Derbi kararı açıklandı: Galatasaray 3-0 hükmen galip!

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
NoImgThumbM.gif

TFF Yönetim Kurulu Kararı

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 22.10.2013 tarihli toplantısında, 22.09.2013 tarihinde Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan Beşiktaş A.Ş. - Galatasaray A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakası hakkında kararını verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2-1 Galatasaray A.Ş. lehine devam ederken 93. dakikada müsabaka hakemi tarafından tatil edilen müsabaka ile ilgili olarak, Beşiktaş A.Ş. Kulübü'nün Futbol Müsabaka Talimatı'nın 19. Maddesi uyarınca (3-0) hükmen yenik sayılmasına, Galatasaray A.Ş. Kulübü'nün (3-0) hükmen galip sayılmasına oyçokluğuyla karar vermiştir."

TFF

besiktas_gsaray_derbisinde_karar_belli_oldu13824518940_h1087133.jpg

Derbi kararının verileceği tarih belli oldu

Tahkim Kurulu kararlarının beklenmesinden dolayı bir hayli sarkan Beşiktaş - G.Saray maçıyla ilgili kararın verileceği gün belli oldu.

TFF yönetim kurulu yarın (salı günü) saat 14.00'te İstinye'de yapacağı yönetim kurulu toplantısında 2-1 G.Saray'ın galibiyetiyle giden ancak bitime 2 dakika kala hakem Fırat Aydınus tarafından tatil edilen maçın tescili ile ilgili nihai kararını verecek.

Talimatlara göre maçın hakem, temsilci ve gözlemci raporlarını çerçevesinde kararını verecek olan TFF toplantı sonrası kararını yazılı olarak açıklayacak. 3-0 G.Saray'ın hükmen galibiyeti çerçevesinde tescil edilmesi beklenen karşılaşmayla ilgili TFF yönetiminin bir sürpriz yaparak karşılaşmayı 2-1 G.Saray'ın galibiyeti şeklinde de tescil edebileceği iddia edildi.

KAYNAK

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Bence maçı beşiktaşa vercekler bu tüpçünün işi belli olmaz.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Şimdi bize 5-10 maç seyircisiz maç oynama cezası, Mancini'ye de 3-4 hafta ceza gelebilir.

Her şeyi beklerim bu saatten sonra. :D

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Maçı tamamen iptal etsinler. :D Hem o sahaya inenler de Beşiktaş taraftarı değil.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Hükmen mağlubiyet kararı çıkarsa tekrarında Beşiktaş'ın küme düşecek olması TFF'de korku yaratıyor.
3-4 sene önce Diyarbakırspor'a veremediler hükmen mağlubiyeti şimdi Beşiktaş'a mı verecekler ?
İhtimal vermiyorum.

Talimatnameye göre maçı tamamen tekrar oynatma kararı bile verebilirler.
"Ne şiş yansın ne de kebap" derler 2-1'i tescil ederler.

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Tekrar oynansın u* :D :D :D Dermişim ......

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
ben 3-0 hükmen vereceklerinden bile şüpheliyim bu federasyondan beklenir eee maksat g.saraya zarar vermek değil mi

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
karar: olaylar soyunma ve hakem odalarına yansımadığından dolayı .....

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Az önce amatör küme maçlarına bakıyordum. Hükümler mağlubiyetler havada uçuşuyor.

23 Şubatspor 4.hafta karşılaşmasını 6-5 kazanmasına rağmen, kendisine ait olmayan lisans ile futbolcu oynatması nedeni ile 5-0 hükmen mağlub ilan edildi.

• Ardahan 23 Şubatspor 11.haftadan itibaren ligden ihraç edildi.
  • Çayırbaşı ve Ağzıpek 12.hafta maçlarında yöneticisi olmadığı için hükmen mağlup oldu.
  • 11.hafta maçları Haluk Levent Konseri nedeniyle ertelendi.
  • 14.haftaya ait Gölespor-Kalespor maçı 1-0 devam ederken 70.dakikada hakem tarafından tatil edildi.Maç 3-0 hükmen Gölespor lehine tescil edildi.
3 takım ihraç. :)

Eğer üstteki takımlardan biri 3 büyüklerden olmasaydı haftasında karar çıkmıştı.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Bu ağız yoklamalar boşa yapılmıyor. Adamlarda maçı 0-3 hükmen ilan edecek cesaret yok gibi.. Bana kalırsa maçı 1-2 tescil edecekler. Denildiği gibi ne şiş yansın ne kebap mantığı ile hareket edecekler..
Ama ben de tüpçüden herşeyi beklerim. Maçı Beşiktaş'a verip Bize bi 10 maç ceza da yazılabilir...

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Beşiktaş-Galatasaray maçının sonucunda Trabzonspor şampiyon ilan edilecek :p

godofnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bencede 2-1 tescil edecekler.ancak gsli arkadaşları anlamıyorum sanki onların hakkı çok yenmiş gibi yorum atıyorlar.geçen seneden biloyoruz...

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
maçı lig tarihinden silip hiç oynanmamış kabul etsinler gerek yok böyle olaylara ama sonuç ya Galatasaray 3-0 hükmen galip ya da 2-1 galip olacaktır ve yanında da cezaları cabası

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
tahkim kurulunun kararı : Madde 1 : galatasaray kapatılıp fatih terim hapise atılacak

Madde 2 : Artık suni çim de maç yapılacak

Madde 3 : Beşiktaşa stadına en fazla 10 seyirci alınabilecek

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Madde 4 : Fernandes'e 3 maç ceza.

:p

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar MHK başkanı BJK li değilmi bu adam 2 önce ne dedi mac iptal edilmemesi lazımdı Hakem ve Galatasaray iceri girmeseydi birşey olmazdı demedimi ee bu TFF herşey beklenir valla macı tekrar oynatırlar ve ya BJK 3:0 GS yaparlar :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bencede 2-1 tescil edecekler.ancak gsli arkadaşları anlamıyorum sanki onların hakkı çok yenmiş gibi yorum atıyorlar.geçen seneden biloyoruz...

hihihihi Sen ne ictin be abi söylede bizde icelim :)

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu ağız yoklamalar boşa yapılmıyor. Adamlarda maçı 0-3 hükmen ilan edecek cesaret yok gibi.. Bana kalırsa maçı 1-2 tescil edecekler. Denildiği gibi ne şiş yansın ne kebap mantığı ile hareket edecekler..
Ama ben de tüpçüden herşeyi beklerim. Maçı Beşiktaş'a verip Bize bi 10 maç ceza da yazılabilir...
aman hocam sakın tüpçünün aklına böyle şeyleri sokma yerin kulağı var neme lazım şaka yapıyosun herhalde

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar MHK başkanı BJK li değilmi bu adam 2 önce ne dedi mac iptal edilmemesi lazımdı Hakem ve Galatasaray iceri girmeseydi birşey olmazdı demedimi

GS ve Hakem içeri girerek seyircileri tahrik etti açıklaması ile , maçın tekrarına, GS ve Hakeme ceza verilmesine diye bir karar çıkarsa şaşırmayın :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sahadaya taraftar girmesinden dolayı fernandes e 4 maç ceza verirler.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
NoImgThumbM.gif

TFF Yönetim Kurulu Kararı

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 22.10.2013 tarihli toplantısında, 22.09.2013 tarihinde Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan Beşiktaş A.Ş. - Galatasaray A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakası hakkında kararını verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2-1 Galatasaray A.Ş. lehine devam ederken 93. dakikada müsabaka hakemi tarafından tatil edilen müsabaka ile ilgili olarak, Beşiktaş A.Ş. Kulübü'nün Futbol Müsabaka Talimatı'nın 19. Maddesi uyarınca (3-0) hükmen yenik sayılmasına, Galatasaray A.Ş. Kulübü'nün (3-0) hükmen galip sayılmasına oyçokluğuyla karar vermiştir."

TFF

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Demirören sanırım futbol hayatında ikinci kez doğru bir karara imza attı.

"2007'de Trabzonspor'un Sivasspor karşısında 1-0 önde olduğu maç 90+2'de tatil edilmiş.
Ve maç Sivasspor'un 3-0 hükmen galibiyetine karar verilmiş ve TS 5 maç saha kapatma cezası almış."

Verilen,verilmeyen hükmen galibiyetler,mağlubiyetler örneklendirilebilir ama olması gereken oldu.
Seyircilere tribün kültürü,edebi öğretilmedikçe daha da çok olur bu kararlar.

godofnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar MHK başkanı BJK li değilmi bu adam 2 önce ne dedi mac iptal edilmemesi lazımdı Hakem ve Galatasaray iceri girmeseydi birşey olmazdı demedimi ee bu TFF herşey beklenir valla macı tekrar oynatırlar ve ya BJK 3:0 GS yaparlar :)

Geçen sene kimin cezaları ertelendi? kime bedava penaltılar verildi? kimin cezaları düşürüldü? futbolun f harfinden anlamayıp yorum yapmayın.

Burda gs haksız demiyorum gs haklıdır aldı 3-0 galibiyetini sorun yok. ama herşeydede abartmamak lazım en çok kimin hakkı yendiği ortada.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ayıp etti tüpçü. 2-1 vermeleri daha mantıklı olurdu. Sahaya inenler Beşiktaşlı değil.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Böylece 2'li averajda epey üstün olduk hemen hemen.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Drogba'nın golleri sayıldı Almeida ise dikkate alınmadı
Derbinin skorunu 3-0 hükmen Galatasaray galibiyeti olarak tescil eden TFF, yeni bir karara daha imza attı.

Tamamlanamayan Beşiktaş-Galatasaray derbisinde skor texcili bugün yapılan toplnatının ardından açıklandı. TFF'nin resmi internet sitesinden de detaylarıyla duyurduğu açıklamanın detayları ise gittikçe artıyor.

Almeida'ya şok
Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi, skoru 3-0 olarak tescil ederken atılan 2 golü Drogba'ya yazdı. Almeida'nın golü ise boşa gitti. Skor 3-0 olarak tescil edilince sadece Drogba'nın attığı goller dikkate alınmış oldu. Bu karara örnek olarak ise Şanlıufrfaspor-1461 Trabzonspor karşılaşması baz alındı. O Mücadelenin tescil kararı için de 1,5 aylık bir süre geçmiş 12 Ekim'de oynanan ancak tamamlanamayan karşılaşmanın kararı 10 Aralık'ta verilmişti.

Yine o mücadelede 1461 Trabzonspor oyuncularının golleri sayılmış, Şanlıurfaspor adına gol atan Özgür Özkaya'nın golü de kayıtlara geçmişti. Ancak bugün verilen karar ise tam tersi bir durum ile bizleri karşı karşıya bıraktı. Almeida'nın attığı gole izin çıkmadı.

Böylelikle Drogba'nın gol krallığında 4 golü bulunuyor. 5 golü olan Almeida ise gol krallığı sıralamasında 1 basamak aşağıya inerek 4 golde kaldı. Eğer Galatasaray averajla şampiyon olur veya Drogba bu gollerle gol krallığını Almeida'nın önünde bitirirse tartışma artacağa benziyor.

Eurosport

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Geçen sene kimin cezaları ertelendi? kime bedava penaltılar verildi? kimin cezaları düşürüldü? futbolun f harfinden anlamayıp yorum yapmayın.

Burda gs haksız demiyorum gs haklıdır aldı 3-0 galibiyetini sorun yok. ama herşeydede abartmamak lazım en çok kimin hakkı yendiği ortada.

kimin oyuncusunun 12 mac cezasını 4 indirdiler kimin hocasına 9 mac ceza verdiler kime yaranmak icin play off diye bir sistem cıkardılar daha da sayayım mı TFF mi yanımız da yanımızda olsaydı önümüzü kesmek icin herşeyi yapmazdı en basit örnek yabancı sınırlaması. Ben F harfinden anlarım ama şöyle anlarım Futbol sahada oynan bir oyundur dışarıda oynan Bir oyun değildir Biz Galatasaraylılar Futbol Sahada Oynan bir oyun olduğu bildiğimiz icin Futbolun F Anlarız ama sizi bilmem:)

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Mantıklı karar..
Ama neden geciktirdiler bu kadar orası mantıksız işte.