Discord ses sorunu

Bu konuyu okuyanlar

eraydmrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar düne kadar sorun yoktu arkadaşımın discordda sesi ekte gösterdiğim gibi geliyor ne yaptırdıysam çözdüremedim bilgisayarınında da mikrofonunda da sorun yok messengerdan ara diyorum laptopta facebooka girip aradığında sesi temiz geliyor ama discorda geçince bozuluyor format attırdım yönlendirip yine çözülmedi bunun çözümü nedir helak oldum ya

Edit:video yükle dediğimde Server Error in '/' Application. hatası alıyorum o yüzden uploadladım

bandicam 2020-05-04 18-54-52-528.avi - 649 KB

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Arkadaşlar düne kadar sorun yoktu arkadaşımın discordda sesi ekte gösterdiğim gibi geliyor ne yaptırdıysam çözdüremedim bilgisayarınında da mikrofonunda da sorun yok messengerdan ara diyorum laptopta facebooka girip aradığında sesi temiz geliyor ama discorda geçince bozuluyor format attırdım yönlendirip yine çözülmedi bunun çözümü nedir helak oldum ya

Edit:video yükle dediğimde Server Error in '/' Application. hatası alıyorum o yüzden uploadladım

Discord ses ayarlarını kurcalasin

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Öncelikle kimse bilmediği bağlantıyı indirmez buraya yüklemeyi deneyebilirsin onun dışında , farklı ses programları vb kullanıyorsan ve farklı site ve uygulamalarda açık ise çakışma oluyor . Discord'u silini yeniden yükleyin yönetici olarak çalıştırın sesi varsayılana ayarların ve discordun gürültü tutma özelliğini devre dışı bırakın.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417

Sesi indirip dinleyemedim ama sorun kişinin sesinin az gelmesiyle ilgiliyse siz belki onun sesini kısmış olabilirsiniz.
Ekstra birde normal bir discorddaysanız Partner discord kanalına girip oradan sesi dener misiiniz ?

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Öncelikle kimse bilmediği bağlantıyı indirmez buraya yüklemeyi deneyebilirsin onun dışında , farklı ses programları vb kullanıyorsan ve farklı site ve uygulamalarda açık ise çakışma oluyor . Discord'u silini yeniden yükleyin yönetici olarak çalıştırın sesi varsayılana ayarların ve discordun gürültü tutma özelliğini devre dışı bırakın.
Ben indirmedim mesela

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Doğru bir karar arkadaşım :)

eraydmrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle ses kısık falan değil sorun indirmemekte haklısınız tabii ki sadece posta ekleyemedim buraya da ekleyemiyorum video eklenmiyor .txt, .pdf, .png, .jpg, .jpeg, .jpe, .gif destekleniyor.

Sorun sesin robot gibi çıkması partner discordunda da denedik özelde de denedik aynı şey farklı uygulamalarda çakısma olamaz yeni format atıp denedik ses ayarlarında da sorun yok

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Öncelikle ses kısık falan değil sorun indirmemekte haklısınız tabii ki sadece posta ekleyemedim buraya da ekleyemiyorum video eklenmiyor .txt, .pdf, .png, .jpg, .jpeg, .jpe, .gif destekleniyor.

Sorun sesin robot gibi çıkması partner discordunda da denedik özelde de denedik aynı şey farklı uygulamalarda çakısma olamaz yeni format atıp denedik ses ayarlarında da sorun yok
Youtube liste dışı yükleyip link paylaşırsanız oradan soruna bakabiliriz.

Skillex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
ilgisi varmı bilmem ama discorda yeni gelen gürültü azaltmayı deneyin.

eraydmrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şuan genel olarak her girdiği odada ve özel konusmalarda böyle.Format bile çare olamadı ama ne bilgisayarda ne de mikrofonda sorun var.Çünkü messengerdan denedik konusmayı tertemiz çıktı sesi

eraydmrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
silip yükledm zaten pcyi bile formatladık

Reaksiyon puanı
10,560
Diacord da ses giriş çıkış aygitlarini kontrol edin. Laptop kullanıyorsa discordda mikrofon dahili mikrofon olabilir. Eğer kulakligin ligin mikrofonu gozukuyorsa diğer platformlarda laptop miki kullanılıyor olabilir. Birde ses giriş çıkış aygitlarini değiştirip deneyin.

eraydmrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çözümü buldum fakat bu sefer yeni bir sorun doğuyor .Söylediğiniz gibi dahili mikrofon falan değil sorun denedim her şeyi.Farklı hesapla da denedim.Sürücüyü kaldırıp güncel olanını bile indirdim.

Sorunu discordun ayarlardından ses sistemini legacy yapınca düzelttik fakat bu sefer o benim sesimi hiçbir türlü duymuyor.Legacy yapınca ben onun sesini robot olmadan duyabiliyorken o ben dahil kimsenin sesini duyamadı..Standarta geri çevirince duyuyor ama onun sesi robot oluyor

Şu ses sistemindeki standart ve legacy arasındaki fark nedir

ulandc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çözümü buldum fakat bu sefer yeni bir sorun doğuyor .Söylediğiniz gibi dahili mikrofon falan değil sorun denedim her şeyi.Farklı hesapla da denedim.Sürücüyü kaldırıp güncel olanını bile indirdim.

Sorunu discordun ayarlardından ses sistemini legacy yapınca düzelttik fakat bu sefer o benim sesimi hiçbir türlü duymuyor.Legacy yapınca ben onun sesini robot olmadan duyabiliyorken o ben dahil kimsenin sesini duyamadı..Standarta geri çevirince duyuyor ama onun sesi robot oluyor

Şu ses sistemindeki standart ve legacy arasındaki fark nedir
tam olarak aynı sorunu yaşıyorum çözüm bulabildiniz mi acaba