Discord'dan Bunları Yapınca Hacklenmiş Miyizdir?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Arkadaşlar Youtubede bedava steam cüzdan kodu verdiğini söyleyen bir kişi vardı, açıklama kısmındaki discord adresine tıkladım. Discord sunucusunda 10k üye 1k aktif vardı benim girdiğimde ve bu olay bugün oldu yani bugün yaşadım. Sonra sıkça sorulan sorular a baktım adamlar any desk le bağlanıp cüzdan kodu veriyorlarmış steam dan. Youtube yorumlarında herkes oldu adamsın falan yazmış. Discord dada 10 tl cüzdan kodunu verdiklerine dair bir sürü fotoğraf vardı. Ayın 20 sinden 30una kadar her gün 17.00 da kod veriyorlarmış (youtubedeki videoda öyle demişti adam).ama ben girdiğimde yarında olacağını söylediler ve yarın ayın 20si değil. Yani artık galiba arada sırada vermeye başlamışlar 20sinden 30una kadar değil. Ve sunucuda sohbet kısmının açılması için falan bazı şeyleri kabul etmeliymişiz. Okudum 3 madde vardı. Kısaca buraya yazayım. 1-Sunucuda reklam ve spam yapmamalıyız. (Dm'den bile) 2-Herkese saygılı davranmalıyız. 3-Bu aileye katıldığım için mutluyuz adamım. İşte bunlar yazıyordu özetle ve ben kuralları okudum ve kabul ediyorum yazan kutuyu işaretledim sonra sohbet kısmı ve başka kısımlarda açıldı. Sohbete bir yetkiliye soru soracağımı söyledim. Buyur, dedi. Dm'den yazdım. Discord'dan kodun ne olduğunu direk bize atsanız diye. Ama olmaz kredi kartı bilgileri çalınır o zaman dedi. Sonra sohbet'e (benim ismimi yazıp,mesela benim ismim atıyorum a olsun) A'yı hallettim sorular sordu cevapladım ama o 10 tl yi kredi kartı bilgileri ile istiyor, dedi. Bende ben bu sunucudan çıkıyorum bb, dedim. Sunucudaki kişilerde bb, dediler. (Bu arada ben bu yazıyı yazmak için 3-4 kere daha sunucuya girip geri çıktım ve kabulleri tekrar kabul edip sohbete baktım benden sonra benle ilgili kötü bir şey dememişler.) Bundan bir şey olur mu? Hacklenme hesap bilgileri çalma için falan. Tabii direk any desk diyince sunucudan çıktım ben kodu almak için demiyorum acaba kuralları kabul ettim diye veya başka bir şeyden hesap bilgilerim çalınmış mıdır? Yada virüs falan bulaşmış mıdır? Yada hacklenmiş miyimdir? Yada başka bir şey olmuş mudur acaba?? Youtube videosunun linki:

Son düzenleyen moderatör:

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Steam hesabını verdiysen çalınır. AnyDesk ile bağlanıp ID'yi kaydedebilirler ama geri ID'yi yenilersin. Discord'da bu tip şeylere güvenmeyin.

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Steam hesabını verdiysen çalınır. AnyDesk ile bağlanıp ID'yi kaydedebilirler ama geri ID'yi yenilersin. Discord'da bu tip şeylere güvenmeyin.
hayır ben güvenmedim çıktım ama zaten ben şuan kodu almak için sormuyorum bir şey olmuş mudur bu yaptıklarıma göre o yüzden soruyorum? (Steam hesabımı vermedim, AnyDesk'le bağlanmadılar geri çıktım)
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir şey olmuş mudur?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
hayır ben güvenmedim çıktım ama zaten ben şuan kodu almak için sormuyorum bir şey olmuş mudur bu yaptıklarıma göre o yüzden soruyorum? (Steam hesabımı vermedim, AnyDesk'le bağlanmadılar geri çıktım)

bir şey olmuş mudur?
Olmamıştır, korkulacak birşey yok.

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Discord sunucularına girip kurallar kısmına falan bakar mısınız bir şey olur mu (sohbet kısmının açılması için gerekli olan sohbet)

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Discord sunucularına girip kurallar kısmına falan bakar mısınız bir şey olur mu (sohbet kısmının açılması için gerekli olan sohbet)
Oradaki şey, bizim sunucularımızda falan hep var. Orasını onaylayınız herhangi birşeyi onaylamış olmuyorsunuz, sadece kuralları okumuş kabul ediliyorsunuz. Bu kadar kokacaksanız hiç bu işlere bulaşmasaymissiniz iyi olurmuş.

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Oradaki şey, bizim sunucularımızda falan hep var. Orasını onaylayınız herhangi birşeyi onaylamış olmuyorsunuz, sadece kuralları okumuş kabul ediliyorsunuz. Bu kadar kokacaksanız hiç bu işlere bulaşmasaymissiniz iyi olurmuş.
Teşekkürler, Eset'le falan tarattım bir şey bulmadı ek olarak söyleyeyim dedim.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Taktik basit:

+J4J (join for join) sunucularına gir.
+Gift sunucusuna davet at özel mesaj olarak.
+X davette Nitro veya key veriyorum bahanesiyle davet attığın kişi de başkalarını davet etsin. Sonsuz döngü anlayacağın.

Senin yapman gerekenler:

+Antivirüs ile tam tarama yapmak.
+Tam tarama yapmaya gerek kalmadan direkt engellemen. Çok mu zor yani engellemek? Bu arada çoğu sahte çıkar, kim bilir kaç hesap böyle çalınmıştır.

Tam taramada sonuç çıkmadıysa ve herhangi kişisel bir bilgini vermediysen bir şeycik yapamaz bu lamerlar.

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Taktik basit:

+J4J (join for join) sunucularına gir.
+Gift sunucusuna davet at özel mesaj olarak.
+X davette Nitro veya key veriyorum bahanesiyle davet attığın kişi de başkalarını davet etsin. Sonsuz döngü anlayacağın.

Senin yapman gerekenler:

+Antivirüs ile tam tarama yapmak.
+Tam tarama yapmaya gerek kalmadan direkt engellemen. Çok mu zor yani engellemek? Bu arada çoğu sahte çıkar, kim bilir kaç hesap böyle çalınmıştır.

Tam taramada sonuç çıkmadıysa ve herhangi kişisel bir bilgini vermediysen bir şeycik yapamaz bu lamerlar.
Taktik basit kısmında yazdıklarınızı anlamadım ama neyse. Eset Endpoint Antivirüs'le tam tarama yaptım bir şey bulmadı. Herhangi bir kişisel bilgimi vermedim. Ama yazıda da dediğim gibi ben daha çıkmadan sohbete en yukarıda konuda yazdığım şeyleri yazdı bu beni şüphelendirdi. Ve dediğim gibi yukarıda çıkan sohbet kısmının açılması için gerekli olan şeyi onayladım o beni şüphelendirdi. Ve konuda da dediğim gibi bu yazıları yazmak için sürekli yeniden girdim sunucuya ve kuralları falan yeniden kabul ettim, bundan bir şey olur mu sürekli girip kabul edip çıkmamdan yani? Ve engellemek için sunucuya yeniden girmem lazım, çünkü Discord'dan x tuşundan sol taraftan sunucuyu ve o adamı kapattım, sunucuya yeniden girip kuralları kabul edip engelleyeyim mi o adamı?

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Az da olsa senin hatan da var.

+Rahat olmalısın, sekmeyi hemen kapatmanı gerektirecek bir durum yok. Ne de olsa ekrandan fırlayan bir yaratık da yok.

+Sunucuya ilk girdiğinde açılıyorsa eğer kurallar, onunla seni hacklemeleri mümkün değil çünkü sunucunun kendi ayarlarında var.

Şahsi bilgi vermemişsin, dosya veya linke tıklamadan sunucudan çıktıysan herhangi bir sorun yoktur. Bundan sonra kimsenin sana kolay kolay bedavaya ürün vermeyeceğini anlamışsındır umarım. İyi forumlar. ?

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Bu arada Discord'u yükleyip silip bir daha yükleyince bir hata oluşuyor, şu videoda olduğu gibi: Ben yüklemiştim geri silmiştim ve tekrar yükledim olmayınca bunu yaptım ve tekrar yükleyip tekrar sildim bu videodaki gibi burada dosyaları kalıyor onları silmemde bu sunucu virüs çalınmayla falan şeyler olur mu sileyim mi?

Az da olsa senin hatan da var.

+Rahat olmalısın, sekmeyi hemen kapatmanı gerektirecek bir durum yok. Ne de olsa ekrandan fırlayan bir yaratık da yok.

+Sunucuya ilk girdiğinde açılıyorsa eğer kurallar, onunla seni hacklemeleri mümkün değil çünkü sunucunun kendi ayarlarında var.

Şahsi bilgi vermemişsin, dosya veya linke tıklamadan sunucudan çıktıysan herhangi bir sorun yoktur. Bundan sonra kimsenin sana kolay kolay bedavaya ürün vermeyeceğini anlamışsındır umarım. İyi forumlar. ?
ha bir de evet Google'dan girdim Discord'a

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Sorun yaratacağını sanmıyorum. Discord hesabı çalmak öyle kolay değil. Bu tür sunuculara inanmayın. Örnek 20 kişi çağır sana kod vereririm derler çağırırsın sunucudan atıp engellerler. O attıkları SSler kendi arkadaşları veya yan hesaplar gerçek değil öyle şeyler.

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Sorun yaratacağını sanmıyorum. Discord hesabı çalmak öyle kolay değil. Bu tür sunuculara inanmayın. Örnek 20 kişi çağır sana kod vereririm derler çağırırsın sunucudan atıp engellerler. O attıkları SSler kendi arkadaşları veya yan hesaplar gerçek değil öyle şeyler.
Zaten sadece Discord hesabı çalmalarını demiyorum başka her şey için olabilir mesela virüs... Her şey olabilir fark etmez ben hiçbir şey çalmışlar mıdır diye sordum yani sadece Discord için değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...