Dikkat - Sahibinden.com Sahte İlanla Dolandırıcılık

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Semdulge

Üyecik
Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi bilgisayarımı satmaktayım; fakat benim ilanımı kopyala-yapıştır yaparak başka biri daha aynı şekilde ilan oluşturmuş.

Sahibinden.com üzerinden verilen sahte ilan: Tıklayınız.

Sahte ilan veren kişinin Sahibinden.com kullanıcı adı: Emrah aydın.
Sahte ilan veren kişinin telefon numarası: 05350384123.

Özetle; Emrah AYDIN dolandırıcıdır.

-

Lütfen bu dolandırıcıyla iş yapmayınız arkadaşlar. Bilgisayar almayı düşünen çevreniz varsa da bu kişinin dolandırıcı olduğunu lütfen belirtiniz.

İyi forumlar.

Orjinal ilan linki: Tıklayınız.

Tys23

Dekan
Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi bilgisayarımı satmaktayım; fakat benim ilanımı kopyala-yapıştır yaparak başka biri daha aynı şekilde ilan oluşturmuş.

-

Lütfen bu dolandırıcıyla iş yapmayınız arkadaşlar. Bilgisayar almayı düşünen çevreniz varsa da bu kişinin dolandırıcı olduğunu lütfen belirtiniz.

İyi forumlar.

Aynı olay banada oldu. Forumdan bi arkadaş farketmişti adamı aradım korkuttum kaldırdı. Sahibinden'e söyledim ilan 30 dk'ya kalktı.

Semdulge

Üyecik
Aynı olay banada oldu. Forumdan bi arkadaş farketmişti adamı aradım korkuttum kaldırdı. Sahibinden'e söyledim ilan 30 dk'ya kalktı.
Hocam ben aradım; kendisine ayıp değil mi yaptığın seni bulmaz mıyım ben dedim suratıma kapattı daha da açmadı.

Acaba savcılığa şikayet etsem bir sonuç çıkar mı? Her türlü uğraşırım sonuç çıkacaksa.

Şerefsizlik hocam. Sahibinden yönetimine durumu bildirin bence.
1850 TL demiş dalga geçer gibi bir de.
Böyle insanları bulup döve döve akıllandırmak lazım.

Tys23

Dekan
Hocam ben aradım; kendisine ayıp değil mi yaptığın seni bulmaz mıyım ben dedim suratıma kapattı daha da açmadı.

Acaba savcılığa şikayet etsem bir sonuç çıkar mı? Her türlü uğraşırım sonuç çıkacaksa.

Böyle insanları bulup döve döve akıllandırmak lazım.
Dostum uğraşmak istiyosan polis ile iletişime geçmeni öneririm. Hala ilan duruyor mu göremiyorum ama sahibinden'i aradın mı ?

Semdulge

Üyecik
Dostum uğraşmak istiyosan polis ile iletişime geçmeni öneririm. Hala ilan duruyor mu göremiyorum ama sahibinden'i aradın mı ?
İlan duruyor hala.

Sahibinden.com'u arayarak şikayet ettim. Eğer savcılığa gidersem de, ilan kaldırılmış dahi olsa, tüm bilgilerin kayıtlı olduğunu ve paylaşabileceklerini söylediler.

Şu noktada kararsız kalıyorum, eğer savcılığa şikayet ettiğim halde bu kişinin ceza almasına yönelik bir sonuç çıkmayacaksa uğraşmak istemiyorum.

Ama cezaya dair bir şey alacaksa, 10 yıl da sürse mahkemelerde sürünmeye razıyım.

friendly

Rektör
Sahibinden'in çok uzatmadan sahte ilanı hemen kaldırması lazım.
O değil de makine çok güzel be. Rüya gibi.:rolleyes:

Merhaba arkadaşlar.

-

İyi forumlar.

Şikayet et kardeş gerekirse mahkemeye ver...

Ɲevermore

Profesör
Sahibinden GeT etiketi olmayan hiçbir ürünü almam almanızı da tavsiye etmem arkadaşlar. İlana gelince sahte ilanınki onaylanmış sizinki neden onay sürecinde onu anlamadım.

Lazzz

Rektör
Sahibinden GeT etiketi olmayan hiçbir ürünü almam almanızı da tavsiye etmem arkadaşlar. İlana gelince sahte ilanınki onaylanmış sizinki neden onay sürecinde onu anlamadım.
Ben bir suru telefon aldım sattım get olmadığı halde, bana göre get olmayıp elden alışveriş daha güvenli yapılıyor. Bugüne kadar ki hiçbir alışverişimde problem yasamadım ben ama böyle bilgisayar filan alacaksanız elden alacaksınız gidip test edeceksiniz her şeyini a dan z ye kontrolden geçireceksiniz. Ne yazık ki bizim ülkemizde dolandırıcılığa fazla bir ceza vermedikleri icin önüne gelen dolandırıcı oluyor, bu yüzden kimsenin kimseye güveni kalmadı artık.

trgame

Üyecik
Arkadaşlar bende 3 gün sonra sahibinden sitesinden bir arkadaştan sony xperia z3 compact tablet bilgisayar alacağım ama tablet bilgisayarın orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Sıfır olduğufa anlaşılırmı çünki sıfır vereceğim diyor yani ikinci el değil

xmen11

Üyecik
Merhaba arkadaşlar, bende sahibinden.com üzerinden sahte ilan veren bir kişinin bilgilerini paylaşmak istiyorum.
Kişi Adı: Levent Demir
İlanlarda Telefon Bilgisi saklı,sonradan iletişime geçtiğinizde verdiği telefon numarası aşağıdaki gibidir.
Telefon: 0534 305 65 90
Ben birçok kuruma şikayet başvurusunda bulundum. Bu kişiye kesinlikle dikkat etmenizi öneririm.
İyi forumlar...

xmen11

Üyecik
Merhaba arkadaşlar, bende sahibinden.com üzerinden sahte ilan veren bir kişinin bilgilerini paylaşmak istiyorum.
Kişi Adı: Levent Demir
İlanlarda Telefon Bilgisi saklı,sonradan iletişime geçtiğinizde verdiği telefon numarası aşağıdaki gibidir.
Telefon: 0534 305 65 90
Ben birçok kuruma şikayet başvurusunda bulundum. Bu kişiye kesinlikle dikkat etmenizi öneririm.
İyi forumlar...

Bu kişinin vermiş olduğu banka bilgilerini de paylaşmak istiyorum ki daha fazla kişi mağdur olmasın.

Ad-Soyad: Levent Demir
Banka: ING BANK
Banka Kodu: 99
Şube: İstanbul/Genel Müdürlük
Şube Kodu: 00001
Hesap No: 5157 5570 3004 6964

pafta23

Üyecik
Ufuk Akıncı dolandırıcıdır sahibinden.com a başkasına ait ilanlar koyuyor uygun fiyat yazıp kapora istiyor sonra kaporanın üstüne yatıyor ulaşılamıyor dikat edin.

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Öyle birşey ile rasgelirseniz birşey yapmanıza gerek yok. Siz farketseniz dahi birşey demeyin. Biri satın alsın, adamın elinde mal hani ? Ya dava yolu ile temin edilecek bu mal sözleşmede verilen fiyata ya da adam para iadesi verecek. Bir iki kere gazeteye çıksın da görsünler. Ayrıca çıkarsa sahibinden gibi siteler daha titiz olmak zorunda kalacak kötü reklamı düzeltmek için.

xmen11

Üyecik
Ufuk Akıncı dolandırıcıdır sahibinden.com a başkasına ait ilanlar koyuyor uygun fiyat yazıp kapora istiyor sonra kaporanın üstüne yatıyor ulaşılamıyor dikat edin.
Hocam geçmiş olsun öncelikle. Size tavsiyem mutlaka sahibinden.com ile iletişime geçin. Konuyu anlattığınızda ilan numarası vs. istiyorlar. Sonra anında kişinin bütün hesabını kapatıp siliyorlar. Sonrasında da polise gidip şikayette bulunabilirsiniz. (Bilişim Suçları Kısmına) En azından böyle soytarılar başka insanların canını yakmaz.

Son mesajlar