Denizli: "Galatasaray büyüklüğünü kaybetmek üzere"

mazruf

Guru
Onursal Üye
Galatasaray deplasmanda Balıkesirspor'a 2-0 mağlup olurken, Lig Tv'de yorumculuk yapan Mustafa Denizli, önemli açıklamalar yaptı.Spor Toto Süper Lig'in 3. haftasında Galatasaray deplasmanda Balıkesirspor'a 2-0 mağlup olurken, Lig Tv'de yorumculuk yapan Mustafa Denizli, önemli açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı takımın çalıştırıcısı Cesare Prandelli'yi eleştiren Mustafa Denizli, Galatasaray'ın defans ve orta sahasına dikkat çekti.

İşte o çarpıcı sözler...


"G.SARAY BÜYÜKLÜĞÜNÜ KAYBETMEK ÜZERE..."

"Maç kaybedersin, kötü sonuçlar alsın bunlar düzeltilir. Galatasaray farkında olmadan büyüklüğünü kaybetmek üzere. Galatasaray'da oynayan futbolcuların yüzde 66'sı büyük takımda oynadığına inanmıyor. Galatasaray öyle bir transfer politikası izliyor ki, elinde bir takım iyi oyuncunun yanına vasat oyuncular alıyor. Büyük takım, büyük futbolcuları ile süreklilik gösteren bir takımdır. Galatasaray, zaman geldi 14 yıl şampiyon olmadı. Fakat bu görüntüler, oynanan futbol, geçen sezonun sonunda yaşananlar... Bu büyük bir çınar. Ama büyüklüğünü kaybetmeye hissettiğini başlarsa futbolcular, yavaş oynar, ya bu topu kaybederim diyer düşünür. Galatasaray'da Burak gibi düşünen 10 futbolcu var."

ORTA SAHA AYNI
"Galatasarayın bu orta saha ile hızlı oynaması mümkün değil. İlk yarı bir kere ceza alanına girdiler. Bir büyük takımın 3 tane orta sahası 90 dakika 1-2 kere geliyor. Demek ki koşular yapılmıyor. Hepsi birbirinin kopyası. Dzemaili, Selçuk, Yekta..."

BEKLERE ELEŞTİRİ
"Kanatlarda iki kardeşimiz; Yasin Öztekin ve Tarık Çamdal, Galatasaray'ın futbolcuları mı? Tarık çıkacak sol ayağını kullanamıyor. Bunlar top kullanabilen futbolcular değil."

3 OYUNCUYA DİKKAT ÇEKTİ
Galatasaray'ın bu yapısı bugünkü kadro ile, Prandelli 2 aydır beraber. Üzülüyor ama artık tanıması lazım. Sabri, Hakan ve Gökhan... Milli takımdan 3 adamı var. Herkes diyecek ki Chedjou iyi... 3'ü yıllarca milli takımda oynadı. Ama Tarık'ı isteyince Galatasaray 'ihtiyacımız var' dedi galiba. Bu oyuncuları kullanmalı.

ŞİMDİ PATLADI
Galatasaray'ın sorunu birkaç yılın sorunu. Üst üste bindi balon şimdi patlama yaptı. 1 maç kaybetmekle iddiasından uzaklaşmaz ama güveninden uzaklaşıyor. (Sporx)

KAYNAK
 

tachyon

Doçent
Mustafa Denizli kendi büyüklüğünü Fener den kovularak yıllar önce kaybetmişti zaten. Galatasaray üç yıl önce neredeyse küme düşüyordu da kaybetmedi böyle maçlarda mı kaybedecek? Daha geçen yıl Juventus'u eleyip tur atlamıştı. Daha geçen gün Anderlect maçında son dakikada maçı çevirdi. Daha geçen hafta lig lideriydi. Millet şike yapıyor da burunlarından kıl aldırmıyor. Üçüncü sınıf takımlara son dakikada maç kaybediyorlar. Onların büyüklüğüne laf etmiyorsun da Galatasaray'ın büyüklüğünü mü tartışıyorsun? Her takımın kötü zamanları olabilir. Anladığım kadarıyla Mustafa Denizli bunamaya başlamış. Galatasaray'ın büyüklüğünü tartışmak kimsenin haddi değildir.
 
Üst