Detay Dediğin Böyle Olur

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Kalitesi artan ve boyutu küçülen kameraların maharetleri de nam salıyor. Bir çakmağın yanmasını kaydeden bu kameranın görüntülerini yavaşça izlemek ister misiniz?

Aşağıda izleyeceğiniz görüntünün yavaşlatılmış halinin bu kadar net görülmesinin nedeni; görüntüyü kaydeden kameranın piyasada bulunan kameralardan farklı olarak, bir saniye içerisinde kaydettiği kare sayısının çok fazla olması. Bu kalitede kayıt yapan kameraların yaygınlaşmasına biraz daha zaman var. Bu zaman, bahsettiğimiz teknolojinin geliştirilmesi ve ucuzlatılması için gerekli.

[flash=400,326]http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=-179845677350590053&hl=en[/flash]​

Yazar: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

l3urak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu geliştirilince ne mükemmel bişi olur mrk ettm dorusu :S

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Biliyorum bunu. Çok da yeni bir video değil.

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Bu kameranın markasını modelini falan merak ettim ben şimdi ::)

Sait ALEV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet Çok Güzel Merak ediyorum bu teknoloji nerede ve ne zaman nokta koyacak. ::)
Aslında teknoloyi iyiye kullanırsan çok güzel ama ne yazık ki sahtekakarlığa kullananlarda çıkınca insanın canı sıkılıyor.

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Abi şu kameranın marka ve modelini söyleyinde içimizde kıpraşan şey dursun artık :D

srtc91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bu tip kameraları bilirim.Bir saniye içerisinde normal kameralara göre daha çok resim çektikleri için, aynı hızda oynatıldıklarında çok daha detaylı olurlar.

Çakmak olayına gelirsek, bu da çok basit bir olay.

Kriptograf

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
gerçekten saniyede en fazla kareyi yakalayan kamera gerçek zamanla nasıl eşleşecek yani gerçek zamanda saniyede gözlerimiz kaç kare körüyor sonu ne bunun

(Teorik düşünürsek sanırım bunlar saniyede 1000lerce görüntü hatta daha fazla görüntü yakalayacak ve arada gözle hiçbir zaman görülmeyecek olan kareler ortaya çıkacak.sanırım bunun sonu ışık hızı olacak gözümüzü açtığımız anda gördüğümüz ilk şeyi görme hızımız ışık hızı e kamera 1 saniye içinde ışık hızı kadar hızlı çekimler yparsa sanırım sonu olacak bu yönde gelişen teknolojinin.:) ben yazarken umarım sizin bunu okuduktan sonra anladığınız şeyi düşünmüşümdür.Çünkü yazdıklarım yanlış anlaşılmaya çok müsait oldu sanki :D