Derslerden anlıyormusunuz?

Bu konuyu okuyanlar

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Ben Türkiye'nin hizmetlerinden memnunum ama en çok geliştirilmesi gereken ilk ve önemli şey eğitim. Eğitim sisteminin tamamen gözden geçirilmesi ve düzenlenmesi gerekiyor. Ben zaten Açık Öğretim Lisesi öğrencisiyim ve sadece internetten öğrenebiliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beyin göçü çok fazla aynı zamanda:

RAVENHOLMA

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Bizim okul Fen Bilimleri Proje bazı hocalar burası Fen Lisesi diyiyor ve çok zorluyorlar.Bazılarıda burası düz lise diyiyor ve zorlamıyor zorlayanların verdiği ödevleri EBA ders bilgileriyle çözmek imkansız!!!

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bilgiler çok yüzeysel gibi duruyor (eba ile alakam yok fakat küçük kardeşimle izledim), p sorularla soru çözülmez gibi duruyor. Vaktinizi sabah ona kalkmak yerine uyuyun ve konu anlatımlı bir kitaptan okuyun konuyu.

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Aynen bende anlamıyorum sorular alakasız. Sınavlarda gidecez. Belgelerimin hepsi takdir biri teşekkur ama en fazla teşekkür alacağım heralde.
Aldığım teşekkür ise ilk okul 4 ten kalma

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Konu anlatımı kitaplar konu ablatmak için değil konuyu kavratmak içindir. Youtube da ders anlatan mükemmel hocalar var. Güzel uyku çekin oradan dinleyin
Evet var. Doğru. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen bende anlamıyorum sorular alakasız. Sınavlarda gidecez. Belgelerimin hepsi takdir biri teşekkur ama en fazla teşekkür alacağım heralde.
Aldığım teşekkür ise ilk okul 4 ten kalma
Ben çoğunlukla teşekkür aldım zaten ortaokulda. 4. sınıf 2 teşekkür, 5. ve 6. 1 takdirname, 1 teşekkür, 7. ve 8. sınıf yine teşekkürler aldım. Benim olduğum en iyi dersler İngilizce, Din kültürü ve Türkçe idi.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Ben sadece ilkokul kanalını izlediğim için anlıyomuş gibi yapıyorum diyelim:) Küçükler için iyide büyüklere yüzeysel gelir muhtemelen neyse zaten bu konular sınavda çıkmıycak gençler rahat olun. Artık kendiniz çalışcaksınz geri kalanınıda.

RAVENHOLMA

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Ben sadece ilkokul kanalını izlediğim için anlıyomuş gibi yapıyorum diyelim:) Küçükler için iyide büyüklere yüzeysel gelir muhtemelen neyse zaten bu konular sınavda çıkmıycak gençler rahat olun. Artık kendiniz çalışcaksınz geri kalanınıda.
Nasıl yani sınavda çıkmayacak?

Reaksiyon puanı
3,027
İçerikleri genel olarak yeterli bulmuyorum. Bir haftada yapıldıklarından dolayı yorum yapmak pek doğru olmaz fakat bu sistemin birkaç ay gideceğini var sayarsak umarım çok çalışıyorlardır.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Nasıl yani sınavda çıkmayacak?
Tvde anlatılanlardan sorumlu değilsiniz diye duymuştum.Sınav bazında bir araştırın isterseniz. Milli eğitim bakanının konuşmasında öyle bir şey dediğini hatırlıyorum.Uzaktan eğitimle değil yüzyüze eğitimle öğrendiklerinizden sorumlu olmalısınız.