Yardım Diş Ağrısı

TheJovenshire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar1 haftadır diş ağrısı çekiyordum küçük azı dişim kırıldı çürük oluşmuş 3-4 gece önce ağrının iyice şiddetlenmesiyle acile gittim ilk dişim ikincisi çıkmadı yarın yine gidecem acildeki doktor ağzıma şöyle bi baktı direkt kanal tedavisi dedi röntgen falan çektirmedim.. İltihap kurusun diye antibotik ve ağrı kesici dedi 3-4 gün kullandım sonra gel dedi.Yarın dediğim gibi randevu aldım gidiyorum yine uyuşturmalarını ve çekmelerini isteyeceğim yoksa acildeki doktorun dediği gibi kanal tedavisimi olur kesin ? ağrı boğaza da vuruyor biri bastırır sanki ağrır ya öyle. Ayrıca yanındaki dişte sallanıyor çıktı çıkacak gibi onuda çektireyim mi gitmişken ne dersiniz bu konuda?

Bigdeadking_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
İltihap yok olmadan dişe müdahale etmeyeceklerdir, nispeten eğer dişini çektirirsen yeni çıkacak diş için yer açılacak ve o dişi çektirmek gibi bir risk ortadan kalkacaktır ama uzun vadede bu durum ağız şeklinin bozulmasına sebep olabilir. Kanal tedavisi maalesef azı dişler üzerinde etkili olduğunu düşünmediğim bir tedavi. Kullanılan dolgular kolaylıkla azı dişten düşebiliyor benim önerim dişi çektirip en yakın zamanda da protez diş ile yerini doldurmak olacaktır.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Arkadaşlar1 haftadır diş ağrısı çekiyordum küçük azı dişim kırıldı çürük oluşmuş 3-4 gece önce ağrının iyice şiddetlenmesiyle acile gittim ilk dişim ikincisi çıkmadı yarın yine gidecem acildeki doktor ağzıma şöyle bi baktı direkt kanal tedavisi dedi röntgen falan çektirmedim.. İltihap kurusun diye antibotik ve ağrı kesici dedi 3-4 gün kullandım sonra gel dedi.Yarın dediğim gibi randevu aldım gidiyorum yine uyuşturmalarını ve çekmelerini isteyeceğim yoksa acildeki doktorun dediği gibi kanal tedavisimi olur kesin ? ağrı boğaza da vuruyor biri bastırır sanki ağrır ya öyle. Ayrıca yanındaki dişte sallanıyor çıktı çıkacak gibi onuda çektireyim mi gitmişken ne dersiniz bu konuda?
Diş Tedavisini Detaylarıyla Bilmem Düz Mantık Yapıcam O Yüzden

İltihap Kurumadan Tedavi Etmezler Çünki Tedavi Yapıldıktan Sonra Kanındaki İltihaptan Diğer Dişlerinde İltihaplanabilir

Acildeki Doktorun Alanı Diş Hekimliği Olmadığından Pek Bir Bilgisi Olmayabilir Diye Düşünüyorum Ancak İki Dişinizdede Sorun Varsa (Çektirmeden Önce Bir Röntgen Çekilmesini İsteyin Bence) Diş Çekilir Bir Kac Gün Gargara Verilir Sonra Araya Köprü Tedavisi Yapılır Diye Tahmin Ediyorum İmplant da Teklif Edilebilir Ama Uzun Vadede Sıkıntı Yapabiliyormuş Diye Duydum Ayrıca Fiyatlarıda Oldukça Pahalı Yüksek İhtimal Köprü Tedavisi Olur Diye Düşünüyorum

Umarım Yardımcı Olabilmişimdir
İyi Forumlar

Edit: Cümle Yanlışlarını Düzenledim

TheJovenshire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Biraz önce eve geldim röntgen çekti diğer dişlerin gayet sağlıklı dedi fakat çürük diş için iltihap kurumamış ayrıca diş etin yanmış dedi pamuğa kolanya sürüp koymuştum ondan olmuş majezik ile bir ilaç daha yazdı + augmentin kullan dedi. Kısacası ya çektirecem ya da kanal tedavisi çektirirsem bir daha diş çıkmayacakmış benim ilk dişim gerçekten çıkmıyor mu azı dişi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanal tedavisi konusunda Diş Hekimliği Fakültesine gideceğim eğer kurtarılamayacaksa çekilecek anladığım kadarıyla

Son düzenleme: