Yardım Dilci Tyt'den Kaç Net Yapmalı?

Bu konuyu okuyanlar

Curesto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Merhabalar, mezun bir dil öğrencisiyim. YDS'den 80 soruda 60-70 arası net yapabiliyorum. Ortalama netim ise 65 net. Fakat, TYT'de zayıf kalıyorum. Matematik temelim olmadığı için 1 net bile yapamıyorum matematikten. TYT netim puan olarak maksimum 230-250 arası oluyor. Şuan matematik temeli yapmaya çalışıyorum ama zaman kalmadı.

Kısacası TYT netim zayıf, YDS netim ise iyi.

Hedefim İngilizce öğretmenliği. Fakat duyduğuma göre, TYT'den daha fazla net yapmam gerekiyormuş. Eğer öyleyse bu senede kazanmam zor gibi gözüküyor.

Bu TYT puanıyla iyi bir YDS netiyle atanabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.

D

Deleted member 6640047

SDN Okuru
Bu konuda ortalama hangi netler yapıldığına YÖK Atlas'taki bölüm bilgilerinden "Yerleşenlerin YKS Net Ortalamaları" kısmından bakabilirsiniz. Öğreğin rastgele Akdeniz Üniversitesinin İngilizce Öğretmenliği bölümü şöyle:
Screenshot_2021-07-09-11-01-48-66_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

SS'in linki: AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ - İngilizce Öğretmenliği (100710012) | YÖK Lisans Atlası
Genel link: İngilizce Öğretmenliği Programı Bulunan Tüm Üniversiteler | YÖK Lisans Atlası
İngilizce Öğretmenliği (DİL) Programlarına Taban Puanına Göre Yerleşen Son Kişinin Netleri: İngilizce Öğretmenliği (DİL) | TYT-AYT Net Sihirbazı

Bu konuda analizi iyi yapmak önemli ;)