Denizde kum bende para diyenlere(1450 ytl)

maj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ASUS P5WDG2-WS 975X DDR2+GLAN+SES (CORE 2DUO NONE)
INTEL C2DUO E6850 3.0GHz 1333MHz 4MB 64BIT 775p
SAMSUNG 400 GB SATA 8MB 7200 RPM HDD
ASUS EN8600GT(128Bit) SILENT 512MB TV DVI 16X
KINGSTON 2 GB 800 MHz DDR2 RAM
FEEL HURRİCANE MIO 923-BB FL550 400W SİYAH
ASUS 2014L1T 20X SATA SİYAH DVDRW
1450 ytl
(anakart 283 ytl işlemci 400 ytl)

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Hangi sağlayıcının liste fiyatlarını baz aldın, örenebilir miyim?

maj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kendi fiyatlarım kardeşim

SneakerSnack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
400 ytl işlemciye verip, 283 ytl anakart verip, neden ekran kartına bu kadar az para vermek pek anlamadım yani. Bu sisteme o ekran kartı gitmemiş bence, onun dışında gayet iyi, paranın gözü kör olsun

maj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş sende ekran kartlarıyla bozmuşsun kafayı.

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
SneakerSnack dedi ki:
400 ytl işlemciye verip, 283 ytl anakart verip, neden ekran kartına bu kadar az para vermek pek anlamadım yani. Bu sisteme o ekran kartı gitmemiş bence, onun dışında gayet iyi, paranın gözü kör olsun

Ekran kartının şuanda daha fazla olamsı demek zarar demek. 8600'ün bir üstündeki ekran kartıyla 150-200 li ra fiyat farkı var. Vermeye deymez ki. Ekran kartı bir bilgisayarda en çok fiyat zararı olan parçadır. Daha taksiti bitmeden demode oluyor. En iyisini almaya çalışmaktansa orta seviyenin en iyisini almak en mantıklısı bence. 8600GT şimdilik gayet yeterli ve başarılı bir ekran kattı.

maj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vay be helal kardeşim sitede demekki benim gibi mantıklı düşünüp mantıklı konuşan birileride var

SneakerSnack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tonce dedi ki:
SneakerSnack dedi ki:

Ekran kartının şuanda daha fazla olamsı demek zarar demek. 8600'ün bir üstündeki ekran kartıyla 150-200 li ra fiyat farkı var. Vermeye deymez ki. Ekran kartı bir bilgisayarda en çok fiyat zararı olan parçadır. Daha taksiti bitmeden demode oluyor. En iyisini almaya çalışmaktansa orta seviyenin en iyisini almak en mantıklısı bence. 8600GT şimdilik gayet yeterli ve başarılı bir ekran kattı.
Neyse ya anlaşamdığımız konular var, denizde kum bizde para ise neden bu ekran kartını alıyoruz onu demek istiyorum, c2de6850 işlemci alıyoruz, yanında iyi bi ekran kartı hoş olmaz mı? Şahsi fikrim işlemciye o kadar para vermek yerine ekran kartına vermektir. Mesela e6320 veya 6420 gayette iyi iş çıkarırlar

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
maj dedi ki:
vay be helal kardeşim sitede demekki benim gibi mantıklı düşünüp mantıklı konuşan birileride var

Zaten yazıyı yazarken kendimden örnek verdim aslında. Bende 8600 GT kullanıyorum. Şu an için yetiyor attıyor bile. Keşke daha iyisi olsa mesela 8800GTS veya HD3870 ama 350-700Lira fiyatıyla ne gerek varki. Çok çok halin vaktin yerindeyse ozaman ayrı mesele. ;)

Edit: Üstteki söyleyebileceğim oyun oynayacaksan işlemci alırsın 5 sene kullanırsın ama ekran kartı alrsın 2 sene kullanamassın. Denizde kum bizde para ama bir yere kadar. Zaten konuyu açan arkadaş başlığı biraz abartmış onuda belirteyim. Denizde kum bende para diyen bir insan 1450 Ytl'lik bir bilgisayar kullanmaz diye düşünüyorum. ;)

SneakerSnack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tonce dedi ki:
maj dedi ki:

Zaten yazıyı yazarken kendimden örnek verdim aslında. Bende 8600 GT kullanıyorum. Şu an için yetiyor attıyor bile. Keşke daha iyisi olsa mesela 8800GTS veya HD3870 ama 350-700Lira fiyatıyla ne gerek varki. Çok çok halin vaktin yerindeyse ozaman ayrı mesele. ;)

Edit: Üstteki söyleyebileceğim oyun oynayacaksan işlemci alırsın 5 sene kullanırsın ama ekran kartı alrsın 2 sene kullanamassın. Denizde kum bizde para ama bir yere kadar. Zaten konuyu açan arkadaş başlığı biraz abartmış onuda belirteyim. Denizde kum bende para diyen bir insan 1450 Ytl'lik bir bilgisayar kullanmaz diye düşünüyorum. ;)

Şu an ki işlemci teknolojisi oyunların çok üstünde, amd 4200 veya c2d 2160 ile her oyun açılır, gayette güzel çalışır, ama ekran kartı 400 ytl nin üstüne çıkmadıkça tam grafik alınamıyor, buda adamların satış stratejisi zaten, ama şu an için 8800gts 320mb alınsa çok rahat 2-3 sene götürür, benim görüşümde orta seviyenin iyisini almak yerine, yüksek seviyenin kötüsünü almak üstünedir, tabi yorum farkı olabilir. Sonuçta bu işler paraya bakıyor, biz boşuna tartışıyoruz, ülkemizde insanlar bilgisayarcıya gidiyo bana 512mb ekran kartı olsun diyo, adamlarda veriolar 50 dolarlık 512 liği, yani bizim ülkemizde performanstan önce fiyat geliyor ;) Herkese iyi günler

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
SneakerSnack dedi ki:
tonce dedi ki:
maj dedi ki:

Şu an ki işlemci teknolojisi oyunların çok üstünde, amd 4200 veya c2d 2160 ile her oyun açılır, gayette güzel çalışır, ama ekran kartı 400 ytl nin üstüne çıkmadıkça tam grafik alınamıyor, buda adamların satış stratejisi zaten, ama şu an için 8800gts 320mb alınsa çok rahat 2-3 sene götürür, benim görüşümde orta seviyenin iyisini almak yerine, yüksek seviyenin kötüsünü almak üstünedir, tabi yorum farkı olabilir. Sonuçta bu işler paraya bakıyor, biz boşuna tartışıyoruz, ülkemizde insanlar bilgisayarcıya gidiyo bana 512mb ekran kartı olsun diyo, adamlarda veriolar 50 dolarlık 512 liği, yani bizim ülkemizde performanstan önce fiyat geliyor ;) Herkese iyi günler

;) Evet hakketten bende bir önceki ekrankartımı dediğin gibi almıştım. 256MB DDR 512 Hyper Memory'miş baksen daha taksidi bitmedi hiçbirşey çalıştırmıyordu yenisini aldım geçen hafta ama bu sefer araştırdım, karşılaştırdım ve öğrendim öyle karar verip aldım. Dediğin doğru yanlız önce fiyat geliyor. Ben biraz fiyat/performans yaptım gibi oldu. Yani ekonomik. ;)

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bir fikir vereyim siz siz olun sıfır ekran kartı almayın.Mükemmel fiyatlara 2.el garantili ürünler bulmak mümkün.Aynı fiyata daha yükseğini almak varken neden daha düşük alasınızki. :)

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Mr.Fastfinger dedi ki:
Bir fikir vereyim siz siz olun sıfır ekran kartı almayın.Mükemmel fiyatlara 2.el garantili ürünler bulmak mümkün.Aynı fiyata daha yükseğini almak varken neden daha düşük alasınızki. :)

İkinci el parçayı güvenilir birisinden alırsan oda bir fikir tabiki neden olmasın. ;)

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tonce dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:

İkinci el parçayı güvenilir birisinden alırsan oda bir fikir tabiki neden olmasın. ;)

330 YTL'ye dolaşan 8800GT ler varken.2. el almayıpta napayım :D Zaten yeni kart alacaksanız haliyle garantiside oluyor gidip kartıda görüyorsunuz problemsiz :)

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Denizde kum bende para dersem bu sistemi alamzdım :)

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Mr.Fastfinger dedi ki:
tonce dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:

330 YTL'ye dolaşan 8800GT ler varken.2. el almayıpta napayım :D Zaten yeni kart alacaksanız haliyle garantiside oluyor gidip kartıda görüyorsunuz problemsiz :)

Yanlız onların ikinci eli az bulnur öyle değilmi sana denk gelmiş demek ki.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tonce dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:
tonce dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:

Evet çok nadir ama alamadım tek fırsat kollayan ben değilim.Sistemimde ekran kartı yok şuan param elimde ilan bekliyorum anında alacağım :)Onboard ile idare ediyoruz :)

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Mr.Fastfinger dedi ki:
tonce dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:
tonce dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:

Evet çok nadir ama alamadım tek fırsat kollayan ben değilim.Sistemimde ekran kartı yok şuan param elimde ilan bekliyorum anında alacağım :)Onboard ile idare ediyoruz :)

:D :D Bende dedim bu aldıda kulanıyordur şimdi ondan böyle yazıyor. Çok zor düşer öyle şeyler ikinci ele hele dediğin gibi bir sen yoksun bekleyen. 1 Ekran kartı düşer ilanda 1000 kişide peşinden düşer. Hızlı olmak lazım. Kolay gelsin bekle bakalım alınca haber verde bakalım nezaman denk gelecek. Ona göre hayırlarız hem.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tonce dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:
tonce dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:
tonce dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:

:D :D Bende dedim bu aldıda kulanıyordur şimdi ondan böyle yazıyor. Çok zor düşer öyle şeyler ikinci ele hele dediğin gibi bir sen yoksun bekleyen. 1 Ekran kartı düşer ilanda 1000 kişide peşinden düşer. Hızlı olmak lazım. Kolay gelsin bekle bakalım alınca haber verde bakalım nezaman denk gelecek. Ona göre hayırlarız hem.

Gülmeyin ama beklemekten sıkıldım :D Bu akşam 2600XT alma gibi bir düşüncem var 2.el 8800 düşene kadar idare edeyim diyorum.

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Ati yerine GeForce terci etmeni tavsiye ederim. Donanım olarakta Driver olarakta GeForce daha dertsiz sorunsuz oluyor. Bende Ati kullanıyordum ama GeForce'nin rahatlığı bambaşka. Tabi ki karar senin.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tonce dedi ki:
Ati yerine GeForce terci etmeni tavsiye ederim. Donanım olarakta Driver olarakta GeForce daha dertsiz sorunsuz oluyor. Bende Ati kullanıyordum ama GeForce'nin rahatlığı bambaşka. Tabi ki karar senin.

Ben bir yazıdada bahsetmiştim.Ne Ati yanlısı nede Nvidia yanlısıyım.Benim ekran kartı alma prensibimi kısaca anlatayım.Ekran kartına ayırabileceğim max fiyat atıyorum 100ytl.100 ytl'ye hangi firmanın ürünü daha başarılı ise onu tercih ederim.2600XT doğru bir tercih gibi geldi.2600XT ile aynı kulvarda bir ekran kartı biliyorsan tavsiyeni dikkate alırım :)

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Mr.Fastfinger dedi ki:
tonce dedi ki:

Ben bir yazıdada bahsetmiştim.Ne Ati yanlısı nede Nvidia yanlısıyım.Benim ekran kartı alma prensibimi kısaca anlatayım.Ekran kartına ayırabileceğim max fiyat atıyorum 100ytl.100 ytl'ye hangi firmanın ürünü daha başarılı ise onu tercih ederim.2600XT doğru bir tercih gibi geldi.2600XT ile aynı kulvarda bir ekran kartı biliyorsan tavsiyeni dikkate alırım :)

7300GT 512MB 128BIT DDR2 mesela.

SneakerSnack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ati Nvidia ekran kartları pekte farketmiyo, hepsinin + sı - si var, aynı kartlar farklı oyunlarda farklı performans gösteriyorlar, bazı oyunlarda ati daha iyi bazı oyunlarda nvidia, adamlar oyun yapımcılarıyla anlaşıolar ona göre optimize ediyorlar. Bize düşen bütçemizi sarsmadan iyi halli bişey almak oluyo. Zaten genelde aynı fiyatlı kartlar, gözle görülecek kadar fark yaratmıyorlar.

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Windowsla uyum içinde çalışan Driver larda nvidia' da yanlız. Daha sorunsuz yüklenip çalışıyor. Atinin Driver konusunda biraz yetersiz kaldığı gerçek.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tonce dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:
tonce dedi ki:

7300GT 512MB 128BIT DDR2 mesela.

8600 GT Sonic aldım :) Kısmet Nvidia'dan yanaymış..

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Okadar para vereceğni söyleseydin onu derdim. :) Bana max. 100 Lira dedin. Bendede 8600 GT Süper var gayet memnunum şu anda. Senin ilk izlenimlerin neler.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tonce dedi ki:
Okadar para vereceğni söyleseydin onu derdim. :) Bana max. 100 Lira dedin. Bendede 8600 GT Süper var gayet memnunum şu anda. Senin ilk izlenimlerin neler.
100 lira verdim hocam 2.el aldım.Daha takmadım pc'ye.Yarın günün ilk ışıklarıyla takmayı düşünüyorum.

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Mr.Fastfinger dedi ki:
tonce dedi ki:
100 lira verdim hocam 2.el aldım.Daha takmadım pc'ye.Yarın günün ilk ışıklarıyla takmayı düşünüyorum.

Tamam bakalım yarın bu konuda burada görüşürüz o zaman. ;)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Asus P5KC SES+GLAN, DDR2/DDR3, 1333 MHz, IP35 (LGA 775, Duo+Quad)
E6850 Core 2 Duo 3.0 GHz, 1333 MHz
250 GB Seagate Barracuda Sata2
2 GB Dual Memory 800 MHz (4-4-8-12)
Zotac 8800GT 512 MB DDR3 Bellek, 256 bit
Kablosuz klavye ve mouse seti
Edimax kablosuz 300 Mbit eternet
Feel Hurricane FL550, 400 Watt, siyah
22" Samsung 223BW LCD, siyah

En iyi fiyatı verenlerden ne kadara çıkar?

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Elmacik dedi ki:
Asus P5KC SES+GLAN, DDR2/DDR3, 1333 MHz, IP35 (LGA 775, Duo+Quad)
E6850 Core 2 Duo 3.0 GHz, 1333 MHz
250 GB Seagate Barracuda Sata2
2 GB Dual Memory 800 MHz (4-4-8-12)
Zotac 8800GT 512 MB DDR3 Bellek, 256 bit
Kablosuz klavye ve mouse seti
Edimax kablosuz 300 Mbit eternet
Feel Hurricane FL550, 400 Watt, siyah
22" Samsung 223BW LCD, siyah

En iyi fiyatı verenlerden ne kadara çıkar?

2.500 kadar eder herhalde. Sistem süper yanlız.