Dersleri Çok Fazla Kafaya Takma

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Küçük şeyleri çok fazla kafama takıyorum.Takdığım şeyler genelde okul ile ilgili oluyor.En basitinden matematik il genel ortak sınavından okulda en yüksek notu aldım (95) ama çok çok basit bir hata yüzünden 100 almayı kaçırdım.Soruyu hiç anlamamış olsam hadi neysede basit bir hata yüzünden puanım gitti.Aynısı fizik ve kimyadada oldu fizikde 28-(-22)'yi yanlış çıkardım diye 100 puanı kaçırdım kimyada 3,6'dan 2'yi o anki dalgınlıkla yanlış çıkardım diye 10 puanım gitti 75 aldım.Normalde zor alınan notlar herkesin istediği ve mutlu olduğu notlar benimde normalde çok mutlu olduğum notlar ama zor soruları yapıp çok basit hatalar ile 100 puanı kaçırınca veya basit bir çıkarma yüzünden 10 puanım gidince bu benim aklımdan çıkmıyor.Mutlu olamıyorum çünkü aylar öncesinden düzenli olarak çalıştığım dersin sınavından bir gün önceki akşam saat 6 da başlayıp gece 2-3'lere kadar çalışıp basit bir hata yapmak beni çok fazla üzüyor.Sorum şu, böyle basit konuları nasıl kafamdan atarım?

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Aslında kafaya takmamak veya kafadan atmak bana kalırsa yanlış, çünkü eğer bir şeyi hedef olarak belirliyorsak kesinlikle kafamızı doldurmalı, bizi meşgul edip düşündürmelidir. Zira alttan almak ve her seferinde kafaya takmamak rahat olmak gibi durumların sonu her zaman iyi olmuyor, Sakıp Sabancı'nın bir sözü vardır; "Hiçbir işin kıyısından köşesinden tutmayın, yaptığınız işe tüm gücünüzle sarılın."