Haber Derbi sonrası verilen cezalar belli oldu

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,682
6
725
293
36
Galatasaray - Fenerbahçe arasında oynanan derbi sonrası çıkan olaylar sonrasında, PFDK'nin verdiği cezalar şu şekilde;

Ali Koç: 90 gün hak mahrumiyeti, 780 Bin TL para cezası

Selahattin Baki: 32 gün hak mahrumiyeti, 150 Bin TL para cezası

İrfan Can Eğribayat: 3 maç men, 58.500 TL para cezası

Mert Hakan Yandaş: 5 maç men, 39 Bin TL para cezası

Ertuğrul Karanlık: 5 maç men, 39 Bin TL para cezası

Emre Kartal: 1 yıl hak mahrumiyeti

Jayden Oosterwolde: 1 maç men, 39 Bin TL para cezası

Serhat Doğan: 1 maç men, 19.500 TL para cezası

1024xauto.jpg

Cezaların detayları da şu şekilde;

10- GALATASARAY A.Ş.’nin, 19.05.2024 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KUZEY TRİBÜN 105, 106,107, 206, 207, GÜNEY TRİBÜN 119, 120, 219, 220, BATI TRİBÜN 101, 102, 103, 201, 203, DOĞU TRİBÜN 112 numaralı bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş.’nin, stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı 240.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş.’nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 168.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş.’nin, sportif ekipman talimatına aykırılık nedeniyle 112.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. antrenörü SERHAT DOĞAN’ın, rakip takım mensubuna yönelik hakareti nedeniyle FDT’nin 41/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 19.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

11- FENERBAHÇE A.Ş.’nin, 19.05.2024 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 11. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 620.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜN 418, 419, 420 numaralı bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.’nin, taraftarlarının ve mensubunun neden olduğu saha olayları nedeniyle 336.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.’nin, zaman çizelgesine uygun hareket edilmemesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 112.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.’nin, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 31.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.’nin, Antrenörlerin Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatına aykırılık nedeniyle 250.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

FENERBAHÇE A.Ş.’nin, yöneticilerinin müsabaka sonrası kulüp resmi sosyal medya hesabından (youtube) yapmış oldukları açıklamalarda yer alan sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle 600.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılması,

FENERBAHÇE A.Ş. Başkanı YILDIRIM ALİ KOÇ’un, müsabaka sonrası kulüp resmi sosyal medya hesabından (youtube) yapmış olduğu beyanlarında yer alan sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle FDT’nin 36/1-b maddesi uyarınca ve FDT’nin 11. maddesinin uygulanması suretiyle 90 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 780.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

FENERBAHÇE A.Ş. idarecisi SELAHATTİN BAKİ’nin, müsabaka sonrası kulüp resmi sosyal medya hesabından (youtube) yapmış olduğu beyanlarında yer alan sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle FDT’nin 36/1-b maddesi uyarınca ve FDT’nin 11. maddesinin uygulanması suretiyle 32 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu İRFAN CAN EĞRİBAYAT’ın, rakip takım mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 58.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu MERT HAKAN YANDAŞ’ın, rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle 5 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 39.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. doktoru ERTUĞRUL KARANLIK’ın, rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle 5 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 39.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. görevlisi EMRE KARTAL’ın, Antrenörlerin Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatına aykırılık nedeniyle 1 YIL HAK MAHRUMİYETİ ve 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. görevlisi EMRE KARTAL’ın, rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle 90 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu JAYDEN QUINN OOSTERWOLDE’nin, rakip takım tribünlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 39.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına

Kaynak : Mynet

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,682
6
725
293
36
Diyecek söz bulamıyorum...

Valla dediğim gibi maçı izlemedim, neler yaşandı bilmiyorum ama sizin teknik direktörün oğlunun saha güvenlik amirine 5-6 yumruk attığını gördüm. Ona gelen ceza bana sorarsan az bile, ki babası hemen İngiltere'ye gönderme telaşına düşmüş...

barisbiyik

Profesör
Emektar
23 Ocak 2024
1,761
62
1,997
1,658
Valla dediğim gibi maçı izlemedim, neler yaşandı bilmiyorum ama sizin teknik direktörün oğlunun saha güvenlik amirine 5-6 yumruk attığını gördüm. Ona gelen ceza bana sorarsan az bile, ki babası hemen İngiltere'ye gönderme telaşına düşmüş...
Emre Kartalın ki normal ne kadar stadyumun başkanı saldırsada büyük bir karşılık vermesi sorun teşkil ediyor. Ama şöyle bir durum var Fenerbahçe ve bayrağına saldıran Stadyum başkanı neden hiçbir ceza almadı?

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,682
6
725
293
36
Emre Kartalın ki normal ne kadar stadyumun başkanı saldırsada büyük bir karşılık vermesi sorun teşkil ediyor. Ama şöyle bir durum var Fenerbahçe ve bayrağına saldıran Stadyum başkanı neden hiçbir ceza almadı?

Dediğim gibi sosyal medyada kim ne paylaşırsa ona göre yorum yapıyorum. Dediğin konu hakkında en ufak bir fikrim yok, ama bayrağa saldırı bir suç teşkil etmiyor, neticede bir kulübün bayrağı, ama kişiye saldırı varsa onun da ceza alması gerekiyor tabi.

barisbiyik

Profesör
Emektar
23 Ocak 2024
1,761
62
1,997
1,658
Dediğim gibi sosyal medyada kim ne paylaşırsa ona göre yorum yapıyorum. Dediğin konu hakkında en ufak bir fikrim yok, ama bayrağa saldırı bir suç teşkil etmiyor, neticede bir kulübün bayrağı, ama kişiye saldırı varsa onun da ceza alması gerekiyor tabi.
Futbolcular bayrak açıp poz veriyor ve stadyum başkanı üstlerine doğru koşup temasla birlikte bayrağı çekmeye çalışıyor. Kışkırtma ve saldırı olarak geçer yaptığı olay videoya denk gelirsen daha iyi anlarsın dediğimi... Yani kesinlikle ceza alması gerekiyordu eğer ki o ceza almıyorsa bu olayda ceza alan Mert Hakan, Ertuğrul, Emre Kartal, Oosterwolde ve İrfan Can'ın ceza almaması gerekiyordu. Çünkü açıklanılana göre bu olaydan dolayı ceza aldılar...

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,682
6
725
293
36
Futbolcular bayrak açıp poz veriyor ve stadyum başkanı üstlerine doğru koşup temasla birlikte bayrağı çekmeye çalışıyor. Kışkırtma ve saldırı olarak geçer yaptığı olay videoya denk gelirsen daha iyi anlarsın dediğimi... Yani kesinlikle ceza alması gerekiyordu eğer ki o ceza almıyorsa bu olayda ceza alan Mert Hakan, Ertuğrul, Emre Kartal, Oosterwolde ve İrfan Can'ın ceza almaması gerekiyordu. Çünkü açıklanılana göre bu olaydan dolayı ceza aldılar...

Eğer dediğin gibiyse haklısın onun da ceza alması gerekiyordu. Abi bilmiyorum çok değişik insanlarız. Kim kimi kolluyor, kim kimi neden kolluyor, kimin ne işine yarıyor bu olaylar cidden basmıyor kafam. :D

barisbiyik

Profesör
Emektar
23 Ocak 2024
1,761
62
1,997
1,658
Eğer dediğin gibiyse haklısın onun da ceza alması gerekiyordu. Abi bilmiyorum çok değişik insanlarız. Kim kimi kolluyor, kim kimi neden kolluyor, kimin ne işine yarıyor bu olaylar cidden basmıyor kafam. :D
Valla kısacası hocam süper lig berbat bir yer kesinlikle değişmesi ve sert tarafsız olması gerekiyor. 5. sınıfta sınıf başkanıyken 30 kişi benim sözümü daha çok dinliyordu :D

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,682
6
725
293
36
Valla kısacası hocam süper lig berbat bir yer kesinlikle değişmesi ve sert tarafsız olması gerekiyor. 5. sınıfta sınıf başkanıyken 30 kişi benim sözümü daha çok dinliyordu :D

Eski zamanlarda başkanların ağırlığı oluyordu. Şimdi sağa sola o titri verdikleri için kimse umursamıyor. Senin de paran, bağlantıların olsaydı seni bile başkan yapabilirlerdi :D