Dev Ekran Kartları Savaşa Hazırlanıyor

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben NVIDIA GTX 590 diyorum.Daha önce ATİ'yi kullandım memnun kalmadım.Nvidia'dan daha ucuz ve daha az elektrik harcar diye aldım ama performansta ve kalite olarak pek hoşuma gitmedi.Şu an EVGA GeForce GTX 580 FTW Hydro Copper 2 kullanıyorum ve çok memnunum.

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben NVIDIA GTX 590 diyorum.Daha önce ATİ'yi kullandım memnun kalmadım.Nvidia'dan daha ucuz ve daha az elektrik harcar diye aldım ama performansta ve kalite olarak pek hoşuma gitmedi.Şu an EVGA GeForce GTX 580 FTW Hydro Copper 2 kullanıyorum ve çok memnunum.

Oyunlardaki FPS performansları birebir aynı sonucu veren bir amd birde nvidia kartı karşılaştırdığında, fiyat olarak amd'nin çok daha ucuz olduğunu göreceksin.

Fakat oyunların çoğu nvidia'yı desteklediğinden, amd kartlarda oyunlarda bazı sorunlar olabiliyor. Mesela ATI 4000 serisinde oyunlarda gölgelerde problem oluyordu. Nvidia ile gözle görülür fark vardı gölgelerde. Sonraki serilerde de devam ettimi bu bilmiyorum.

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
2-3 minimlik ekran kartları oldu 10-20cm bilgisayar kasaları bir oda kadar olursa sasırmam

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
AMD'nin tek fanlı soğutucusu nedense gözüme soğutucu gibi gelmiyor :D

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
AMD'nin tek fanlı soğutucusu nedense gözüme soğutucu gibi gelmiyor :D

AMD fabrika çıkışlı fanlar öyle evet. Bilerek koymuyorlar çünkü zotac sapphire vs. gibi üreticiler kendi fanlarını koyup piyasaya sürsünler diye.

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Oyunlardaki FPS performansları birebir aynı sonucu veren bir amd birde nvidia kartı karşılaştırdığında, fiyat olarak amd'nin çok daha ucuz olduğunu göreceksin.

Fakat oyunların çoğu nvidia'yı desteklediğinden, amd kartlarda oyunlarda bazı sorunlar olabiliyor. Mesela ATI 4000 serisinde oyunlarda gölgelerde problem oluyordu. Nvidia ile gözle görülür fark vardı gölgelerde. Sonraki serilerde de devam ettimi bu bilmiyorum.

yauuu ben oyunlardan bahsetmedimki ama şunu söyleyim piyasada en iyi şuanda GeForce GTX 580 dir.Tek işlemci olmasını rağmen.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Tek gpu'da Nvidia hep liderdi zaten. Ancak 5970'e bir türlü cevap veremedi. Sonucu ben de merak ediyorum ama kuvvetle muhtemel Nvidia'nın kartı daha iyi olacaktır. Isınma sorunlarının önüne geçmek ve güç değerlerini düşük tutmak için alt seviye gpu'lara yönelmezse tabi.

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yauuu ben oyunlardan bahsetmedimki ama şunu söyleyim piyasada en iyi şuanda GeForce GTX 580 dir.Tek işlemci olmasını rağmen.

Performans ile ilgili yorum yazdın, ekran kartı performansını 3D performansı dışında neyle ölçeceksin >_>

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Performans ile ilgili yorum yazdın, ekran kartı performansını 3D performansı dışında neyle ölçeceksin >_>

Ben CAD, DCC ve 4D datasets kullanıyorum yani Cuda teknolojisi ile ortaya süper bir şekilde göstermektedir.Ati'de ise bu yok .3D ise zaten her kartta neredeyse var

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben CAD, DCC ve 4D datasets kullanıyorum yani Cuda teknolojisi ile ortaya süper bir şekilde göstermektedir.Ati'de ise bu yok .3D ise zaten her kartta neredeyse var

Aynı şeyden bahsediyoruz. nVidia kendine bağlamak için Cuda'dır Physx'dir bu tür şeylerle üstünlük sağlıyor.

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Her ne kadar en güçlü ekran kartını üretse de üreticiler esas etken fiyat oluyor.sonra da ısı,güç tüketimi,o.c kapasitesi falan geliyor.ama tavsiyem yeni çıkacak x2 kartlardan herhangi birinin alınmaması.özellikle uzun süre kullanılmak isteniyorsa.28 nm kartlar büyük ihtimal yazın çıkmış olacak ve şu anki kartlar arasında ciddi performans farkları olacak.ama şunu diyeyim gtx590 elle seçilmiş gpu lardan ve sınırlı sayıda üretilecek ve çok pahalı olacak.o yüzden şimdiden diyeyim iki kartı performans olarak karşılaştırmayın.

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
kart çok uzun yaa.. hiçbir kasaya sığmaz bu kart :)