Desibel rekoru kırıldı! Yeni rekor 131.76 dB ile Galatasaray'ın!

Bu konuyu okuyanlar

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
insanların damarına basılıyor bi yere kadar yani

yok hocam öyle değil.Ben galatasaraylıyım.Yani yok ses rekoru kırılmış falan fistan bunlar beni ilgilendirmiyor , çoğu galatasaray taraftarını da ilgilendirdiğini de sanmıyorum.Bizi ilgilendiren kısmı maç , onuda kaybetmişiz zaten.Yani yok en yüksek sesi Beşiktaş çıkarmış ya da Fenerbahçe çıkarmış umrumda değil.Hangi takım için yazılırsa yazılsın o şekilde bir yorum yazılması bence yanlışdır.Yani sen yediremiyorlar , kaldıramıyorlar , zorlarına gitti bilmem ne oldu desende demesende farketmiyor.Öyle bi yorum olmaz..Çok da maç izleyen birisi değilimki zoruma gitsin ,sanki rekoru bana mı kırıyorlar :) ilginçsiniz valla..

needforspeed

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu işler hava atmakla olmaz. Beşiktaşa hava atcaz diye gittiler biryerlerini yırttılar bu kadar basit.

Asıl rekor takımın için can atarak bağırmaktır.

Eğer bu işler hava atmakla oluyorsa Bir Beşiktaşı taraftarı olarak çıkarız sahaya 150 desibele kadar yolumuz var.

Galatasaray taraftarı kendi egosunu tatmin etti bütün olay bu.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Galatasaray 2-1 yenildiği maçta desibel rekoru kırmıştır:D.Yenildik diyede bu kadar bağrılmazki:D.Tebrik ediyoruz.

premier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu işler hava atmakla olmaz. Beşiktaşa hava atcaz diye gittiler biryerlerini yırttılar bu kadar basit.

Asıl rekor takımın için can atarak bağırmaktır.

Eğer bu işler hava atmakla oluyorsa Bir Beşiktaşı taraftarı olarak çıkarız sahaya 150 desibele kadar yolumuz var.

Galatasaray taraftarı kendi egosunu tatmin etti bütün olay bu.

Peki senin bu mesajda yaptığın farklı bir şey mi acaba?

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
@uma350 haklısın hocam, bana laf düşmez gs kendi bilir, bencede desibel rekoru kıranı Sanki bana Direk Şampiyonlar Ligine yolluyorlar :D

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Biraz da işin eğlence tarafına bakın, taraftarlar oraya gitmiş. Eğlenmek istiyorlar ve stadın muhteşem akustiğinden dolayı böyle bir deneme yapılıyor. Böyle yırtınıyorlar gibi çocukça laflara gerek yok. Yırtınıyorlar derseniz siz niye burada yırtınıyorsunuz diye sorarlar.

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
Biraz da işin eğlence tarafına bakın, taraftarlar oraya gitmiş. Eğlenmek istiyorlar ve stadın muhteşem akustiğinden dolayı böyle bir deneme yapılıyor. Böyle yırtınıyorlar gibi çocukça laflara gerek yok. Yırtınıyorlar derseniz siz niye burada yırtınıyorsunuz diye sorarlar.

aynen katılıyorum...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Dert etmeyin yahu. Rekor kırıldı, konu kapandı. :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bazen insanlar gerçeği bildikleri halde yalanlara inanıp mutlu olmak isterler :)

Tamam rekor GS nin

Biz alıştık Şerefli İkinciliklere :)

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
hadi benden size bi 150 desibel.alın sizin olsun

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Galatasaray bu yıl rekor üstüne rekor kırıyor.. Hadi hayırlısı :D

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Yahu öyle yada böyle adamlar en yüksek sesi çıkartmış. Beşiktaş'lıların biz daha az seyirciyle, açık tribünlerde bağırdık. Guiness yetkilisi çağırmadık demesi boşuna. Ayrıca bu kadar önemli mi ki rekabete çeviriyorsunuz bunu.

Reaksiyon puanı
66
bu konu iyice geyik oldu:p 1 ay sürer herhalde bu geyikler:D

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Fir Fenerbahçe taraftarı olarak şöyle demek istiyorum.2-1 Yenildikten Sonra Galatasaray'a amorti gibi bişey oldu bu desibel rekoru :D

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
kadıköyde de biz oynadık ttarenada da biz oynadık ama hüsrana uğrayan biziz fener maçlarında neden acaba ?

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
nesibeli kırıldı ama boşunaaaaa....

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
beşiktaşın eksiği yoktu kıramamak için kat kat üstün olsada deniz in yanında olması bu rekora etken olarak gösterilmiştir.
ayrıca rekor rekordur takımını destekledi onlarca galatasaraylı orada boş boş laga luga yapmadı.
adamların rekorlarını küçümsemek yada görmezden gelmek saygısızlık olur

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Biz rekoru böyle mi alacaktık :D güzel bir maçta yani neticesi güzel bir maçta olsaydı daha dadından yeenmez olurdu ;)

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
İstifa sesleri kırmış olsa gerek :)

queresma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dünya record 132 desibel uefa listesinde yerini alıyor bunu uefa ve avrupada herkes biliyor varsın Guinness World Record bilmesin fark etmez sonuçta g. s beşiktaşın rekorunu geçemedi 30.000 kişi üstü açık bir stad 132 desibel tt arena üstü kapalı 50.000 kişi ve 131 desibel bide inönü stadı üstü kapalı olsa rekor ne olur düşünmek bile istemiyorum g.s böle ancak kendi rekorunu kırar :)

---------- Post added at 09:42 ---------- Previous post was at 09:39 ----------

beşiktaşın eksiği yoktu kıramamak için kat kat üstün olsada deniz in yanında olması bu rekora etken olarak gösterilmiştir.
ayrıca rekor rekordur takımını destekledi onlarca galatasaraylı orada boş boş laga luga yapmadı.
adamların rekorlarını küçümsemek yada görmezden gelmek saygısızlık olur

rekor ancak yapılan en yüksek rekoru geçtiğinde olur ve o kurulaşa değil bilinen ve kayıtlarda olnlar baz alınır bu Guinness World Record un kendi kayıt edip etmemesinden kaynaklanıyor
131 desibel 132 den büyükse diyecek bişey kalmıyor bizde 10 yapıp rekoru geçelim demekten başka :):):)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Demek ki Beşiktaşımıza yeni stat yapılınca 140 DB'yi rahat göreceğiz :D

ulass09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ah yalan mutluluklar ne güzel demi :D bak arkadaşım ne güzel yazmış yukarda 131 132den büyükse ne diyelim :lol:

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
beşiktaş ve galatasaray için desibel ligi kurulsun orada kapışsınlar zaten süper ligde pek iddiaları yok

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
GS bir organizasyon yapmış resmi olsun diye yetkili çağırmış. guinness world records da kayıtlı rekor kırılmış... aslında olay bu kadar sade basit ...
ama ne desibelmiş anlamadım bazılarını baya germiş...

yok siz rekor için toplanmışınız da ondan öyle ses çıkmış mış .. evet doğru sanane ?
biz rekor için değil bir yerimizi yırtmadık falan fillan sanki hermaç 132 db destek oluyorlar :)

bir de hesap yapanlar var yok stadın üstü açıkmış yok 30 00 kişiymiş .. kapalı olsa 50 bin olsa falan filan... Rekorun adı "Bir spor stadyumunda tezahürat ile ulaşılan en yüksek ses rekorunu" o zaman gidelim 2-3 bin kişilik bir kapalı spor salonuna 100 db ses çıkarsak arkadaşların kurduğu oran- orantı ile 200 olur :)))

alt tarafı basit bir eğlence neden bu kadar ciddiye alıp s...k yarışına çeviriyorlar anlamadım...

biz bağırıyoruz da ne oluyor , izleyin bir Premier League veya la liga maçı hakem üzerinde nasıl baskı kuruyor taraftar ...hemde 100 db bile ses çıkarmadan....

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Beşiktaş taraftarı tribünde bir numaradır, diyecek bir şeyimiz yok :) Keşke bizim taraftar da öyle olsa, ama resmi rekor bizde :D Bu rekorla Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan alacaklarmış bizi :D Şaka bir yana, çok fazla büyütüyorsunuz. Altı üstü bir Guiness rekoru, bu sene düştüğümüz halden sonra 300 db çıkarsak ne faydası var.

Son mesajlar