorum sesler yok reset atıyorum sesler öyle geliyor nasıl düzeltebilirim:huh:

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Sorun güç kaynağı kokuda ordan geliyordur güç kaynağı elektrik yollayamayınca harddisk hata veriyor işte.