Soru Ders İçin Bilgisayar Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

OBirGamer

Profesör
Reaksiyon puanı
678
Şu anda 8. Sınıfım. Beni en az lise sona kadar götürecek bir bilgisayara ihtiyacım var. Bütçe 20000 TL. Üstüne en fazla zorlarsam 24000 TL, oyun için xbox var sadece yazılım, 3d tasarım, edit, photoshop gibi konular için. Sıfır olursa daha iyi olur.

Son düzenleme:

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

Daha iyisi var mı? Var.
Daha ucuzu var mı? Hayli hayli var.

Neden bu laptop? Daha ucuz segmentteki "fiyat/performans" ürünlerini mağazalardan biliyorum. (Lenovo Ideapad olsun, HP'nin giriş segmenti ürünleri olsun...) Kasaları, ekranları, donanımları iyi hissettirmiyor. Klavyeleri, touchpadleri rahat değil. Tabi ki para senin paran. Eğer ben o ekrana bakarım, laptop için ek klavye alırım, touchpad'i zaten kullanmam, pil ömrü benim için pek önemli değil, yeter ki ucuz olsun diyorsan ideapadler de fena değiller.

OBirGamer

Profesör
Reaksiyon puanı
678

Daha iyisi var mı? Var.
Daha ucuzu var mı? Hayli hayli var.

Neden bu laptop? Daha ucuz segmentteki "fiyat/performans" ürünlerini mağazalardan biliyorum. (Lenovo Ideapad olsun, HP'nin giriş segmenti ürünleri olsun...) Kasaları, ekranları, donanımları iyi hissettirmiyor. Klavyeleri, touchpadleri rahat değil. Tabi ki para senin paran. Eğer ben o ekrana bakarım, laptop için ek klavye alırım, touchpad'i zaten kullanmam, pil ömrü benim için pek önemli değil, yeter ki ucuz olsun diyorsan ideapadler de fena değiller.
HP kullandım hiç memnun etmedi. Aklımda öğrenci indirimli zorlayıp Macbook M1 almak var da bilemedim.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
HP kullandım hiç memnun etmedi. Aklımda öğrenci indirimli zorlayıp Macbook M1 almak var da bilemedim.
En sağlamı bu olur. Uzunca bir süre seni götürecek bir şey almış olursun. Ekran iyi olur. Online dersler için de iyi bir kamera ve mikrofonun olur. Bizim üniversitede hocalarımızın çoğu Macbook kullanıyor sırf bu yüzden.

OBirGamer

Profesör
Reaksiyon puanı
678
En sağlamı bu olur. Uzunca bir süre seni götürecek bir şey almış olursun. Ekran iyi olur. Online dersler için de iyi bir kamera ve mikrofonun olur. Bizim üniversitede hocalarımızın çoğu Macbook kullanıyor sırf bu yüzden.
Peki Mac Mini M2 alıp üstüne ekranı, klavyesiyle zaten 24000 buluyor o nasıl olur?

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Bence en mühim olan şey ekran, ekranı çok iyi olsun ki gözlerini bozmasın ve seyrederken keyif almalısın. Bir Macbook işini görebilir. Apple'dan al hediye veriyor diyecem ama fiyatları gereksiz uçmuş. PT en ucuzu ve güveilir:

Oyun için olmayınca ve yazılım için de iyi gibi. Elbette mac olmasın dersen daha ucuz pc'ler var ama dediğim gibi bence ekran en mühim bileşenlerden biri, ben genelde hep ona dikkat ederim.

OBirGamer

Profesör
Reaksiyon puanı
678
Bütçeyi 30000 yaptım. Aklımda Macbook Air 13” M2 almak var. O fiyat bandında daha iyi bir bilgisayar varsa söylerseniz sevinirim.

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Bütçeyi 30000 yaptım. Aklımda Macbook Air 13” M2 almak var. O fiyat bandında daha iyi bir bilgisayar varsa söylerseniz sevinirim.
bence harika seçim. kasası çok güzel. ekranı güzel pil. ömrü harika.

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Daha iyi bir seçenek varmıdır bildiğiniz?
Açıkçası benim için evvela konfor geliyor. Güç ise onu destekliyorsa mühimdir. en son 3 sene önce bir laptop almıştım. Yeni çıkanlarda seçim yapmak zor. Fakat zannıma o fiyata Windows PC olarak genelde oyun pc'si gibi duranlar var. Ne kadar tavsiye edilir bilmiyorum ama Casper'ın laptopları biraz öne çıkıyor. söylenene göre eski Casper gibi değilmiş, bilemiyorum. Bence M2 Macbook Air alacaktım ama hem Windows alışkanlıklarımdan hem başka ihtiyaçlardan almamıştım.

Son mesajlar