Depresyonda mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Kadir Galip

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
72
Selamünaleyküm arkadaşlar, konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum Ctrl+F yapıp "psikoloji" falan yazdım ama bulamadım buraya açtım. Arkadaşlar sorum basit sizce depresyonda mıyım? Pandemi başladı eve kapandım sosyal bir şey yapmadım ders bile çalışmadım. Yaz tatilinde biraz arkadaşlarla bisikletle gezdik o kadar. Koskoca yazın 1-2 kere denize gittik. Yazdan sonra hep evdeyim canım çok sıkkın, hiçbir şey yapmak istemiyorum, eskiden hobilerimle ilgilenirdim artık onu da bıraktım. Freestyle takılıyorum evde, iştahım yok, karnımın boş olduğunu hissediyorum ama iştahım yok. Eskiden tatilde bile olsa DC'den konuşurduk arkadaşlarla şimdi o da hafta içi bazen ve beni takmıyorlarmış gibime geliyor, en eğlenceli zamanım televizyon izlemek sanırım onun da cazip yanı televizyon karşısında uyumak zevkli oluyor olabilirse. Hiç ders çalışmak ve kitap okuma istemiyorum. Hiç kimseyle ailemle bile konuşmak istemiyorum. Sizce ben depresyonda mıyım, doktora git falan demeyin corona var hiçbir hastaneye gitmem. Bana ne söylemek istersiniz, nasıl kurtulurum bu ruh halinden?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaptığım sosyal aktivite yok. Olabildiğince az dışarıya çıkıyorum ve haftada bir cumaya gidiyorum.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Depresyonda değilsin. Depresyon düşündüğünden çok daha ağır bir hastalık. Sadece canın sıkılmış işte. Evdesin aylardır. Arkadaşlarınla görüşmüyorsun.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Depresyonda değilsin. Depresyon düşündüğünden çok daha ağır bir hastalık. Sadece canın sıkılmış işte. Evdesin aylardır. Arkadaşlarınla görüşmüyorsun.
Depresyonun da türleri var.Hafif,orta ağır şeklinde.Arkadas bence hafif ya da orta depresyon geçiriyor