Haber Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 14 bin 351'e yükseldi!

Bu konuyu okuyanlar

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Demek ki kınamayacakmışsın, kınadığı herşeyi yaşadı yaşamaya devam ediyor Ecevitin ahını çok aldı, ölmeden önce Ecevitin hastalığına yakalanırsa şaşırmayın
Ecevitin onda biri olamaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
O yıkılan binaların müteahhitlerinin tek tek tespit edilip her birisine yaptığı binada vefat eden sayısı x müebbet hapis kadar ceza verilmeli.

Bununla birlikte evsiz kalanların tüm ev ve eşya masraflarını kuruşuna kadar cebinden karşılamalı.

Bakın bakalım o zaman malzemeden çalan oluyor mu?

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,589
Bu gidecek 99 depreminden daha büyük olacak
Zaten daha büyük. Japon bir bilim adamı en büyük kara depremi olduğunu söylüyordu. 1000 yıllık Gaziantep kalesi bile yıkıldı. Basit bir deprem değil bu.

Zaten hiç bir zaman gerçek sayıyı paylaşmazlar halkla
Paylaşmazlar abla durum çok vahim duruyor. Yavaş yavaş artırırlar sayıyı. Her ilden 5 bin kişi hayatını kaybetse 10 ili hesaplarsak direkt 50 bin kişi ediyor. Ve 5 binden daha fazla olduğu belli sayının. Çok zor durum. Mekanları cennet olsun.

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Kaçak yapılaşmaya izin verip iki kuruş vergi için "imar affı" diyeninden, malzemeden çalan mütahhitine ve bunlara sessiz kalan kim varsa... Yaşan acılar dinmeden hepsinin adalet önünde yargılanacağı yarınlar dileğiyle; vefat edenlere Allah'tan rahmet, kalan yakınlarına başsağlığı ve sabır, yararlılara ise acil şifalar diliyorum...

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Kaçak yapılaşmaya izin verip iki kuruş vergi için "imar affı" diyeninden, malzemeden çalan mütahhitine ve bunlara sessiz kalan kim varsa... Yaşan acılar dinmeden hepsinin adalet önünde yargılanacağı yarınlar dileğiyle; vefat edenlere Allah'tan rahmet, kalan yakınlarına başsağlığı ve sabır, yararlılara ise acil şifalar diliyorum...
İnşallah o günleri görürüz.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Malzeme çalanların direkt hapise girmesi gerekiyor.
Malzeme çalışanlar değil sadece. Göz göre göre jeologları dikkate almayan ucuz yapılara izin verenlere en başından en altına herkesten hesap sorulmalı. Bazı yozlaşmış kurumları temizleyip arındırmak lazım.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,787
Malzeme çalışanlar değil sadece. Göz göre göre jeologları dikkate almayan ucuz yapılara izin verenlere en başından en altına herkesten hesap sorulmalı. Bazı yozlaşmış kurumları temizleyip arındırmak lazım.
Tabi bina yapacaksan deprem anındaki yükü'de hesaba katacaksın. Bende müstakil ev yaptırdım radye temelli c30 betondan fazla kat çıkabilecek kadar dayanıklı. Kat çıkmayada gerek yok deprem olursa hasar almaz biraz sağa sola oynar durur.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
ne yani boş gördğüm yere betonerme olmayan bişey yapamıcam?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Tabi bina yapacaksan deprem anındaki yükü'de hesaba katacaksın. Bende müstakil ev yaptırdım radye temelli c30 betondan fazla kat çıkabilecek kadar dayanıklı. Kat çıkmayada gerek yok deprem olursa hasar almaz biraz sağa sola oynar durur.
Katla ilgisi olmadığını çoğu kez söylerim.

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Öyle demek değil. Hepsi betonun içinde beklemiyordu betonun arasında ezildi çoğu. :pensive: Ölü sayısı 20.213'e yükseldi tespit edildikçe sayı artıyor.
Nasıl öyle demek degil derken??

Demek ki kınamayacakmışsın, kınadığı herşeyi yaşadı yaşamaya devam ediyor Ecevitin ahını çok aldı, ölmeden önce Ecevitin hastalığına yakalanırsa şaşırmayın
99 depreminde karısıyla birlikte hükümeti kötülülediğini de görmüştük bu da burada dursun

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Gaziantep'teki binaları yapan Kıbrıs'a kaçan müteahhit de yakalandı.

YYILMAZZ

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Malesef 25.000 e yaklaştık. Maalesef artık ciddi ve hızlı bir artış görücez sağ türk vatandaşlarımızın çoğu çıkarıldı artık enkazlardaki naaşlara bakacaklar. 30 bini bulmaz umarım

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Gaziantep'teki binaları yapan Kıbrıs'a kaçan müteahhit de yakalandı.
Hepsi tek tek yakalanıyor. Hele bir tanesi var yaptıgı bir bina ayakta kalmamış hepsi yıkılmış

Malesef 25.000 e yaklaştık. Maalesef artık ciddi ve hızlı bir artış görücez sağ türk vatandaşlarımızın çoğu çıkarıldı artık enkazlardaki naaşlara bakacaklar. 30 bini bulmaz umarım
32. Bindi en son ki daha enkaz kaldırılmadı...

eren_e

If you fell down yesterday, stand up today
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,314
2 tuğla daha koyacam diye akılları gitmiş hala üste çıkmaya çalışıyolar
O gün bir tane video gördüm. Adam deprem olan bölgedeki duvarı kırıyor ve duvarın içi bomboş. İnsanlar binaların için baştan sağma yapıyorlar dış görünüşü güzelleştirmek ile uğraşıyor.

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
O gün bir tane video gördüm. Adam deprem olan bölgedeki duvarı kırıyor ve duvarın içi bomboş. İnsanlar binaların için baştan sağma yapıyorlar dış görünüşü güzelleştirmek ile uğraşıyor.
Ya dalga geçer gibi köpük doldurmuşlar yazıklar olsun

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Gerçekten öyle. Umarım Adana'da ki deprem çatlaklarını sıva ile kapatmaları gerçek değildir.
O adamla röportaj yaptılar adam diyo ki taşıyıcı kolonlarda sıkıntı yok ayrıca insanlar gelip geçerken moralleri bozulmasın diye kapattım çatlakları diyo.. Dünya yıkılmış moralleri bozulmasın diyo ya

eren_e

Cezalı
Reaksiyon puanı
1,314
O adamla röportaj yaptılar adam diyo ki taşıyıcı kolonlarda sıkıntı yok ayrıca insanlar gelip geçerken moralleri bozulmasın diye kapattım çatlakları diyo.. Dünya yıkılmış moralleri bozulmasın diyo ya
Gerçekten terbiyesizlikten başka birşey değil.

Birde şimdi ismini vermek istemediğim bir parti başkanı galiba Ahbap'a dava açmış. Veya Haluk Levent'e açmış. Gerçekten adam depremler için para topluyor,devlet engelliyor. Onların kafaları nerede acaba.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Birde şimdi ismini vermek istemediğim bir parti başkanı galiba Ahbap'a dava açmış. Veya Haluk Levent'e açmış. Gerçekten adam depremler için para topluyor,devlet engelliyor. Onların kafaları nerede acaba.
Vermek istemediğiniz isim %100 Devlet Bahçeli değil mi? Haluk Levent'e laf atan o çünkü.

eren_e

Cezalı
Reaksiyon puanı
1,314

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Evet o şahıs.

Tam emin değilim fakat galiba haberlerde öyle birşeyler duymuştum.
Anlamıştım zaten o olduğunu. Devlet Bahçeli yardım yardımdır demiyor deprem acımız varken Haluk Levent & Ahbap'a sataşıyor. Bununda Erdoğan gibi emekli olma zamanı gelmiş.

eren_e

Cezalı
Reaksiyon puanı
1,314
Anlatmıştım zaten o olduğunu. Devlet Bahçeli yardım yardımdır demiyor deprem acımız varken Haluk Levent & Ahbap'a sataşıyor. Bununda Erdoğan gibi emekli olma zamanı gelmiş.
Yaa inşallah bu mesaj silinmez fakat bu Bahçeli ölmüş mezardan tekrardan çıkıyor. Artık ölme zamanı geldi de geçti.