Dev final öncesi sinirler gerildi

Bu konuyu okuyanlar

cacar

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi 2006-2007 sezonu final maçı yarın Yunanistan’ın başkenti Atina’da yapılacak.
Atina Olimpiyat Stadı’nda saat 21.45’de başlayacak maçı Alman hakem Herbert Fandel yönetecek.
Avrupa Şampiyonlar Ligi finalinde İtalya'nın Milan ile İngiltere'nin Liverpool takımları, başkent Atina'da karşı karşıya gelecek.
Finalistlerden Milan'ın 6, Liverpool'un ise 5 kupası bulunuyor.
İtalya'nın Milan takımı, Avrupa'nın en büyük kupasında şimdiye dek 10 kez final oynarken, bunlardan 6'sında kupayı müzesine götürme başarısını gösterdi.
İngiltere'nin Liverpool ekibi ise 6 kez final oynarken, bunlardan 5'inde kapaya uzanmayı başardı.

Dev final öncesi sinirler gerildi

Dev final öncesi sinirler gerildi. Yarın Atina'da oynanacak Şampiyonlar Ligi finali öncesi İstanbul'da oynanan 2005 Devler Ligi finalinin defterleri açıldı.
Liverpool'un kaptanı Gerrard'ın İstanbul'da ilk yarı sonunda 3-0 önde olan Milanlılar'ın kutlamaya devre arasında başladığı iddiası İtalyanları çok kızdırdı. Milan'ın teknik direktörü Ancelotti, Gerrard'ın iddialarını sert bir şekilde, zaman zaman argo ve küfürlü sözcüklerle yanıt verdi. Ancelotti devre arasında futbolcularına 'sadece iyi oynamaya devam etmemiz gerekir' dediğini dile getirdi.

Gerrard ile Gattuso arasında kedi-köpek kavgası

Kitabında kendisine ‘kedi yavrusu’ diyen Liverpool’un yıldızı Gerrard’a Gattuso’nun yanıtı sert oldu.
Kaleme aldığı otobiyografisinde Liverpool’un yıldız oyuncusu Steven Gerrard, AC Milan’ın orta saha yıldızı Gennaro Gattuso için kullandığı sert ifadelerle spor dünyasını şaşkına çevirdi. Gattuso’nun bu sözlere cevabıysa gecikmedi.
Gattuso’dan ‘kedi yavrusu’ diye bahseden Gerrard’ın kitabındaki diğer satırlar ise şöyle: ‘Sinirli bir yapıya sahip izlenimi verse de küçük bir kedi yavrusu kadar korkak! İnsanlar onu önemsiyor ama ben bunun nedenini bilmiyorum. Her hafta Gattuso’yla maç yapabilirim. Rakibi için tehlike arz etmeyen bir oyuncu. Benim çekineceğim orta saha oyuncuları örneğin Riquelme, Kaka ya da Ronaldinho’dur. Gattuso sadece taraftar için oynar. Sahada tiyatral ve duygusal bir havası var’.
Gerrard’ın bu sözlerinin üzerine küçük bir kedi değil, pitbull olduğunu söyleyen Gattuso ise ‘Onun tüm bunları söylediğine inanmıyorum ama eğer bu ifadeleri kullandığı doğruysa ona şunu söyleyebilirim; kendimi bir kedi gibi değil bir pitbull gibi hissediyorum’ dedi.
23 Mayıs Şampiyonlar Ligi final maçı öncesinde iki yıldız futbolcu arasında yaşanan söz düellosu spor dünyasını şaşkına çevirdi.

İSTANBUL'DAKİ FİNALİN RÖVANŞI

İtalya'nın Milan ile İngiltere'nin Liverpool takımları, 2005 yılında İstanbul'daki finalin rövanşına 2 yıl sonra Atina'da çıkacak.
Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 2004-2005 sezonunda, 25 Mayıs 2005 tarihinde iki takım arasında İstanbul'da yapılan final maçı tarihe geçti.
Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki finalin ilk yarısını 3-0 önde kapatan Milan, ikinci yarıda üst üste gelen Liverpool gollerine engel olamadı ve karşılaşmanın normal süresi 3-3 berabere bitti. Uzatma bölümünde gol olmayınca penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışlarında rakibine 3-2 üstünlük kuran Liverpool, toplam 6-5'lik skorla kupayı müzesine götürdü.
Bu karşılaşma ''Kupa 1''de finaller tarihinin en ilginçleri arasında yer aldı.

EN ÇOK KAZANAN REAL MADRİD

İspanya'nın Real Madrid takımı, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000 ve 2002 yıllarında olmak üzere toplam 9 kez mutlu sona ulaşarak, Avrupa'nın en büyük kupasını en çok kazanan takım oldu.
Mor-beyazlılar, 1962, 1964 ve 1981 yıllarında yaptıkları final maçlarında ise sahadan yenik ayrılarak kupaya uzanamamışlardı.

38 FARKLI TAKIM FİNAL OYNADI, 21'İ KUPA KAZANDI

Avrupa'nın kulüpler bazında en büyük kupasında şimdiye dek 38 farklı takım final oynarken, bunlardan 21'i kupayı müzesine götürme başarısı gösterdi.
Kupayı, Real Madrid 9, Milan 6, Liverpool 5, Ajax ve Bayern Münih 4'er, Benfica, Inter, Juventus, Manchester United, Nottingham Forest, Porto ve Barcelona 2'şer, Aston Villa, Borussia Dortmund, Celtic, Kızılyıldız, Feyenoord, Hamburg, Olympique Marsilya, PSV Eindhoven ve Steaua Bükreş de 1'er kez kazandı.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/2007/05/22/son/sonspo14.asp

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
bence milan alacak :)

cacar

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
ben yine liverpool ün almasını istiyorum

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
bol gollu bır mac olur ıns fınale yakısır 8)

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Şampiyonlar Ligi finalinde Liverpool'u 2-1 mağlup eden AC Milan mutlu sona ulaştı.

Goller: Dk. 45 ve 82 Inzaghi (Milan), Dk. 89 Kuyt (Liverpool)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Final deyince benim aklıma sınavdan başka bişey gelmiyor :-\