Depolama ve format sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mustihk44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Telefona orjinal rom attım sorunsuz açıldı 2 dakika sonra bildirim geldi depolama alanı bitiyor yav daha yeni yazılım attım ne oluyor depolama ayarlarına girdim bir de baktım ki o da ne toplam alan 8gb yazıyor ama pc ye bağlayınca 256 mb gözüküyor belki kapatıp açınca düzelir dedim açılışta format atıyor bi daha denedim yine aynı yine rom attım yine aynı ne olacak şimdi
Yardım
2 aydır teledonu kullanamıyorum
Screenshot_2020-07-27-20-01-10.png

Son düzenleme:

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Telefona orjinal rom attım sorunsuz açıldı 2 dakika sonra bildirim geldi depolama alanı bitiyor yav daha yeni yazılım attım ne oluyor depolama ayarlarına girdim bir de baktım ki o da ne toplam hafıza 256 mb yazıyor (normalde 8 gb olması lazım) belki kapatıp açınca düzelir dedim açılışta format atıyor bi daha denedim yine aynı yine rom attım yine aynı ne olacak şimdi
Yardım
Rom atarken biçimlendirme işleminde depolama alanı ayarlanamamış olabilir telefonda yüklü olan romu tamamen silip tekrar rom yüklemeyi deneyin olmadı telefon eskiyse custom roma yönelin derim

mustihk44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Rom atarken biçimlendirme işleminde depolama alanı ayarlanamamış olabilir telefonda yüklü olan romu tamamen silip tekrar rom yüklemeyi deneyin olmadı telefon eskiyse custom roma yönelin derim
Aklıma geldi ama kingo rootu yükleyecek yer bile yok twrp flashlayacağım onada yer yok

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Telefona orjinal rom attım sorunsuz açıldı 2 dakika sonra bildirim geldi depolama alanı bitiyor yav daha yeni yazılım attım ne oluyor depolama ayarlarına girdim bir de baktım ki o da ne toplam alan 8gb yazıyor ama pc ye bağlayınca 256 mb gözüküyor belki kapatıp açınca düzelir dedim açılışta format atıyor bi daha denedim yine aynı yine rom attım yine aynı ne olacak şimdi
Yardım
2 aydır teledonu kullanamıyorumEkli dosyayı görüntüle 109964
sd kart tak ana hafıza yapmanın bir yolu vardı onu yap yapabilirsen

mustihk44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Aklıma geldi ama kingo rootu yükleyecek yer bile yok twrp flashlayacağım onada yer yok
Öncedende bir custom rom yüklemiştim telefonu tamamen samsung yaptı hiç bir yerde lenovo yazmıyordu orjinal roma dönünce böyle oldu hatta taşınabilir erişim noktasının ismi androidap diye gözüküyor normalde lenovo a1000 diye görünüyordu
sd kart tak ana hafıza yapmanın bir yolu vardı onu yap yapabilirsen
Onu da yaptım yeniden başlatmak gerekiyor yeniden başlatıncada format atıyo

mustihk44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bu telefona orjinal rom yükleme boşver. Eğer şuan yüklü olan romu tamamen silebilirsen sorun çözülür biraz araştırıp bulabilirsin
Rom atmak en iyi formattır diyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefonu ruh üflenmemiş beden gibi yapmak lazım root explorer yükleyip kök dizinini tamamen silsem (acct,bin,vendor,oem vb.) ne olur

Son mesajlar